Штокроза
Мальву знають і люблять всі люди, які працюють на землі. Цю яскраву і ставну рослину, порівнянну, мабуть, тільки з дельфініумом, часто можна бачити в палісадниках, зазвичай з південного боку будинку.
Це одна з найвищих квіткових культур, і в цій якості вона є незамінною у великих квітниках для заднього плану. Невеликими групами з мальви розбивають також плаский простір, утворений рослинами середньої висоти.
Мальву комбінують з квітучими в цей же час флоксами, клеомою і космосом або висаджують групами на газоні.
Штокроза рожева, або мальва (Althaea rosea, Alcea rosea), сімейства мальвових походить з Балканського півострова й острова Крит. У садах Європи вона з'явилася в середині XV століття. Сам вид інтересу не представляє, у культурі тепер поширені тільки садові форми.
Рослина дворічна, у перший рік утворює розетку великого, лопатевого, по краю зубчастого, опушеного листя, на другий - прямі нерозгалужені квітконосні стебла висотою від 60 (у карликових форм) до 250 см. Є також однолітні форми, які квітують у перший же рік за умови раннього посіву.
Квітки великі, діаметром 10-15 см, махрові або прості, на коротких квітконіжках, зібрані в гігантські колосовидні суцвіття, що нараховують до 150 квіток. Забарвлення їх біле, жовте, рожеве, червоне, бордо, чорно-червоне, фактура блискуча, шовковиста. Цвітіння з липня до вересня другого року, в однолітніх форм - цвітіння в ті ж строки в рік посіву.
Мальва - рослина зимостійка, світлолюбна, засухостійка. Повністю проявляє свої декоративні якості на глибоко обробленому, добре вдобреному, помірно вологому ґрунті.
Сіють її в останній декаді травня або на початку червня, через 2-3 тижні пікірують на гряду через 25-30 см. Висаджують на місце на відстані 35-40 см у серпні, а краще навесні другого року.
При викопуванні та посадці необхідно зберігати грудку землі з м'ясистим корінням. Тільки при цій умові мальва швидко піде в ріст і буде добре квітувати. Сортогрупи, цвітіння яких можливе в перший рік, сіють на розсаду на початку березня, у травні висаджують на місце. Рослини необхідно підв'язувати до міцного кілка, вбитого у землю.
Догляд звичайний - у посуху потрібні поливи, кожні два тижні підживлення повним мінеральним добривом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6663 |
|
© Газета Домовик 2012-2023