Камелія. Квіткова аристократка

12 листопада 2014

Як і всі вічнозелені, вона живе довго. Приміром, у Німеччині в стародавньому дрезденському парку є одна руниста камелія досить похилого віку. За 220 років вона розрослася до шести метрів у висоту, але ознак старості немає й у згадці- з лютого по квітень квітує і... Ні, на жаль, не пахне. Втім, при її красі вона може собі це дозволити. Не всім же нерозважливо пахнути ліворуч і праворуч - камелія квітка серйозна.

Камелія - символ безсердечних жінок, які зваблюють, не люблячи, і легко розбивають чоловічі серця.
Камелія - символ безсердечних жінок, які зваблюють, не люблячи, і легко розбивають чоловічі серця.

СПЛЯЧА КРАСУНЯ

Ця рослина важко вирощується в домашніх умовах, оскільки любить прохолодь. Улітку — не вище 15°С, а взимку не вище 10°С. Тому найкраще ростуть камелії у відкритому ґрунті. Більше того, їй не страшні навіть двадцятиградусні морози.

Буде великою помилкою висаджувати саджанці камелії навесні, тому що в цей час у рослини починається активний ріст і вона практично не переносить пересадження. А ось коли наступає період спокою, кращого часу не придумаєш. І що дивно, з листопада по лютий камелія вся у цвіті, але при цьому... уже спить. І тому ніякі пересадження їй не страшні. Фахівці з камелій рекомендують висаджувати саджанці в листопаді у найбільш тінистому куточку саду. При посадці стежити, щоб коренева шийка не засипалася землею. Якщо це відбувається, рослина гине.

Більшість рослин не люблять кислі ґрунти, а от камелії такий ґрунт дуже підходить. Крім того, важливо, щоб місце посадки було досить вологим. Камелія любить воду.

І ще один секрет від фахівців: підсипати під кущ землі, набраної біля дуба. Потрібно сказати, камеліям це дуже подобається, і в першу ж свою зиму кущик порадує вас своїми квітами.

СУВОРА ДІЄТА

Камелії варто вдобрювати тільки навесні, як правило, у квітні, коли вони прокидаються і починають активно рости. Взагалі коренева система рослини влаштована так, що не вимагає великої кількості добрив. Більше того, у жодному разі не можна підживлювати камелії гноєм та іншою органікою. Такі добрива можуть викликати надмірне засолення ґрунту, що є згубним для рослини. Тому використовують комплексне мінеральне добриво для кислих ґрунтів, до складу якого входять азот, калій, фосфор, сірка. І ще раз повторюємо, удобрювати можна тільки навесні, і не занадто щедро. Тому роблять концентрацію живильного розчину у два рази менше, чим зазначено на етикетці.

ВИСОКЕ МІСЦЕ

Найбільше страждають камелії від високої температури, важкого ґрунту та надмірного зволоження. 

Ваш кущик захирів, листочки стали в'янути й обпадати? Причина нездужання вашого вихованця - занадто рясний полив. Якщо корені камелії стали гнити, то все, прощайтеся зі своїм вихованцем. Спробувати врятувати рослину можна пересадивши її трохи вище. 

Що ж стосується шкідників, то їх вона не дуже приваблює. На листях може оселитися попелиця, але її дуже легко змити мильною водою і більше вона не з'явиться. 

Вважається, що найнебезпечніший ворог камелії - павутинний кліщ. При легкій поразці можна обробити рослини милом або мінеральною олією. При сильній обробити препаратами "Фітоверм", "Акарин", "Вертимек", "Блискавка" та ін.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5564 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Декоративні рослини »


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс