Остеоспермум або африканська ромашка: правила вирощування, догляду й розмноження

2 грудня 2021

Ромашки люблять усі квіткарі, і саме для них трохи екзотична, але не менш прекрасна багаторічна квітка – остеоспермум. Чому ми спочатку заговорили про ромашки? Тому що остеоспермум називають африканською ромашкою. Вона поки не так популярна, але її зовнішній вигляд уже скорив багатьох ландшафтних дизайнерів і просто любителів гарних і невимогливих у догляді квітів.

Родом ця квітка з Африки, але вже відмінно пристосувалася для росту в наших широтах. Вона може витримувати заморозок. У Європі остеоспермум широко використовується для прикрашання балконів, лоджій, висаджування в садах і парках. Вирощувати його нескладно, естетичний результат привабливий. 

Остеоспермум – це квіти сімейства айстрових. На даний момент існує 70 сортів. Цвіте довго й безупинно, що по достоїнству оцінили ландшафтні дизайнери. Висота – від 30 до 75 см.

За формою виростання це кущ, який має густі листи. У ньому є багато суцвіть, які будуть радувати своєю красою із червня по вересень. Квітки мають діаметр близько 5 см, у суцвіттях утримуються крайові пелюстки, які мають різний колір, що залежить від сорту. Саме вони дають насіння для розмноження. Ті, що розташовані в центрі, не будуть джерелом для насіння, тому що вони безплідні, але точно стануть радувати своїм неповторним офарбленням.

Зверніть увагу! Стебла й листя остеоспермума краще не ушкоджувати, тому що вони випускають різкий і досить неприємний запах.

СОРТИ

Сортів багато, але далеко не всі знайшли поширення й своїх шанувальників. Самою більшою популярністю користуються квіти остеоспермума, і саме їх найчастіше вирощують, із сортовою назвою еклона. Це чагарник, який відрізняється сильним розгалуженням, він багаторічний, з масивним стеблом. У занадто холодному кліматі рости не буде, оптимальними для нього є помірні широти. 

Цей вид зачарував багатьох саме своєї красою.

Еклону взяли за основу й вивели нові, не менш оригінальні сорти. Серед популярних: 

1. Бутермілк – для нього характерні блідо-жовті квіти, листи яскраво-зелені. 

2. Сільвер спарклер – суцвіття білого офарблення, а листи зелені з білими плямами.

3. Конго – рожево-фіолетові суцвіття.

4. Зулу – прикрасить квітник світло-жовтим.

5. Небо й лід – у цього сорту оригінальна комбінація біло-блакитних пелюсток.

6. Вольта – міняє своє забарвлення залежно від фази росту: від бузково-рожевого до повністю білого.

7. Бамбе – спочатку білі, у міру росту здобувають фіолетовий відтінок.

8. Сенді пінк – має ніжно рожеве забарвлення й незвичайні ложкоподібні пелюстки.

Порада! Якщо місця на клумбах немає, можна висадити низькорослий остеоспермум у контейнери, цебра, ящики. Відмінною компактністю й невибагливістю відрізняються сорти: гном, пешн, акіла, рожеві мережива, салмон.

ВИРОЩУВАННЯ

Вирощування остеоспермума важким не буде, адже це досить невибаглива рослина. Але все-таки певний догляд йому потрібний. 

Вимоги до умов:

- Пухкий, родючий ґрунт. 

- Добре, якщо ділянка буде розташована на сонці. Бажано перед посівом (посадкою) збагатити ґрунт перегноєм, дерновою й листяною землею. 

- Температурні режими переносить різні, але, звичайно, сильні морози йому не по душі. 

Зверніть увагу! Догляд за остеоспермумом після посіву/посадки полягає в регулярному поливі. Причому це стосується як вирощування у відкритому ґрунті, так і в контейнері. Важливо протягом перших 14 днів постійно тримати ґрунт вологим.

Для того щоб квіти радували своєю кількістю й тривалим цвітінням, африканську ромашку потрібно вдобрювати ледве чи не щотижня. А для того щоб кущ розростався вшир, бажано прищипувати квітку. Оптимально робити це двічі за сезон. Звичано, потрібно регулярно видаляти засохлі й зів’ялі квіти, щоб вони не псували вигляд.

ПОСІВ НАСІННЯ. ЖИВЦЮВАННЯ 

Як одно-, так і багаторічний остеоспермум можна вирощувати з насіння. Оптимальні строки посіву – квітень-травень. Це дозволить одержати результат уже в середині літа. Насіння рослини великі, але їх глибоко висівати не потрібно – 0,5 см достатньо.  Для того щоб сходи з’явилися швидше, можна накрити дільницю посіву склом або клейонкою. Температура повинна бути в межах +20 градусів – за таких умов сходи можна буде побачити вже через тиждень.

Порада! Для того щоб цвітіння остеоспермума, вирощуваного насінням, було більш раннім, варто робити це розсадним способом. У такому випадку більш високий шанс милуватися ними вже на початку літа.

Живцювання – також непоганий варіант. Тільки цим способом удасться повністю відтворити всі ознаки й властивості сорту. 

Для того щоб розмножити квітку у такий спосіб, необхідно:

- У січні-лютому взяти черешки з верхньої частини рослини. Їх потрібно поставити у воду на 1 місяць до моменту, поки вони не пустять коріння.

- Далі висадити в горщики, які заповнені перегноєм із землею й піском.

- Висаджувати у відкритий ґрунт можна в середині травня, відстань між кущами – не менш 1,2 м.

- Для того щоб цвітіння було рясним, краще вибирати сонячну ділянку.

ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПОСАДКУ 

Насіння мають подібну до краплі форму, вони досить тверді. Саме тому багато садівників рекомендують замочувати їх перед посадкою. Але це помилка, адже перезволоження рослина не любить. Найкраще проводити посадку в сухому виді. 

Як тільки сіянець проб’ється, потрібно забезпечити йому якісне освітлення, оптимально – перенести ближче до вікна.

З появою 2-3 справжніх листів потрібно пересадити сіянці. При цьому їм потрібно поглиблення в ґрунт.

Уже на цьому етапі можна прищипнути верхівку, так удасться уникнути витягування, а рослина в підсумку буде більш пишною й гарною.

Остеоспермум легше переносить сухість, ніж перезволоження. Це потрібно враховувати, організовуючи його полив.

Для того щоб кущ не завалився на бік, його краще підсапати, особливо якщо влітку спостерігаються сильні вітри. 

Якщо раптом він розвалився, то можна акуратно зв’язати його стрічкою, але не туго, щоб не ушкодити стебла.

ХВОРОБИ, ШКІДНИКИ

Почати, мабуть, необхідно зі шкідників. Провівши посадку остеоспермума й здійснюючи своєчасний догляд, про шкідників, крім всюдисущої попелиці, можна не переживати. Та й її позбутися вийде досить легко – потрібно обприскати кущ часниковою водою, міцним розчином.

Що стосується хвороб, те отут ситуація трохи складніше. Грибкові ураження можуть виникати через порушення режиму поливів. Крім того, рясний або недостатній полив приводить до розвитку:

- борошнистої роси;

- фузаріозу;

- іржі.

Вилікувати рослину доволі складно, тому необхідно регулярно оглядати кущ на предмет наявності ушкоджених листів з характерними плямами. Якщо такі виявлені, необхідно в найкоротший термін обробити кущі системним фунгіцидом.

Екзотичний вигляд деяких сортів остеоспермума робить його улюбленцем садівників.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 17311 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс