Калістегія - красива рослина для балкону й саду

5 червня 2020

З приходом тепла, ми поспішаємо прикрасити свої балкони, лоджії та присадибні ділянки. Якщо вам подобаються в’юнкі рослини, то варто визначити, які з них краще посадити.

Зверніть увагу на калістегію. Її можна вирощувати і в саду, і на балконі. Рід калістегії належить до сімейства в’юнків і нараховує багато видів, що ростуть у помірній зоні. Наприклад, калістегія пабескенс (пухнаста) сорт Мультиплекс. Виглядає вона надзвичайно красиво: великі, яскраво-рожеві переливчасті квіти, схожі на троянди, суцільно покривають рослину від самої землі, до верхівки. Вона вкрай невибаглива, росте практично на будь-яких грунтах, на сонячному місці чи в півтіні. Це багаторічник, який може вирости навіть до 3,5 метрів. 

На початку травня з’являються перші паростки, а з приходом літа розкриваються неймовірної краси бутони. Адже великі, майже до 10 см в діаметрі пухнасті квіти калістегії прикрасять будь-яке приміщення або ділянку. Але ці квіти не мають запаху. І ще, варто відзначити, що бутони рівномірно розподіляються на поверхні ліани, від самого горщика або основи рослини, до її верхівки. А кілька кущів цього в’юнка навколо альтанки на садовій ділянці, здатні приховати приміщення від чужих очей. Висаджують рослину також біля будинку або сараю і натягують мотузку, по якій вона витиметься без сторонньої допомоги.

Розмножується калістегія легко: утворює довгі білі кореневища, відрізки яких пересаджують навесні, як тільки з’являться паростки із землі. Але краще рослину пересаджувати у травні, коли вже добре розвинуться наземні пагони, тоді вона вкорінюється краще. А посаджена таким чином рослина розвивається швидко і вже в червні досягає висоти близько 1,5 м, набираючи величезну кількість бутонів, і цвіте до кінця вересня. 

Основна перевага калістегії в тому, що у відкритому грунті рослина не вимерзає. З настанням похолодання вся наземна частина відмирає і засихає, її зрізують, залишаючи невеликий пеньок, щоб навесні випадково не викопати з бур’яном. А при висадці її у горщики або кашпо, рослину зовсім необов’язково прибирати в прохолодне приміщення у зимовий період, досить добре укутати емності і можна залишити на балконі. 

І ось ще. Ця рослина практично не уражається шкідниками і не хворіє, добре цвіте і швидко росте як на сонячній стороні, так і в півтіні. А завдяки морозостійкості вона не боїться протягів і сильного вітру.

На замітку. На балконі в’юнкі рослини можна вирощувати двома способами: посадити в горщик, але в цьому випадку для них потрібна спеціальна основа (сітка), щоб квітка могла її обплутувати гілками, обвиваючи стіни приміщення. Або підвісити кашпо на стіни приміщення, в цьому випадку сітка не потрібна, досить буде протягнути шпагат. Таке оформлення називається ампельним.

Калістегію у відкритий грунт рекомендують висаджувати в ємності без дна, тому що коріння дуже швидко розростається в ширину. А щоб рослині вистачало поживних речовин для буйного цвітіння, то краще брати ємність більшого розміру, наприклад, невелику стару бочку. І оскільки корені цієї рослини глибоко не занурюються, то висоту бочки можна скоротити, щоб не закопувати її глибоко.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2957 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс