Секрети пишного цвітіння гладіолусів
Для того щоб гладіолуси пишно цвіли, важливо за ними добре доглядати не тільки у вегетаційний період, але й вчасно викопувати цибулини, правильно їх обробляти й зберігати. Догляд за гладіолусами включає наступні процедури:
ДОГЛЯД ЗА ҐРУНТОМ
Регулярна прополка й розпушування. Коли з’являться сходи, землю рихлять щотижня на 2-3 см у глибину. Процедура дозволяє позбутися бур’янів, кірки, що утворюється після поливу, до кореневої системи вільно надходить повітря. Розпушування зберігає вологу, тому може тимчасово замінити полив. Сприяє втриманню вологи мульчування. Якщо лежить мульча, немає необхідності в розпушуванні й прополці. Крім того, вона є природним добривом.
ПОЛИВ
Поливають гладіолуси з 10 до 11 години ранку або з 19 до 20 вечора з моменту посадки й до активного цвітіння. Особливо вони потребують вологи перший місяць і коли формуються суцвіття. Періодичність поливу – раз в 10 днів. Лити воду необхідно доти, поки вона не проникне на всю глибину, куди дістає коріння. Коли гладіолуси перецвітуть, поливи припиняють. При сухому ґрунті живильні речовини надходять у цибулину, що сприяє її визріванню.
ПІДГОДІВЛІ
Додаткова підгодівля потрібна гладіолусам. Їм не підходить органіка, тому що вона сприяє росту листя, чим завдає шкоди цвітінню. Необхідні азотовмісні підгодівлі, завдяки яким ростуть листи, формується багато суцвіть. Перегодовувати азотом не можна, тому що рослина може занедужати фузаріозом і знижується якість квіток, верхні чотири залишаються нерозвиненими.
Фосфорні добрива вносять перед посадкою. Для формування якісних квіток і суцвіть потрібний кальцій. Якщо не вистачає магнію, уповільнюється процес формування квіток. Навесні вносять сечовину або аміачну селітру, що містять азот. Під час бутонізації підгодовують калійною селітрою. Коли рослини перецвітуть, удобрюють кістковим борошном або суперфосфатом. Не завадить гладіолусам підгодівля деревною золою.
ПІДГОРТАННЯ Й ПІДВ’ЯЗКА
Коли на рослинах з’являться перші 5 листиків, їх підсапують на висоту 5-10 см. Високі екземпляри прив’язують до опор у декількох місцях, щоб вони не зламалися.
Під час вегетаційного періоду гладіолуси регулярно перевіряють, видаляючи хворі рослини, щоб вони не заразили інші.
ЗРІЗКА НА БУКЕТ
Краса квіток і тривале розпускання більшості гладіолусів робить їх ідеальними для букетів. Якщо їх правильно зрізати й видалити нижні квітки, вони простоять не менш двох тижнів. Зрізу підлягають рослини, у яких розпустилася нижня квітка або офарбилися три бутони знизу.
ЗБИРАННЯ Й ЗБЕРІГАННЯ
Повністю бульбоцибулини дозрівають через 40-50 днів після цвітіння, звичайно це вересень. У цей період їх викопують. Якщо вчасно це не виконати, то сира погода з перепадами температур буде сприяти розвитку хвороб, більшість яких не лікуються. Збирання починається із сортів, які перецвіли першими. Стебло обрізають дощенту або залишають невеликий пеньок. Зібрані цибулини сушать на сонце в гарну погоду близько трьох днів. Потім їх протруюють у міцному розчині марганцівки протягом пів години або годину й добре висушують.
Зберігають посадковий матеріал при температурі 5-7 градусів і 70% вологості повітря. До морозів зберігати можна на лоджії, загорнувши в газету й уклавши в картонні ящики. Потім переносять у холодильник, помістивши в поліетиленові пакети з отворами внизу, попередньо загорнувши в газету. Раз на місяць цибулини перевіряють, видаляючи хворі й підсушуючи відвологлі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2609 |
|
© Газета Домовик 2012-2023