Квітка мальва: вирощування з насіння і наступний догляд
Мальва – декоративна рослина з великими яскравими квітами. Ці квіти прикрашають багато присадибних ділянок. Добре виглядають і зрізані гілки мальви, поставлені у вази. Виростити мальву з насіння зовсім нескладно. Для цього потрібно знати кілька простих правил.
Мальва – рослина сімейства мальвових. Залежно від способу посадки підрозділяється на однолітню й дворічну рослину. Мальва має довге стебло, яке може досягати двох метрів і більш у висоту. Уздовж стебла розміщаються яскраві великі квіти, розміром до 12 см. Квітка має форму дзвіночка, листи – у вигляді серденьок.
Існує безліч сортів мальви, їх фарбування охоплює широкий спектр: від ніжно рожевого до насичених темно-фіолетових квітів. Період цвітіння мальви припадає на липень і серпень, деякі сорти цвітуть протягом усього літа. Рослина добре переносить холоди, але боїться заморозку. Ця квітка успішно пручається захворюванням і може витримувати посухи.
Мальву можна вирощувати з насіння. Існує три способи:
- вирощування розсади з насіння;
- висадження насіння у відкритий ґрунт у весняний період;
- висадження насіння восени.
У кожного методу є свої особливості. Так, якщо з насіння мальви виростити спочатку розсаду, то вона зацвіте в рік висадження. Висаджені насінням у відкритий ґрунт мальви, у рік посадки цвісти не будуть. Посаджене восени насіння, проросте навесні, причому зацвітуть квіти раніше вирощених з розсади.
Поговоримо про осінній посів насіння мальви. Висівають насіння у вересні. Роблять лунки товщиною 3 см. Відстань між лунками приблизно 40 див. Посадки присипають торфом. На зиму посіви вкривають соломою або опалими листами. Навесні сходи з’являться рано, їх потрібно буде вкривати від морозу.
ВИБІР МІСЦЯ ДЛЯ ПОСАДКИ
Посадковий матеріал можна придбати у квітковому магазині. В одну лунку садять 2 або 3 насінини, після проростання залишають найбільш сильний паросток. Насіння мальви має відмінну схожість. Воно добре проростає протягом трьох років, причому насіння трирічного віку проростає набагато ефективніше однолітніх.
Мальва – світлолюбна рослина, у тіні її квітки починають тьмяніти, у них утворюється неяскраве фарбування. Для посадки вибирають місця, добре освітлені сонцем. Краще висаджувати квіти на невеликій височині, щоб дощова вода не накопичувалася в коріннях. Коренева система в цієї рослини дуже розвинена, від надлишку вологи вона може згнити.
Ідеальним є місце, розташоване уздовж забору або стін якої-небудь будови. Так можна захистити мальву від вітрів, крім того можна в такий спосіб улаштувати живопліт. Також мальви ефектно виглядають у групових посадках. Мальву використовують у ландшафтному дизайні. Нею декорують газони й клумби.
При виборі місця, варто врахувати той факт, що мальви піддаються такому захворювання, як борошниста роса. Тому рослину потрібно висаджувати на тих територіях, де це захворювання не спостерігалося протягом найближчих двох-трьох років. До вибору місця потрібно підходити із усією відповідальністю, від цього залежить те, з якою інтенсивністю буде цвісти й рости квітка.
ПІДГОТОВКА ҐРУНТУ
Ґрунт для посадки рослин потрібно попередньо підготувати. Для цього його ретельно перекопують. Бідний ґрунт перед посадкою краще удобрити. Для цього його можна мульчувати перегноєм. Ґрунт повинен бути живильним та вологим. Для мальви краще вибрати пухкий ґрунт.
У процесі росту частих підгодівель не буде потрібно. Вносити добрива потрібно один раз у рік. Для цього використовують комплекс мінералів для садових квітів.
ДОГЛЯД
Навесні, коли з’являться сходи, їх буде потрібно регулярно просапувати. Ґрунт потрібно періодично рихлити. Молоді рослини вимагають рясного поливу, по мірі їх зростання поливи скорочують.
Перед початком бутонізації, мальву слід підгодувати мінеральними добривами. Для того щоб рослина рясна цвіла, квітконоси треба видаляти відразу ж, як вони перецвітуть, поки не почало утворюватися насіння. Особливого догляду мальва не вимагає, справа в тому, що вона є невибагливою рослиною.
Багато води мальві не потрібно. Краще робити полив малими порціями, але частіше. Після поливу землю необхідно прорихлити, щоб забезпечити доступ свіжого повітря корінням. Стебла мальви тендітні, вони можуть зламатися на вітрі. Щоб цього не відбулося, їх можна підв’язувати до кілочків. Пересаджувати мальву не можна. Ця рослина має досить розгалужену кореневу систему, її можна ушкодити під час пересадження й тоді квітка загине.
Відцвілі квіти потрібно зрізати. Після того, як рослина перецвіте, її готують до зими. Мальву обрізають до рівня землі, ґрунт удобрюють компостом, можна скористатися перегноєм. На зиму рослину вкривають від морозів, присипаючи її соломою або сухими листами.
Мальва – прекрасна рослина, яка стане одним із кращих прикрас будь-якої садової ділянки. Ця невимоглива рослина не має потреби в особливому догляді. Її з легкістю можна виростити з насіння, навіть не маючи великого досвіду в садівництві.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4650 |
|
© Газета Домовик 2012-2023