Підзимовий посів газону
Для того щоб насолоджуватися рівним і гарним газоном, недостатньо визначитися з вибором трав, необхідно ще й правильно засіяти ділянку насінням. Адже саме від цього й залежить подальший успіх усієї справи. Тому, якщо ви прагнете зробити все як найкраще, то потрібно буде додержуватися певних правил та порад.
Перш ніж почати посів, потрібно з’ясувати й визначитися з деякими особливостями. Наприклад, коли найкраще почати підготовку до посіву свого газону? Для таких цілей відмінно підійде пізня весна й рання осінь, гірше всього це робити в літні місяці, тому що трава може просто пересохнути, а насіння взагалі не зійти.
Якщо ви прагнете щоб у вас був ідеально рівний, гарний, зелений газон, перед ти як засіяти його, потрібно ретельно обробити ґрунт. Для початку вам варто визначити, як розташована ваша ділянка. Якщо вона знаходиться в низовині, то земля може накопичувати воду після опадів, що негативно позначиться на вашому газоні. Щоб такого не відбулося вам потрібно прокласти дренаж, це може бути гравійне або піщане покриття, а потім уже приступити до укладення ґрунту. Це краще робити, якщо ви плануєте сіяти спортивний тип газону. Також необхідно розчистити територію для майбутнього посіву, відповідно зібрати всіляке сміття, розрівняти ґрунт. Землю обов’язково потрібно перерити, при цьому очистити її від бур’янів, коріння і інших рослин, шкідників.
ОЧИЩЕННЯ ЗЕМЛІ ПІД ГАЗОН
Після того як ви перерили ґрунт, йому потрібно дати відстоятися й відновитися приблизно два тижні. Після закінчення цього строку ділянку можна додатково покрити шаром рослинного ґрунту, який буде підживлювати траву на ранніх стадіях її росту. Додатково варто перевірити ph вашого ґрунту, нормальне значення приблизне 5,5, якщо ваше значення нижче цієї границі, ґрунт потрібно обробити вапном для газону, після чого ретельно полити. Обов’язково варто удобрити ґрунт, найкраще, якщо ви зробите це за тиждень до посіву трави, це посприяє кращому розвитку газону, буде живити його на початкових стадіях і прискорить ріст кореневої системи.
ПОСІВ ГАЗОНУ В ЗИМОВИЙ ПЕРІОД
Оптимальний час для посіву газону — приблизно рання осінь, у цей період саме не дуже холодно, для того щоб насіння змерзнули, і не занадто спекотно, щоб земля була пересушеною.
Але в цей час погода може бути дуже непередбаченою й морози можуть ударити відразу ж після посіву газону. Тому, більшість садівників воліють сіяти насіння вже в підзимовий період, коли земля небагато підмерзає. Звичайно це трапляється в останній місяць осені, тому дуже важливо встигнути здійснити посів насіння у потрібний термін.
У зиму трава сіється в ще не повністю замерзлу землю й поки на ній не з’явився щільний сніжний покрив.
ЗИМОВИЙ ПОСІВ
Але не варто турбуватися про те, що насіння не перенесуть морозів, засохнуть і не приживуться. Якщо ви правильно розрахуєте час, підготуєтеся заздалегідь, і посів пройде благополучно, то ніяких проблем у вас не буде. Навіть навпаки, газон буде рости прямо на очах, а проморожування лише дасть вашим насінням додаткову силу й стійкість.
Навесні з’являться відмінні активні сходи, а сніг, що станув, просочить ґрунт додатковою вологою, яка так необхідна для харчування трави.
Уже до літа у вас буде гарний густий газон, крім цього, рослини придбають додаткову морозо- та вологостійкість, будуть не так сильно піддані різним хворобам, бур’янам і шкідникам. З іншого боку, зимовий спосіб посіву не підходить тим, у кого газон буде розташовуватися під ухилом, тому що ранньої весни сніг, що станув, може вимити ґрунт разом з насінням.
Такий посів можна назвати й дуже ризикованим, тому що досить часто пізньої осені температура повітря піднімається, насіння починають проростати, а із приходом морозів трава замерзає й гине. Навесні такий газон доведеться заново переробляти.
Як бачите, навіть у зиму можна проводити посів, головне, щоб це було зроблено вчасно. Якщо ви все-таки зважилися на передзимову сівбу, намагайтеся підбирати такі насіння, які б мали додаткові якості витривалості й морозостійкості.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 17482 |
|
© Газета Домовик 2012-2023