Секрети вирощування гарних клематісів
Сьогодні хочемо трохи розповісти про клематіси. Клематіс – виткий багатолітник, який буде радувати вас своїм шикарним цвітінням усе літо. Тільки для шикарного цвітіння потрібно знати, який догляд йому потрібний, як правильно треба поливати, які підгодівлі йому подобаються і як правильно обрізати. Але в цілому квітка невибаглива, для починаючого садівника проблем він не складе.
Отже, ви купили клематіс і вже мрієте, що б з маленької рослинки виросла шикарна ліана, уся посипана яскравими квітами. Що б це відбулося якнайшвидше, потрібно знати деякі секрети їх вирощування. І почати треба з вибору місця для посадки.
ВИБИРАЄМО МІСЦЕ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ КЛЕМАТІСІВ
Клематіси люблять сонце, але бояться перегріву ґрунту біля коріння. Щоб запобігти перегріву, можна замульчувати ґрунт біля рослини мохами й ошурками або посадити поруч низькорослі квіти. Відмінним варіантом буде календула або низькорослі чорнобривці. Тому що вони будуть служити захистом від нематод.
Також підійде посадка клематіса на газоні, де трава буде захистом корінням від сонця. Клематіси самі плетуться по опорі, але молоденьким рослинкам потрібна допомога, направте їх пагони на опору, можна навіть їх спочатку трохи прив’язати. Надалі клематіс сам вчепиться листочками. Ця ліана росте дуже швидко. За день пагони виростають приблизно на 10 см.
Ще відмінним місцем для клематіса є місце біля стіни вдома або господарські будівлі, які треба задекорувати. Через кілька років можна одержати яскраву квіткову кулісу.
ПОЛИВ КЛЕМАТІСІВ
Клематіс позитивно озивається на рясні поливи, вистачить і 1 раза в тиждень. Якщо ж стоїть нестерпна спека, то потрібно частіше поливати. Молода рослина за раз випиває 10-20 літрів, а доросле - до 40 літрів.
Можна навколо рослини вкопати пляшки з відкритим горлечком у дні, у які можна наливати воду й розчин з підгодівлями. У міру підсихання ґрунту, вода буде проникати в ґрунт, тим самим воложити клематіс.
Не забувайте рихлити землю після поливу або дощу, це робиться для того, щоб до коріння надходив кисень.
ПІДГОДІВЛЯ КЛЕМАТИСІВ
У перший рік, як посадили рослину, удобрювати його не варто. У наступні сезони підгодовуйте, як і всі багатолітники. Удобрювати клематіси найкраще органічними підгодівлями в період вегетації, вистачить двох раз на місяць.
Гарною підгодівлею після дощу добре діє внесення золи. У ній є багато мікроелементів, необхідних клематісам. Для пишного цвітіння потрібний фосфор. Він утримується в кістковому борошні, золі, або мінеральному добриві суперфосфат.
При виборі мінеральних добрив, перевагу віддайте комплексному добриву з вмістом мікроелементів. Вони сприяють більш пишному цвітінню й гарному розвитку ліани.
Саме велике цвітіння в них з 3 до 7 року життя, а потім у рослини квіточки починають дрібніти. Тому клематіси бажано періодично пересаджувати на нове місце.
ОБРІЗКА КЛЕМАТіСА НА ЗИМУ
Восени потрібно обрізати стебла рослини. Це необхідно для рясного цвітіння в наступному сезоні й відновлення куща. Обрізку потрібно робити, коли рослина росте, для тривало цвітіння, а також обрізають на зиму.
Обрізку здійснюють, залежно від груп.
I група. Квіточки в клематісів утворюються на торішніх гілках, тому потрібно обрізати лише слабкі пагони. Починати потрібно відразу ж після цвітіння. Перед морозами рослини потрібно високо підсапати.
II група. Квітконоси утворюються не тільки на торішніх пагонах, але й на нових. Обрізати потрібно так, щоб залишалися пагони близько метра у висоту - до 5 пар бруньок, а якщо гілочки слабкі, то їх потрібно зрізати повністю. Рослину потрібно зняти з опори, згорнути й укласти на землю або на підстелене ялинове гілля.
III група. Квітки утворюються тільки на нових пагонах, їх потрібно обрізати кілька раз у період вегетації. Восени потрібно зрізати всі пагони біля самої основи куща.
Якщо зими у вас суворі, бажано клематіси на зиму вкрити. Для цього підійде ялинове гілля, ті ж зрізані пагони, сухе листя. Зверху можна накинути плівку, тільки нещільно, що б був доступ повітря.
Рано навесні укриття необхідно зняти. Пагони підняти, направити на опору, підпушити, при необхідності полити й підгодувати й чекати цвітіння.
Виконуйте цю просту інструкцію з догляду за клематісами, і вони будуть радувати вас рясним цвітінням довгі роки. Дивлячись на них, ви помітите, що на душі стає веселіше, а смутні думки підуть. Можливо саме тому доктор Едвард Бах використовував екстракт клематіса для приготування своїх знаменитих есенцій, які так і називаються - Краплі Баха. Вони допомагають від стресу й депресії.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2604 |
|
© Газета Домовик 2012-2023