Роботи в квітнику
Ось і осінь прийшла. У декоративному саду і квітнику настав час збирати насіння квітково-декоративних культур.
Для зимової вигонки висадіть цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів. А ще слід поділити і висадити багаторічні культури: флокси, дельфініум, аквілегію та інші.
Коли листя гладіолусів почне жовтіти, то викопайте цибулини, промийте і потримайте 15-20 хвилин, дайте стекти воді і загорніть у газетний папір. Все це слід зробити так, щоб не переплутати сорти. Покладіть на просушування в тепле місце. Бульби бегонії пересадіть у горщики із землею і закладіть на зимове зберігання в прохолодне темне місце. Жоржини з настанням нічних заморозків слід підгорнути, а наприкінці місяця або на початку жовтня обережно викопати вилами, промити, вирізати тонкі корінці, скласти в ящик, приклеївши до кожного екземпляра сортову етикетку, і покласти на просушування в тепле місце, а пізніше покласти на зберігання в темне прохолодне місце.
Навколо клематісів розпушіть грунт, прополіть бур’яни і, якщо необхідно, полийте. Великі кущі викопайте, поділіть і висадіть у підготовлені ями, заглиблюючи стебла на 5-7 см.
У кінці вересня викопайте хризантему, зимовий левкой, лакфіоль, заготовте землю, перегній, листя і торф.
Не чекаючи повного потьмяніння листя, наприкінці місяця зріжте сікатором стебла піонов врівень із землею. Всередині і навколо куща виполіть бур’яни, розсипте суперфосфат і калійне добриво (краще золу) і розпушіть.
Розпочніть садіння тюльпанів, гіацинтів, нарцисів на клумбах, газоні під деревами з південної сторони. Оптимальним часом для посадки є проміжок кінець вересня - жовтень, коли ґрунт у міру вологий і його температура становить 7-9°С. Цибулини мають встигнути вкоренитися до настання стійких холодів. Зазвичай на це потрібно 20-30 днів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2525 |
|
© Газета Домовик 2012-2023