Як схуднути без знущань над собою за допомогою «правила тарілки»
«Як схуднути без дієт і зривів» — питання, яке хвилює майже кожну жінку у світі. Ми пропонуємо розглянути метод схуднення з цікавою назвою «правило тарілки», який допоможе домогтися бажаного результату і побачити на вагах потрібну цифру без виснажливих дієт та інших знущань з організму. Ця система харчування заощаджує ваш час (не потрібно підраховувати калорії і вести записи), забезпечує багатий раціон харчування, насичуючи організм потрібними мікроелементами, у тому числі й клітковиною.
Правило тарілки полягає у тому, що кожна страва під час чергового прийому їжі має бути поділена на три частини: овочеву, вуглеводну (гарнір) і білкову (риба, м’ясо). Принцип не настільки ж точний, як, наприклад, зважування інгредієнтів, але він гарантовано допоможе контролювати кількість споживаної їжі, при цьому не витрачаючи багато часу на ведення харчового щоденника або підрахунок калорій. Не забувайте, що правило тарілки підходить лише для основних прийомів їжі: обідів і вечерь, рідше для сніданків. Перекуси залишаються перекусами, але ними не варто зловживати.
ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЯКОЮ МАЄ БУТИ ОДНА ЧАСТИНА ТАРІЛКИ
Візьміть звичайну тарілку, яку ви використовуєте під час кожного прийому їжі, і подумки розділіть її навпіл, одну з половинок поділіть ще навпіл — так у вас вийде 3 частини: дві менших і одна велика, яка займе половину тарілки.
Наступний етап — наповнення комірок корисними продуктами. Пропонуємо по черзі розглянути потрібні інгредієнти:
ОВОЧІ
Більша частина тарілки призначена для овочів, і саме з них варто починати свою трапезу. Вони низькокалорійні, багаті на мінеральні речовини, вітаміни і містять клітковину. Ні для кого не є секретом те, що клітковина є найважливішим компонентом у раціоні будь-якої людини, що худне. Саме клітковина сприяє гарному метаболізму і допомагає нашому шлунково-кишковому тракту функціонувати повноцінно.
Рекомендовані продукти: помідори, огірки, баклажани, капуста цвітна, броколі, листя салату, рукола, зелень, цукіні. Обирайте різні варіації приготування овочів: свіжі, тушковані, на грилі, у духовці. Від вживання картоплі і моркви краще утриматися.
СКЛАДНІ ВУГЛЕВОДИ
Трохи перекусивши овочами, можна переходити до вуглеводів. Це каші, крупи, паста, хліб. Продукти насичують організм і надовго позбавляють від почуття голоду, сприяють виробленню енергії для активної життєдіяльності (у тому числі й для занять спортом). Під час приготування не забувайте обирати макарони твердих сортів. Якщо у вас непереносимість борошняного, відмовтеся від глютену, замінивши його на інші крупи або злаки. Не варіть крупи довго, краще, якщо вони будуть аль денте.
БІЛКОВА ЧАСТИНА
Білок — найважливіша складова збалансованого здорового харчування. За правилами тарілки білок повинен займати 1/4 її частину. Їжа, яка багата на білок, зазвичай, довго перетравлюється, тому організм витрачає на такий процес більше енергії і калорій — це є дуже важливим моментом під час схуднення, де вирішальну роль відіграє саме дефіцит калорій. Адже головне правило схуднення — витрачати більше, споживати менше.
Білок бере участь в утворенні нових клітин і сполучних тканин, беручи участь в усіх відновних процесах організму, тому цей елемент повинен обов’язково бути наявним у необхідній кількості у раціоні кожної людини, що стежить не лише за фігурою, але й за власним здоров’ям.
Продукти, що багаті на білок:
- м’ясо птиці (курка, індичка), кролик;
- риба: лосось, палтус, сьомга. Їх слід вживати у першій половині дня, оскільки вони належать до жирних сортів риби. Хек, тунець, минтай, окунь — можна у будь-який і переважно у вечірній час, оскільки ця рибка зовсім не є жирною;
- морепродукти (чистий білок): краб, восьминіг, гребінець, креветки;
- яйця — варені або омлет;
- сир 5-9 % (не слід брати продукт з меншим відсотковим вмістом, оскільки у знежиреному сирі білка майже немає).
Оптимальна разова доза білка — 100-150 г.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2843 |
|
© Газета Домовик 2012-2023