Як правильно зустрічати осінь
Як не сумно, а літо коли-небудь закінчується. І от уже починає жовтіти листя, увечері й ранком стає прохолодніше й відчувається швидке наближення осені. Як же залишатися бадьорим і повним сил напередодні «похмурої пори»? Яким чином допомогти організму підготуватися до періоду простудних захворювань і не дозволити своєму тілу вийти з форми? Виявляється, для цього достатньо попрацювати всього лише у двох напрямках: переглянути свої харчові звички й змінити рухову активність.
Почавши мінятися, кожний з нас навчиться не тільки позитивно сприймати холодну пору року, але й зможе зустріти весну у всеозброєнні.
ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ НАПЕРЕДОДНІ ОСІНИ
Звичайно, багато хто знає про те, що саме сніданок є найважливішою їжею дня. По суті, снідаючи, ми заряджаємо себе енергією на першу половину дня. Більше того, ранком організм значно легше, активніше й повною мірою засвоює цінні поживні речовини і вітаміни з їжі. Тому, поснідавши кашею, фруктами й молочними продуктами, ми робимо собі неоціненну послугу.
Деякі помилково вважають каші дитячою їжею, але ж саме ця страва доправить в організм необхідну йому клітковину, поліпшить травлення й благотворно позначиться на діяльності серця й судин. Корисно знати, що доросла людина потребує 25-38 грамів клітковини щодня. І, звичайно ж, не можна забувати про те, що сніданки допомагають підтримувати вагу тіла в нормі, адже ранковий прийом їжі набагато корисніший вечірнього. Отже, не варто відмовлятися від сніданку, особливо напередодні осені, коли організму дуже потрібна підтримка.
Не секрет, що саме влітку активно формується імунітет, тобто організм накопичує захисні сили, щоб протистояти застудам і негодам осінньо-зимового періоду. А виходить, на початку осені слід закріпити отриманий результат і допомогти організму в справі підвищення імунного захисту, вживаючи в їжу продукти, багаті антиоксидантами. Це, звичайно ж, овочі і фрукти, особливо ті, що виросли у вашій місцевості. Спробуйте скласти свій раціон так, щоб саме рослинні продукти становили половину кожного прийому їжі. Також не забувайте, що в питанні зміцнення захисту організму від інфекцій у їжі повинно бути багато вітаміну C (цитрусові, солодкий перець, броколі). Коштовним антиоксидантом вважається й вітамін E, якого багато в горіхах і рослинних оліях. Вітаміном A багата морква, зелень, капуста й гарбуз. У рибах жирних сортів, грибах і горіхах багато селену. А нежирне м’ясо, молочна їжа й квасолю містять цинк. Кінець літа й початок осені – самий благодатний час для зміни харчових звичок, адже з’являється прекрасна можливість вживати в їжу свіжі овочі і фрукти.
Правильно харчуючись, не забувайте про те, що навіть при комфортній температурі повітря й відсутності жари, слід дотримувати правильний питний режим. А значить, наближення осені не повинне знизити кількість рідини, що випивається нами. Більше того, з’являється прекрасна можливість збагатити свій раціон продуктами, що містять багато води, такими як кавуни, помідори або огірки. Також як і влітку із приходом осені випивайте не менш 2-х літрів чистої води щодня.
ПРАВИЛА ФІЗИЧНОЇ АКТИВНОСТІ НАПЕРЕДОДНІ ОСЕНІ
Цілий рік, займаючись тим самим видом фізичної активності, ми провокуємо ситуацію, у якій, продовжуючи тренуватися, перестаємо домагатися помітних результатів і зустрічаємося із проблемою «ваги, що зупинилася». А відбувається це, тому що організм просто адаптується й звичний ритм і темп вправ уже стає не ефективним. Тому доводиться або в рази збільшувати навантаження, домагаючись бажаного результату, або міняти вид фізичної активності. Вибравши для себе новий вид занять, ви змусите м’язи залишатися в тонусі, а зайва вага почне поступово зникати. Тільки не забувайте про те, що лише поступове повільне рятування від зайвих кілограмів гарантує стійкий результат без «ефекту йо-йо», тобто без повернення непотрібної ваги.
Якщо вам зовсім не хочеться міняти свої спортивні звички, то внесіть у них різноманітність. До бігу, приміром, додайте комплекс загально розвиваючих вправ або хоча б змініть маршрут. Заняття на велотренажері урізноманітніть біговою доріжкою. А при звичці проводити тренування в спортзалі розбавте їх вправами на свіжому повітрі. Такі невеликі хитрості допоможуть повернути ефективність звичним заняттям спортом.
Також прекрасним помічником у питанні мотивації до занять спортом може стати партнер по заняттях. Домовтеся з подругою або другом, які також зацікавлені в заняттях, і ви зможете стати друг для друга тим самим стимулом. Тим більше що в питаннях боротьби за стрункість можна знайти соратників і в Інтернеті, ведіть щоденник зі звітами про тренування, подальшими планами й практичними радами.
Фізична активність допоможе не тільки зустріти осінь у всеозброєнні, але й з легкістю пережити весь осінньо-зимовий період.
ПРАВИЛЬНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРОЙ НАПЕРЕДОДНІ ОСІНИ
Сучасний мир вимагає від нас використання все нових і нових слів, виразів і понять. І одне з таких понять – постановка цілей, тобто процес визначення для себе певних життєвих цілей. Отож із приходом осені постановка перед собою реальних і досяжних цілей стає дуже актуальною. Однак не потрібно відразу замахуватися на глобальні проблеми, сплануйте своє життя не на десятиліття вперед, а всього лише на найближчий тиждень. Поставте перед собою метою не пропустити жодного дня тренувань, або щодня включати в раціон овочі і фрукти, почати робити ранкову зарядку або втримуватися від ситних вечерь. Загалом, поставлене завдання повинно надихати й бути здійсненним, а не вганяти в депресію й заганяти в глухий кут. Маючи перед собою реальні цілі, буде набагато простіше плавно ступнути в осінь, без страху стати жертвою осінньої депресії.
Якщо вже говорити про планування взагалі, то особливо із приходом осені не варто розслаблятися, тому що літо однаково настане. А з кожним роком усе складніше й складніше приводити себе у форму після довгого сезону холодів. Тому постарайтеся сприйняти цей період як прекрасну можливість зайнятися власною фігурою й здоров’ям. Тим більше що, нудьгуючи по літу можна спланувати подорож у теплі країни на зимові канікули. У кожному разі увага до свого режиму харчування й фігурі дозволить зустріти новий пляжний сезон без паніки із приводу форм, що округлилися, і кілограмів, що наросли. А це означає, що і восени буде чим зайнятися, тому розслаблятися ніколи і зустрічати осінь потрібно за всіма правилами.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2312 |
|
© Газета Домовик 2012-2023