Які троянди посадити в саду

22 червня 2019

Завдяки зовнішнім достоїнствам, троянди використовують у садовому дизайні особливо широко: вони застосовні у всіх садових стилях, сполучаються практично з будь-якими ландшафтними об’єктами — і природними, і архітектурними — і є рослинами-акцентами. Навіть увесь сад у цілому може бути присвячений трояндам — і це буде гарний, цікав сад, що запам’ятовується, без усяких ознак одноманітності.

Чайно-гибридна трояна у вигляді штамбового деревця.
Чайно-гибридна трояна у вигляді штамбового деревця.

Вибирають троянди залежно від їхнього використання. Існує кілька типів троянд.

ЧАЙНО-ГІБРИДНІ ТРОЯНДИ

Класичні троянди найкрасивіші. У них дуже великі квітки (розміром 10-13 см), досить примітної, правильної форми, з конусоподібною серцевиною, по розташуванню вони одиночні. Висота куща — близько 90 см.

Чайно-гібридні троянди мають сильний аромат. Розцвічення — найрізноманітніші. Колір і блиск листів також варіюється. Чайно-гібридні троянди можна вирощувати або у вигляді куща, або у вигляді штамбового деревця. Ці троянди самі вимогливі. Щоб одержати таку красу, потрібно постаратися.

При цьому в чайних троянд є свої особливості: вони не цвітуть повторно, квітки на кущі розташовані досить рідко. Тому такими трояндами краще милуватися поблизу й доповнювати їхніми іншими квітучими рослинами, які візьмуть на себе головну роль у період, коли троянди не цвітуть.

ТРОЯНДИ ФЛОРИБУНДА

Також дуже гарні троянди, але квітки в них менші по розміру, 5-9 см, більш «пухкі» за формою, розташовані не окремо, гронами. Вони менш запашні. Висота куща — 60-70 см; але є невисокі різновиди, не вище 45 см. Такі троянди придатні для вирощування в контейнерах.

Троянди Флорибунда мають очевидні плюси: цвітуть увесь сезон, виглядають дуже яскраво (яскравіше, чим чайно-гібридні), можуть бути контейнерними, а найголовніше — дуже невибагливі, не бояться вогкості, рідко уражаються шкідниками й хворобами, досить морозостійкі.

МІНІ-ТРОЯНДИ

Являють собою як би зменшені копії звичайних троянд. Але в цій мініатюрності й полягає їхня принадність. Висота куща — 20-40 см, квітки маленькі, розташовані купчасто, часто махрові.

Як правило, ці троянди привиті, що дозволяє їм підтримувати їхні маленькі розміри. Цвітуть із середини літа до осені. Кольори найрізноманітніші: від ніжних до дуже яскравих відтінків.

Ці троянди, як і чайно-гібридні, досить вимогливі до догляду: їм потрібні регулярні рясні поливи й підгодівлі, вони не переносять сухості повітря, часто уражаються шкідниками й не люблять, коли тривожать їхнє коріння. Вони віддають перевагу відкритому повітрю, тому зовсім не підходять для домашнього розведення - у квартирі вони можуть прожити не більш 4 місяців.

ГРУНТОПОКРИВНІ ТРОЯНДИ

Мабуть, вони самі невибагливі — і при цьому дуже гарні. Кущі цих троянд як би стелються по землі, випускаючи безліч пагонів, покритих сотнями дрібних махрових квіток самого різного розцвічення. У результаті кущ стає схожим на квітучий «горбок».

Висота «горбка» — від 20 см до 1,8 м, а ширина — від 1,5 до 2 м. Іноді цвітіння настільки рясне, що не видно листів. Цвіте весь сезон, із червня до заморозку. Цим трояндам не потрібний особливий догляд, поливи й підгодівля, як і будь-яким іншим багатолітникам. Сухість повітря вони переносять нормально й, як усі троянди, потребують укриття; при цьому вони морозостійкі: під укриттям витримують до -35°С.

ПЛЕТИСТІ ТРОЯНДИ

Це феєрично гарні троянди. Так розкішно вони виглядають не тільки завдяки гарним квіткам і рясному цвітінню, але й тому, що являють собою вертикалі. Сама по собі така троянда не буде витися, їй потрібно допомогти, періодично підв’язуючи пагони до опори.

Є троянди, які дуже рясно цвітуть один раз у сезон. Вони, як правило, дрібні квіти з гроноподібним розташуванням квітів. Такі троянди утворюють велику кількість тонких пагонів, їх складніше обрізати. А є різновиди, які цвітуть не настільки пишно, але більш довгостроково, постійно утворюючи нові й нові бутони. Ці троянди крупно квіткові, і ефектні вони за рахунок розміру квіток. У них більш товсті пагони, вони не так «переплутуються».

Всупереч поширеній думці, плетиста троянда не дуже вимоглива, головне — добре утеплити її на зиму. Для цього її потрібно зняти з опори й помістити в укриття. От у цьому, власне, і полягає вся складність: троянду важко зняти з опори.

КУЩОВІ РОЗИ

Це найменш розповсюджений тип, хоча заслуговує більш широкого використання. Хоча ці троянди менш декоративні, чим всі перераховані вище, вони практично не вимагають догляду, і для багатьох куточків саду, особливо незручних, вони незамінні.

По виду ці троянди нагадують високу шипшина, але в них більш гарні квітки, як правило — махрові. Кущ дуже високий, не менш 1 м висотою. Цвітіння в основному однократне, квітки пишні, запашні.

У цілому ця троянда має відтінок стилю кантрі або еко, це такий природний образ. Можна використовувати також для озеленення зовнішньої території за периметром ділянки, а також для живої огорожі.

КРАЩІ СУСІДИ ДЛЯ ТРОЯНД

Із трояндами сполучаються далеко не будь-які рослини, оскільки троянди дуже вишукані й мають особливу фактуру. Квіти, посаджені поруч із трояндами, повинні відтіняти їх красу, служити підходящим по стилю тлом і в жодному разі не сперечатися з королевою саду.

От які рослини можуть бути гідним доповненням до троянди в композиціях, квітниках, міксбортерах: дельфіній, наперстянка, дзвіночок, мальва ( шток-троянда), айстра італійська, очиток пурпурний, рудбекія, флокс волотистий, цибуля гігантська, лілійник, гвоздика турецька, космея, манжетка, чистець шерстистий; на деякій відстані можна посадити гіпсофілу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2708 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс