Найкрасивіші декоративні злаки
Не завжди сад повинен складатися винятково з яскраво квітучих рослин. Декоративні злаки допомагають створювати неповторні садові композиції, вносити цікаві штрихи, створювати закінчений образ. Крім того, вони декоративні практично в будь-який час року.
Пропонуємо вам добірку найкрасивіших декоративних злаків.
Куничник гостроквітковий (Calamagrostis acutiflora) або Лисий хвіст (у народі) - дійсно чимось нагадує безліч пухнатих рудувато-жовтих хвостиків. Рослина гарна розвивається як на сонці, так і в півтіні. Пишне цвітіння починається в липні. Висота рослини до півтора метрів.
Двокисточник очеретяний (Phalaris arundinacea) - шикарний строкатий злак (є й однотонні форми, але в садівництві вони не прижилися), пожвавлює будь-який квітник, прекрасно виглядає біля декоративних водойм, на альпійських гірках. Проблема тільки одна, але велика - двокисточник розростається блискавично, винищуючи на своєму шляху будь-які рослини, що зустрічаються, і перетворюючи сад у суцільний строкатий килим. Висота від 40 см до 1,2 м.
Імперата циліндрична (Imperata cylindrica) - один з найяскравіших і цікавих злаків, готовий посперечатися за перевагу з найблагороднішими квітами на клумбах. На відміну від багатьох своїх родичів, імперата не утворює плакучий кущик, її довге яскраве листя завжди стримить нагору. Чим ближче наближення осені - тим більш червоним воно стає. А от квітує вона рідко, і зовсім не так яскраво. Висота рослини до 1 метри. Імперата віддає перевагу сонячним місцям.
Ковила красивіша (Stipa pulcherrima) - найніжніша степова рослина, здалеку нагадує легкий серпанок. Довгі суцвіття ковили (до 50 см) просто розчиняються в повітрі, а при подуві вітру, переливаються хвилями. Дуже заспокоює нервову систему, дає відпочинок очам. Висота рослини до 80 див.
Кортадерія (Cortaderia selloana) або Пампасна трава - найбільш відомий і популярний у садівництві злак. На сьогоднішній день він найбільш часто зустрічається в садах дачників. Та й цвітіння Кортадерії найбільш яскраве з усіх декоративних злаків: великі мітелки білих, жовтих або рожевих відтінків не залишають нікого байдужим. Найкраще Кортадерія виглядає на самоті, не борючись за перевагу з іншими рослинами. Висота від 40 см до 3 метрів.
Міскантус китайський (Miscanthus sinensis) - більш улюблений ландшафтними дизайнерами, чим звичайними дачниками. Часто використовується при створенні пишних садових композицій, особливо за участю водойм. Дуже вимогливий до світла. Має безліч сортів. Висота рослини до 2 метрів.
Вівсяниця блакитна (Festuca glauca) - пишні невисокі кущики цього виду вівсяниці мають сірувато-блакитний відтінок. Злак виглядає дуже акуратно і декоративно, добре відтінює інші рослини. Відмінно підходить для композицій з каменями. Висота від 20 до 60 см. Цвітіння в червні.
Пір'ястощетинник (Pennise-tum) - теж досить невисокий чарівний кущик, що розпадається в боки, з пухнатими суцвіттями на довгих стеблах. Цвітіння починається в серпні і триває до заморозків. Схильний до швидкого розповзання по саду. Висота може досягати 1 метра, але більше поширені низькі різновиди пір'ястощетинника висотою до 60 см. У садівництві найбільш популярні: пір'ястощетинник лисохвостий, пір'ястощетинник пурпурний і пір'ястощетинник сизий.
Просо прутовидне (Panicum virgatum) - ще один цікавий яскравий злак. Зовні він трохи схожий зі згадуваною вище імператой, але більш високий (до 2 метрів), схильний розпадатися в боки, має яскраві червонясто-руді суцвіття.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3882 |
|
© Газета Домовик 2012-2023