Посадка блакитної ялини

27 грудня 2019

Якщо ви вирішили прикрасити свою дачну ділянку або заміський будинок блакитними ялинами, робити це потрібно за всіма правилами й дуже уважно. Вирощувати ялину на будь-якому ґрунті, який попався під руку, не можна. Приміром, не слід вирощувати ялину в місці, де до недавно росли кукурудза, картопля, томати, і інші овочеві культури. Ґрунт після цих культур часто буває заражений й може спровокувати зараження саджанця ялини грибком роду фузаріумів. Існують і певні правила посадки цієї хвойної рослини.

ҐРУНТ ДЛЯ ПОСАДКИ 

Вибір ґрунту для посадки саджанця залежить від сорту блакитної ялини. Для великих сортів необхідний дуже живильний ґрунт, а от для низькорослих ялин вона не підійде, надлишок живильних речовин не дасть правильно сформуватися кроні, і дерево занадто сильно витягнеться вгору. Небажана посадка блакитної ялини у вапняні ґрунти. Якщо на ділянці саме такий ґрунт, його слід підкислити перед висадженням. Речовинами, що підкислюють, можуть бути аміачна селітра, хлористий амоній або сульфат амонію. Але робити потрібно все в міру, інакше ви ризикуєте загубити рослину, ялина віддає перевагу слабо кислому ґрунт. Самий вірний засіб - це внесення заздалегідь на ділянку, де буде висаджена блакитна ялина ґрунту їх хвойного лісу, причому в великих кількостях. Крім того, що цей ґрунт має потрібний кислотний показник, він ще й заселений корисними грибами – мікоризою, які допоможуть вашому дереву засвоювати корисні речовини із ґрунту.

Не забудьте й про гарний дренаж. Блакитна ялина не терпить тривалого стояння води. Дренаж може бути самий звичайний: бита цегла або щебені, товщиною не менше 20 см. Це допоможе запобігти намоканню й вигниванню коренів в особливо дощові періоди. Крім надмірного намокання ґрунту, для кореневої системи ялини згубне й пересихання.

Висаджувати деревця дуже близько не можна. Найбільш вдалим уважається відстань між саджанцями блакитної ялини в 2-3 метра. Якщо пересадження необхідне, робити її можна в період спокою.

Блакитні ялини для посадки необхідно вибирати тільки із закритою кореневою системою (рослина в контейнері) і тільки в садових центрах.

Найбільш оптимальною глибиною посадки блакитної ялини фахівці вважають 55-65 см. Це значення загальне для всіх типів ялини. Хоча більш вірно орієнтуватися на розмір земляної грудки, яка оточує кореневу систему. Якщо розглядати ідеальний варіант для кожного деревця, є наступні рекомендації: яма повинна бути на 25 см глибше й 25 см ширше кореневої грудки. При посадці потрібно спушити землю в ямі на 10 см.

Під час посадки хвойних рослин варто пам’ятати й про те, що ні в якому випадку не можна допустити закапування під землю кореневої шийки. Вона повинна залишитися на рівні землі. Відразу після посадки необхідно рясно полити саджанець блакитної ялини, виливаючи від 10 до 20 літрів води залежно від розміру й віку саджанця. Після того, як уся вода вбереться, або наступного дня, необхідно зробити мульчування пристовбурного кола. Посипте навколо торф, ошурки або компост загальним шаром приблизно 7 см. На цей факт варто звернути пильну увагу під час посадки блакитної ялини особливо восени. Приблизно з періодичністю 3-4 роки, після сходу снігу, навесні необхідно підгодовувати кореневу систему дерева добривами. Але робити це треба акуратно й у жодному разі не переборщити. Категорично не варто використовувати гній і азотні добрива. Вони можуть викликати сильний ріст дерева, і до зими його деревина не визріє й буде ушкоджена морозами. 

Намагайтеся висаджувати ялини на відкриті місця, адже ця рослина дуже любить сонце. Хоча перші 3 роки молоді саджанці необхідно притіняти, щоб уникнути опіків молодої хвої. До речі, найбільш підступний щодо цього час це кінець зими – початок весни. Справа в тому, що земля, під деревом ще глибоко промерзла й коренева система не здатна доставляти вологу до хвоїнок. У той же час сонце вже світить яскраво й буквально висушує хвою, яка потім (у травні) осипається й дерево втрачає свою привабливість. Після зробленої посадки необхідно підв’язати рослину до вбитого в землю кілка, забору або іншій опори, щоб сильний вітер не вивернув ваш саджанець із землі.

ВИРОЩУВАННЯ БЛАКИТНОЇ ЯЛИНИ З НАСІННЯ І ЧЕРЕШКІВ

Але посадити можна не тільки саджанець блакитної ялини, але й насіння й черешки й теж одержати відмінний результат. 

Якщо ви вирішили виростити блакитну ялину з насіння, запасіться терпінням і приготуйтеся до того, що тільки 30% сіянців будуть блакитного кольору. А починати підготовку необхідно за кілька місяців до висадження. Із зимових шишок потрібно витягти насіння й підготувати їх. 

Насіння потрібно замочити на добу у воді або рожевому розчині перманганату калію. Після замочування насіння піддають стратифікації під снігом або в холодильнику. Це сприяє загартуванню рослини в майбутньому. 

Висаджують насіння в пухку піщану землю на глибину 1 см. Через 20-25 днів можна побачити сходи. Сіяти насіння необхідно з урахуванням заморозку: сходи повинні зійти після закінчення заморозків. Сіяти насіння слід досить густо, проріджують сходи таким чином, щоб між ними була відстань не менш 15 см.

Висаджування черешків дає 100% результат у плані подібності на материнську рослину. Найбільш підходящим строком для заготовки черешків є весняний період, приблизно кінець квітня, коли починається розсування лусочок, що накривають, бруньок і висувається зелений конус. Черешок «обдирається» з материнської рослини обов’язково з «п’яточкою». Заготовку потрібно робити при похмурій погоді, рано ранком або пізнім вечором. 

Заготовлені черешки, потрібно обробити речовинами, для вкорінення й створення гарної кореневої системи. Укорінення роблять у парнику. Черешки потрібно висаджувати в парник, під кутом 30 градусів на глибину 1 див і на відстані 5 див. Після того, як черешки посаджені, їх потрібно накрити плівкою, а поверх неї накривають марлею або мішковиною для затемнення.

У перший рік посаджені черешками хвойні рослини потрібно постійно поливати, просапувати й провітрювати парник. Полив, а вірніше обприскування водою потрібно робити 6-8 раз у день.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2259 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс