Що буде, якщо їсти мигдаль щодня

19 листопада 2021

Незамінні жирні кислоти, антиоксиданти, найважливіші вітаміни й мікроелементи - от що ви одержите, перекусивши одним з найпопулярніших горіхів у світі. Але є й зворотна сторона.

ЧИМ КОРИСНИЙ МИГДАЛЬ

1. Сповільнює старіння й знижує ризик серйозних захворювань

Такий ефект досягається за рахунок високого вмісту антиоксидантів. Антиоксиданти - це речовини, які борються з вільними радикалами, що ушкоджують молекули органів і тканин (цей процес називається окисним стресом). Сучасна медицина вважає, що саме вільні радикали провокують прискорене старіння, розвиток внутрішніх хронічних запалень і дуже  небезпечних захворювань, як рак, дисфункції мозку, серцево-судинні порушення.

Антиоксидантів вистачає й у самому горісі. Але найбільше їх - у його коричневій шкірці. Тому самий здоровий спосіб уживати мигдаль - їсти ядра разом зі шкуркою.

Скільки мигдалю треба з’їдати, щоб одержати оптимальну кількість антиоксидантів, поки не встановлене. Є лише одиничні дослідження. Наприклад, в одному з них, проведеному за участю 60 чоловіків, що палять, учені виявили, що близько 80 г мигдалю в день знижують окисний стрес на 23-34%.

2. Мигдаль підтримує гладкість і пружність шкіри

Мигдаль - один із кращих джерел «вітаміну молодості» токоферолу (він же - вітамін Е). Усього 28 г горіха забезпечують 37% від рекомендованої денної норми цієї речовини.

Для шкіри вітамін Е просто незамінний. Він допомагає їй протистояти впливу навколишнього середовища й запобігає раннім зморщечкам.

Окремо варто відзначити марганець: усе в тих же 28 г горіха його втримується до 32% від рекомендованої денної норми. А цей елемент відіграє ключову роль у виробленні колагену - основного будівельного білка шкіри.

3. Допомагає контролювати рівень цукру в крові

За цей бонус відповідає магній, якого в мигдалі теж достатньо. 50 грамів горіха забезпечують приблизно половину денної норми цього мінералу.

Магній бере участь більш ніж в 300 процесах в організмі. У тому числі підтримує здоровий рівень цукру в крові.

Як показує статистика, до 38% людей з діабетом 2 типу страждають від дефіциту магнію. Вживання біодобавок з магнієм допомагає їм знизити рівень глюкози в крові й підвищити чутливість до інсуліну. Роль біодобавок легко виконає мигдаль.

4. Знижує артеріальний тиск

Недолік усе того ж магнію медики зв’язують із розвитком гіпертонії. Якщо приймати магній додатково - хоча б у вигляді горішків - це може понизити тиск.

5. Мигдаль знижує рівень «поганого» холестерину

Про високий рівень «поганого» холестерину говорять, коли його концентрація в крові перевищує 190 мг/дл. Мигдаль здатний знизити ризики.

Як показало 16-тижневе дослідження за участю 65 людей із переддіабетом, уживання 50 грамів горіхів щодня знизило рівень «поганого» холестерину в середньому на 12,4 мг/дл. А ще вони втратили відкладення в районі живота - самий небезпечний вид жиру, вісцеральний.

6. Допомагає контролювати вагу

Усі знають, що горіхи калорійні, і це дійсно так. В 28 грамах мигдалю, а це всього 14-15 ядер, утримується більш 160 ккал. Але ця калорійність не пов’язана з набором ваги.

Справа у двох факторах. По-перше, частина жиру, що втримується в мигдалі, не поглинається: на неї не справляють дії травні ферменти. По-друге, у горісі багато клітковини: потрапивши до шлунка, вона розбухає й створює відчуття ситості, яке триває довгий час. Жменею мигдалю, тобто не занадто значними 160 калоріями, дійсно можна наїстися. Це знижує ризик переїдання.

Порада: щоб зробити клітковину більш доступною для організму, замочуйте мигдаль у воді на ніч.

7. Робить волосся більш міцним й блискучим

Мигдаль містить вітаміни, мінерали й мікроелементи, необхідні для поліпшення стану волосся. Наприклад, той же вітамін Е робить волосся густіше, прискорює їхній ріст і навіть допомагає при різних видах облисіння.

8. Зміцнює пам’ять і поліпшує стан мозку

У горісі багато незамінних жирних кислот омега-3 - зокрема, альфа-ліноленової. У комплексі з антиоксидантами омега-3 опікується про здоров’я мозку: поліпшує пам’ять, нормалізує когнітивні функції, оберігає від розвитку всіляких розладів - тієї ж депресії.

ЯК І КОМУ МИГДАЛЬ МОЖЕ НАШКОДИТИ

Якщо з’їдати більше жмені мигдалю в день, не дотримуючи певних правил безпеки, можуть з’явитися наступні побічні ефекти.

1. Запор

Клітковина, на яку багатий мигдаль, іноді приводить до запорів і іншим шлунково-кишковим проблемам: здуттю живота, спазмам шлунка, діареї. Щоб цього не відбулося, переконайтеся, що, крім з’їдених горіхів, ви п’єте достатню кількість води.

2. Дефіцит заліза, цинку, кальцію

Фітинова кислота, яку містить мигдаль, - найкорисніший антиоксидант. Але вона має й побічний ефект: вона зв’язує залізо, цинк і кальцій і не дає їм засвоюватися. У результаті організм може недоодержувати дані мінерали.

Щоб знизити ризики, уживайте мигдаль як самостійний перекус між прийомами їжі. Тоді горіх не зробить негативний ефект на засвоювання корисних речовин.

3. Збільшення ваги

Мигдаль допомагає контролювати вагу. Але якщо вживати його надміру - більше жмені-двох у день, та ще поєднувати з калорійними обідами й низькою фізичною активністю, збільшення маси тіла неминуче.

4. Алергія

Деякі білки, які втримуються в мигдалі (наприклад амандін), ВООЗ включила до списку потенційних харчових алергенів. Це означає, що людям, схильним до алергійних реакцій, з горіхом треба бути обережніше.

Уживання мигдалю може спровокувати реакції, що зачіпають ротову порожнину: сверблячка в роті й горлі, набряк язика, рота й губ. У деяких випадках навіть приводить до смертельно небезпечного анафілактичного шоку.

5. Камені в нирках

Мигдаль багатий оксалатами - солями щавлевої кислоти, які можуть сприяти утвору каменів у нирках. Причому ці оксалати, виражаючись науковою мовою, мають високу біодоступністю: організм всмоктує їх майже повністю.

Якщо у вас є які-небудь проблеми із нирками, обмежте вживання мигдалю. І по можливості проконсультуйтеся на цей рахунок з вашим лікарем.

6. Отруєння

У мигдалі втримується синильна кислота. У гіркому її в 40 разів більше, чим у солодкому. Але й звичайні солодкі сорти несуть у собі певний ризик.

Синильна кислота здатна привести до проблем з диханням, ядусі й навіть смерті. Вагітним та жінкам, що годують, від мигдалю варто відмовитися зовсім. Усім іншим важливо не зловживати горішком: щоб одержати максимум користі й мінімум шкоди, вам вистачить і 50 грамів мигдалю на добу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2370 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс