Як боротися з зимовим авітамінозом

19 січня 2017

Авітаміноз - постійний супутник міжсезоння та зими. Всі запаси вітамінів і мінералів, які організм ретельно накопичував улітку, висихають, а оперативно заповнити їх не виходить. У результаті ми частіше хворіємо і страждаємо застудними і вірусними захворюваннями.

Узимку дійсно немає того достатку свіжих овочів і фруктів, які доступні на прилавках магазинів улітку, але є й інші не менш ефективні способи зміцнити імунітет і підвищити захисні сили організму.

Як же боротися із зимовим авітамінозом і не хворіти в зимову сувору пору? Все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд!

1. ЇЖТЕ СЕЗОННІ ОВОЧІ Й ФРУКТИ

У зимову пору року на прилавках магазинів сьогодні теж можна зустріти велику кількість найрізніших овочів і фруктів, але ставитися до них треба насторожено. Поза сезоном у таких плодах або міститься мінімум корисних і живильних речовин, або їх немає зовсім.

Віддайте перевагу сезонним овочам і фруктам. Це коренеплоди, пастернак, редька, хурма, цитрусові. Вони правлять зимовим сезоном і допоможуть вашому організму заповнити дефіцит вітамінів.

2. ВВЕДІТЬ У РАЦІОН БІЛЬШЕ РОСЛИННИХ ОЛІЙ

Споживання вершкового масла краще звести до мінімуму. По-перше, воно поступається за складом рослинним оліям, а по-друге, воно більш калорійне, що взимку нам зовсім не потрібно.

Експериментуйте! Додайте в раціон не тільки маслинову олію, але й інші не менш корисні варіанти: рапсову, лляну, олію виноградних кісточок, кокосову, арахісову. Усі ці олії дуже корисні для здоров'я серця й судин, нормального обміну речовин і активної роботи мозку.

3. ПИЙТЕ БІЛЬШЕ ВОДИ

Грамотний питний режим важливий не тільки влітку, але й узимку. У морозну погоду організм витрачає більше ресурсів, щоб зігріти себе зсередини. У ці ресурси входить і волога. Плюс до всього мороз і холоди сушать шкіру й воложити її треба ще більш ретельно.

Найпростіший спосіб уникнути проблем - це випивати 1-1,5 літри чистої питної води щодня. Узимку це набагато складніше, але конче потрібно. 

4. НАЛЯГАЙТЕ НА КОРИСНІ ЖИРИ

Узимку важливо їсти поживну їжу, що багата корисними жирами. Саме на таку їжу в нас і спрацьовує особливий апетит, правда ми не завжди вміємо вловити цей сигнал. Нам здається, що організм просто хоче чогось смачного, що швидко вгамовує голод, тому ми вибираємо фастфуд. І це зовсім не ті жири, які взимку мають надходити в наш організм.

Авокадо, червона риба, маслинова олія, горіхи - ось список дозволених продуктів. Обов'язково включіть їх у раціон, щоб імунітет залишався міцним навіть узимку.

5. БІЛЬШЕ РУХАЙТЕСЯ

Без руху нікуди! Улітку ми більше рухаємося апріорі, адже за вікном гарна погода, а взимку, навпроти, включається сплячий режим. Покинути межі своєї обожненої квартири в цю пору року складно, але потрібно себе пересилювати.

Купіть теплий зимовий одяг і відправляйтеся в зимовий ліс. Немає картини прекрасніше. Там можна гуляти, валятися в снігу, кататися на санках і лижах. Загалом, круто проводити час із користю для здоров'я й імунітету.

6. ПРОВОДЬТЕ ЧАС НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ

Свіже повітря зміцнює імунітет. Узимку прогулянки на свіжому повітрі виконують відразу дві функції: зміцнюють імунітет і загартовують. У результаті захисні сили організму працюють ще ефективніше й у багато разів знижується ризик занедужати.

Візьміть за звичку ходити пішки щодня як мінімум 30 хвилин. Буде особливо круто, якщо ви будете здійснювати прогулянки перед сном. Сон буде ще міцнішим і безтурботнішим.

7. ЇЖТЕ МЕНШЕ ЦУКРУ

Цукор - це відома слабість людини. Він так подобається смаковим рецепторам, що вони вимагають повторити цей солодкий смак ще й ще. Радимо оголосити війну цьому продукту. Так, він смачний і радує нас, коли приходить смуток, але такий шкідливий.

Наукові дослідження довели, що цукор знижує ефективність імунітету в 17 разів (!). Це досить багато, а в зимовий час навіть критично, адже організм і так виснажений.

Шукайте корисні альтернативи цукру. Це може бути мед, інжир, сухофрукти, цукати, сушені або заморожені ягоди, стевія, сироп агави.

8. ПРИЙМАЙТЕ ВІТАМІНИ

Зима - це суворий час. У цей період організм може не впоратися без додаткової допомоги у вигляді вітамінних комплексів. Вони допоможуть заповнити дефіцит вітамінів, поліпшать самопочуття, піднімуть настрій і підтримають імунітет на рівні. Не займайтеся самолікуванням. Вітаміни - це серйозно, хоча дехто щиро вірить, що можна виписати їх собі самостійно. Це не так, адже надлишок вітамінів так само небезпечний, як і дефіцит. Тільки лікар, оцінивши ваші аналізи, може виписати препарат саме для вас.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4555 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс