Вигонка тюльпанів у домашніх умовах

30 листопада 2019

Коли за вікнами мороз і йде сніг, вид розквітаючих весняних квітів приносить особливу радість. От чому вигонка тюльпанів у домашніх умовах, як і інших цибулинних культур, викликає великий інтерес у квіткарів.

При бажанні у власній квартирі можна виростити низькорослі тюльпани, гіацинти, крокуси, дрібноквіткові нарциси, рябчики, мускарі, сцилли й галантуси, створивши прекрасний мініатюрний сад у домашніх умовах у будь-яку пору року. Усі ці рослини належать до категорії вигонкових, які при дотриманні певних правил і належному догляді можна змушувати цвісти, коли вам захочеться.

ПІДГОТОВКА ЦИБУЛИН ДЛЯ ВИГОНКИ

Підготовку цибулин тюльпанів для вигонки потрібно починати ще навесні. Оскільки найкращого цвітіння в домашніх умовах ви зможете добитися тільки від великих, здорових, щільних цибулин (вага цибулини не менш 25 г), необхідно протягом усього періоду вегетації дотримуватися правильної агротехніки: поливати грядку з тюльпанами, рихлити ґрунт, знищувати бур’яни, періодично підгодовувати посадки комплексним мінеральним добривом.

Зачатки квітки в цибулині формуються приблизно до середини серпня або навіть пізніше. Якщо вам необхідні квіти вже до Нового року, прискорити закладку всіх органів майбутньої квітки можна за допомогою вирощування тюльпанів під плівкою з наступною обрізкою бутонів, що розпустилися. Інший спосіб – раннє викопування цибулин, ледве тільки на їхній лусці з’явилися плями жовтого кольору, і витримка їх при температурі +34 градуси протягом тижня. До моменту посадки такі цибулини можна зберігати в холодильнику, у нижньому відділі.

Зберігання цибулин, викопаних у звичайний термін, здійснюється в сухому темному приміщенні при температурі +22 градуса протягом 30 днів, після чого ще на 30 днів температуру знижують на пару градусів, а потім цибулини зберігають при +16 градусах.

ПОСАДКА ЦИБУЛИН

До кінця вересня цибулини тюльпанів для вигонки потрібно буде висадити в ємності з живильною сумішшю. Хтось використовує суміш піску й торфу або піску й дернової землі, хтось – чистий торф або перліт, голландські квіткарі вирощують тюльпани на чистому річковому піску. Головне, щоб субстрат був легким, з нейтральною реакцією.

Для посадки цибулин підійдуть ящики, контейнери, низькі широкі горщики або плошки. На дні ємності обов’язково повинен бути дренажний отвір, який прикривають черепком і присипають тонким шаром дренажу.

Посадка цибулин проводиться так:

- у ємності насипають 2/3 субстрату й злегка ущільнюють;

- цибулинки рівномірно розподіляють по поверхні на відстані одного сантиметра друг від друга, легенько вдавлюючи їх у ґрунт;

- цибулини повністю засипають субстратом, що залишився;

- посадки рясно поливають і, якщо верхівки цибулинок показалися з-під землі, субстрат ще досипають.

Ящики з висадженими цибулинами слід перенести в приміщення, де температура перебуває на рівні від +5 до +9 градусів, а вологість повітря становить не менше 75%. Стежать, щоб субстрат не пересихав. Коли з’являться паростки, необхідно буде понизити температуру до +2 градусів.

Приблизний строк укорінення й проростання посадкового матеріалу становить від 16 до 22 тижнів. Тривалість впливу холодної температури на цибулини залежить від планованих строків одержання квіток і від сорту тюльпанів.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОНКИ

За 3 тижні до бажаних строків цвітіння ящики із цибулинами слід перенести в приміщення з неяскравим освітленням і температурою не нижче +13. Через чотири дні освітлення включають на повну потужність, а температуру піднімають до +18. Для того, щоб тюльпани розцвіли, бажане щоб період освітленості був 10-12 годин на добу. Тому вмикають додаткове освітлення за допомогою фітолампам.

Щоденні поливи й періодичні підгодівлі тюльпанів кальцієвою селітрою позитивно позначаться на їхньому цвітінні й значно збільшать їхню декоративність. Якщо ж ви прагнете максимально довго милуватися яскравими бутонами, не тримайте квітучі тюльпани під сонячними променями й понизьте температуру в приміщенні до +15 градусів. Цей нехитрий прийом зробить квітконоси більш міцними, а інтенсивність фарбування квіток помітно збільшиться.

Як бачите, вигонка тюльпанів у домашніх умовах під силу не тільки професійним квіткарям, але й недосвідченим новачкам. Головне – дотримуватися рекомендацій зі зберігання, посадки й вирощування цибулин.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2425 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс