Цистит не терпить самолікування й алкоголю
Надворі начебто літо, тепло, але переохолодитися можна й у мокрих плавках, і під час прогулянки на катері, та й просто посидівши на кам'яному парапеті набережної. Іншими словами діагноз «цистит» (запалення сечового міхура) улітку ставиться не рідше, чим узимку.
ПЕРШІ СИМПТОМИ ЦИСТИТУ У ЖІНКИ
Пропустити перший симптом циститу просто неможливо - дуже вже часто хочеться в туалет. Причому ніякого почуття полегшення після візиту туди не наступає, а зовсім навпаки - процес супроводжується різзю та болем.
Найчастіше про те, що таке цистит люди дізнаються саме після переохолодження. Причому, першими - жінки. Не тому, що вони менш «холодостійкі», а просто завдяки жіночій анатомії. Вважається навіть, що минути у своєму житті цієї напасті не вдається жодній представниці прекрасної статі!
Чоловіки ж страждають запаленням сечового міхура разів у 10 рідше, і найчастіше в більш старшому віці, коли вже обзаводяться специфічною чоловічою хворобою - аденомою передміхурової залози.
У цей момент найважливіше - не ставити собі діагноз самостійно без участі лікаря, оскільки постійно «бігати по-маленькому» можна і з інших причин, навіть при запаленні апендикса, що починається.
Але властивість нашого народу така, що самодіагностика й самолікування у нього, схоже, у крові. Виявивши у себе цистит, людина, як правило, обмежується прийомом однієї таблетки якого-небудь антибіотика, що завалявся в домашній аптечці, і питвом журавлинного морсу.
У підсумку наступного ж дня кожний другий хворий уже в стані думати про щось ще, крім як про те «де б пописати?», і тому вважає, що благополучно вилікувався. Насправді ж зникнення болю і позивів означає лише те, що ви хворобу оглушили, але не вилікували.
Сучасні наукові дослідження довели, що найчастіше запалення сечового міхура трапляється через те, що свою справу роблять інфекції, які передаються статевим шляхом. І переохолодження – це не причина циститу, а просто провокуючий фактор, який змушує ці мікроби активізуватися.
Тому тієї самої «першої дози» антибіотика, яка поліпшує якість життя страждальця, зовсім не досить, щоб позбутися хвороби повністю. Специфічні збудники живуть і продовжують «карабкатися» нагору по організму.
Можна не сумніватися, що рано чи пізно вони доберуться до нирок і тоді вже лікуватися доведеться від пієлонефриту (запалення нирки). Знову будете мучитися від частого сечовипускання, лякатися якихось «пластівців» у мутній сечі, але вже на тлі температури під сорок. Так живучий міф, що «цистит - це дрібниця», привів до того, що пієлонефритом жінки страждають майже так само часто як ГРЗ.
ПРАВИЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ
Правильне лікування циститу - це не тільки зняття неприємних і хворобливих симптомів, але й обов'язкова атака на всі хламідії, мікоплазми та інші капості, що проникли в стерильну зону сечового міхура. Для цього існують спеціальні антибактеріальні препарати, які лікар може призначити тільки після аналізів, щоб удар потрапив точно в ціль. Причому лікуватися доведеться разом зі статевим партнером, інакше цистит так і буде жити з вами «третім зайвим».
А тепер запам'ятайте, що потрібно робити, якщо вас відвідав противний напад.
Не терпіти! Звертатися до лікаря відразу ж, у «найгостріший» момент хвороби. Через день-два симптоми «змазуються», і захворювання може перейти в хронічну форму.
Ніяких грілок на низ живота за власною ініціативою. Теплові процедури можливі тільки після уточнення діагнозу!
Перш ніж випити першу таблетку, здайте аналізи!
Лікуватися тільки вдома, кілька днів посидіти в теплі.
Пити морс (настій) з журавлини, брусниці (брусничного листя). Кислота, що міститься в цих ягодах, має антибактеріальні властивості й додатково «очищає» нирки і сечовий міхур.
Необхідно виключити з меню все мариноване, гостре, соління, соуси, кетчупи тощо.
На увесь час лікування забороняються будь-які алкогольні напої.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4031 |
|
© Газета Домовик 2012-2023