5 продуктів, які важливо їсти влітку! Як їх смачно приготувати

13 червня 2021

Настало довгоочікуване літо. Але не варто забувати про головне, а саме - про здоров’я й вітаміни, яких нам так не вистачало взимку й навесні. Зараз саме час надолужити втрачене й почати запасатися корисними мікроелементами на майбутнє. Тому розповімо про найбільш важливі й смачні сезонні продукти, які обов’язково повинні ввійти в основу раціону на найближчі місяці.

1. ПОЛУНИЦЯ

Одна з головних літніх ласощів! Складно представити початок літа без полуниці! Ця соковита, солодка, ароматна королева ягід - улюблениця багатьох людей.

Полуниця є невичерпним джерелом різних вітамінів і мінералів. Каротин, клітковина, пектини, органічні кислоти. А також хімічні елементи: залізо, йод, калій, фосфор, кальцій, марганець і це ще не все!

Приміром, по змісту вітаміну C полуниця не поступається апельсину. У ній також міститься фолієва кислота, необхідна людям, що страждають недокрів’ям і проблемами із серцево-судинною системою, а також вагітним жінкам для повноцінного росту й розвитку плода.

Особливість харчового складу полуниці в тому, що вона абсолютно не містить жирів і холестерину. Енергетична цінність полуниці - 46 ккал на 100 г ягід, ви можете сміло їсти її, без побоювання за свою талію.

У полуниці також є невелика кількість вітаміну Е, так званого «вітаміну краси». Саме він відповідає за колір обличчя, стан шкіри, нігтів і волосся. Отже, ви в курсі, що дуже корисно робити маски для обличчя з полуниці? І, звичайно ж, їсти, насолоджуючись її солодким смаком.

І будь ласка, вживайте полуницю без збитих вершків! Інакше весь ефект буде зведений до нуля. Якщо полуниця сприятливо позначиться на красі й стрункій талії, то вершки - на жаль - ні.

СИРНО-ПОЛУНИЧНИЙ ПИРІГ НА ПІСОЧНОМУ ТІСТІ

Маргарин для випічки - 150 г, цукор - 6 ст. л., ванільний цукор до смаку, борошно - 150-200 г, яйце - 1 шт., вода - 1 ст. ложка, сир кисломолочний - 500 г, ягоди - для прикраси.

Тісто: маргарин для випічки порізати кубиками, усипати в борошно, збити блендером. Додати цукор яйце, воду. Усе збити. Викласти тісто у форму, наколоти декілька разів виделкою. Поставити запікатися хвилин на 15-20 при 180 градусів. До напівготовності!

Сир збити із цукром і викласти на тісто, коли воно дійшло до напівготовності.

Полуницю розрізати на навпіл, викласти на сир і поставити ще раз у духовку хвилин на 10. Вийняти, посипати цукровою пудрою. Охолодити.

Викласти на пиріг кулька морозива. З морозивом набагато смачніше, тим більше в спекотний літній день.

2. ЧЕРЕШНЯ

Ще одна улюблена багатьма літня ягода. Солодка, соковита. Ароматна й смачна. Перед черешнею неможливо встояти. Чим корисна черешня? Відповідь - Усім!

Користь черешні полягає в тому, що вона багата вітамінами. Тому її вживання стимулює імунітет, впливає благотворно на нирки, шлунково-кишковий тракт, якість крові й стінок судин. Черешня має корисні властивості в якості загально зміцнювального організм засобу. 

Для краси й здоров’я черешня просто необхідна. Адже в ній міститься багато вітаміну A, B1, B2, E, PP, яблучної кислоти, пектину, флавоноїдів, а також достатня кількість мікроелементів таких як фтор, кальцій і магній, залізо, йод, мідь, фосфор. Усе це зробить шкіру, волосся, нігті ще красивішими. 

Черешня корисна тим, що допомагає при різних захворюваннях шкіри, з неї можна робити маски. Поліпшується пружність шкіри, вона стає чистою й підтягнутою.

Корисні властивості черешні допомагають при лікуванні вугрів і будь-якого іншого висипу на шкірі. Як відомо, вугри з’являються через забруднення організму різними отрутами, вітаміни й мінерали, що втримуються в черешні, допомагають очищати від них внутрішнє середовище організму - у цьому проявляються лікувальні властивості цієї ягоди.

Якщо зараз ви сидите на дієті, знайте - черешня ніякої шкоди не нанесе. У ній, крім вітамінів, є цукор, а точніше глюкоза, яка є швидким вуглеводом. Користь від цієї ягоди проявляється у швидкому угамуванні голоду для людей, що худнуть. Відомо, що в черешні мала кількість калорій і її можна їсти тим, хто дотримується строгої дієти.

Так що - це дуже корисна ягода, з великою кількістю корисних властивостей.

Калорійність черешні на 100 грамів - 50 ккал.

КОШИЧКИ ІЗ ЧЕРЕШНЕЮ «ШВИДКІ»

Для тісту: маргарин для випічки - 150 г, цукор - 6 ст. ложок, ванільний цукор до смаку, борошно - 150-200 г, яйце - 1 шт., вода - 1 ст. ложка.

Для начинки: желатин - 10 г, вода - 100 мл, цукор - 30 г, ягоди - на око.

Маргарин (або вершкове масло) порізати кубиками, усипати в борошно, збити блендером. Додати цукор яйце, воду. Усе збити. 

Розминаємо тісто пальцями в міні форми для випічки. Якщо у вас формочки не силіконові - промастіть їх маслом. Середина формочок повинна залишатися порожньою. Тісто тільки по стінах форми розмазувати швидко. Випікаємо при 180 градусах хвилин 7. 

Поки тісто запікається, готуємо начинку: із черешні виймаємо кісточки, кладемо в каструлю з водою, додаємо 30 г цукру. Варимо до кип’ятіння. І відразу ж виключаємо.

Желатин (10 г) залити гарячою водою на 10 хвилин. Як вишні закиплять - влити його у вишні. Перемішати швиденько й ретельно.

Залишити охолоджуватися. Нам начинка потрібна холодною, нехай навіть трохи густіти почне. Трохи. Але, залишається ще рідкою.

Тісто тим часом спеклося. Виймаємо з духовки й прямо у формі залишаємо остигати. Коли тісто охолоне, холодний сироп і черешні (гарячий не можна, тісто розмокне) влити у форми. Залишити в холодильнику на дві години для повного застигання. 

3. ЯБЛУКА

От здавалося б - про яблука ми й так знаємо все. Фрукт, що є доступним нам цілий рік. Проте - давайте і яблуку приділимо увагу. Спортсмени й бажаючі схуднути полюбили цей фрукт за низьку калорійність і допомогу в зниженні ваги. Беремо це на замітку!

Існує така різноманітність думок про користь яблук, така безліч рецептів їх приготування!

У яблуках утримується велика кількість мінеральних речовин: натрій, магній, вітаміни (В1, В2, Е, РР), фолієва кислота. Вітамін С, поліфеноли, флавоноїди справляють антиоксидантну дію на наш організм. Всупереч поширеній думці, вміст заліза в яблуках зовсім невеликий.

Але, тут є одне «Але!» - яблука корисні у свіжому виді тільки здоровому шлункові, адже вони стимулюють утворення шлункового соку, і разом із фруктовими кислотами він буде дратувати слизову оболонку органа. Якщо у вас гастрит, або коліт, або кислотність не в порядку, краще запекти яблука, причому обов’язково солодких сортів.

Разюче різноманіття страв, які готуються за участю яблук! Усіх не перерахувати: соки, повидло, джеми, мармелад, знаменита яблучна пастила (яка зобов’язана своїм рецептом і консистенцією пектинам, особливим речовинам - поліцукрам, яких у яблуках міститься дуже багато, вони діють у якості природних згущувачів), з яблуками печуть пироги, булочки, слойки, пиріжки, самі яблука запікають у духовці.

Для здорового харчування необхідно 2-3 яблука на день.

Пропонуємо вам рецепт супу з яблук. Його зустрінеш далеко не скрізь. А в нас - є!

МОРКВЯНО-ЯБЛУЧНИЙ СУП-ПЮРЕ

Морква - 4 шт., цибуля ріпчаста - 1 шт., цибуля порей - 1 стебло (можна замінити невеликою голівкою лука), часник - 2 зубики, яблуко - 1 шт., оливкова олія - 30 мл, овочевий бульйон - 1,5 л, сіль до смаку.

Очистити моркву і яблуко, нарізати великими шматочками. Дрібно нарізати цибулю, часник.

Обсмажити на оливковій олії цибулю до прозорості, додати часник, ще 3 хвилини смажити й можна знімати. Тим часом бульйон повинен дійти до кипіння. Додати в нього обсмажену цибулю і варити хвилини 2.

Додати моркву і яблуко. Посолити до смаку. Варити потрібно до готовності моркви.

Злийте більшу частину бульйон в окрему ємність (вона ще може стати в нагоді). І заглибним блендером пюрируйте суп. Повинна вийти однорідна, дуже ніжна й ароматна суміш. Якщо здасться густим - додайте бульйон. Можна подавати.

4. КАБАЧОК

Кабачкова м’якоть дуже поживна, тому що містить не тільки вітаміни B і С, але й вітаміни A, PP, клітковину, небагато крохмалю, корисні білки, цукри. При її вживанні вона не викликає роздратування в шлунку, навіть навпаки, підсилює дію шлункових соків і в цілому виявляє стимулюючу дію на моторні функції шлунка й кишечнику.

Він добре сполучається з дієтою для людей, що страждають діабетом і зайвою вагою. Кабачок допомагає виводити зайву воду з організму, тим самим очищаючи його й знижуючи артеріальний тиск.

Відомо, що користь від кабачка проявляється ще й у тому, що в ньому багато вітаміну С. 

Властивості кабачків використовують у косметології. Маска з кабачка відмінно тонізує й очищає шкіру. З тертого кабачка можна приготувати різні лосьйони, які розгладжують зморшки й ліквідують недоліки проблемної шкіри.

СМАЧНИЙ СУП-ПЮРЕ З КАБАЧКА ТА БРОКОЛІ

Вода, картопля - 200 г, кабачок - 1 середній, броколі - 400 г, спеції - кунжут, базилік, рукола, плавлений сирок типу «Дружба» - 1 шт.

Картоплю очистити, відварити до напівготовності. Додати кабачок, порізаний кільцями. Відварити майже до готовності, додати броколі.

Через пару хвилин шумівкою вийняти городину, подрібнити блендером у пюре.

Повернути в бульйон, додати сирок плавлений, через пару хвилин зняти з вогню. Додати сіль і спеції до смаку.

5. БРОКОЛІ

Якщо врахувати, що капуста - королева овочів, то цей вид капусти можна назвати найголовнішим серед «королівської знаті». Знайомтеся, капуста-імператор - броколі. Чому пальму першості серед інших видів капусти й овочів у цілому, потрібно віддати саме броколі? Відповідь проста - тому що поживна цінність цього продукту найвища, при цьому корисні властивості броколі одні із самих великих і найефективніших.

До її складу входять такі корисні для зовнішності й здоров’я вітаміни А, Е, С, К, вітаміни групи В, а також вітаміноподібні речовини - метилметіонін (вітамін U). Причому рівень вмісту вітамінів досить високий, у броколі в 2, 5 разів більше вітаміну С, ніж в цитрусових, по вмісту вітаміну U вона поступається тільки спаржі, кількість бета-каротину й вітаміну А, який називають вітаміном гарного зору, нарівні з гарбузом і морквою.

Броколі містить наступні мінеральні речовини: мідь, хром, селен, натрій, залізо, бор, кальцій, калій, магній, йод, фосфор, марганець, сірку. Поживний склад цього виду капусти також корисний, вона містить білки, жири й вуглеводи, є джерелом клітковини.

Для зовнішності броколі - просто знахідка.

Антиоксиданти, що входять до складу капусти омолоджують організм, виводять вільні радикали, знижують кількість холестерину.

І ще, якщо врахувати низьку калорійність цієї капусти - усього 30 кал на 100 г продукту, то можна сказати що броколі - ідеальна дієтична їжа, яку можна вживати без обмеження й не хвилюватися про свою фігуру.

КЕКСИ ІЗ БРОКОЛІ

Броколі - 450 г, сир - 50 г, яйця - 3 шт., цибуля - стрілки зеленого або шалот – пучок.

Зелень: салат листовий, шпинат; спеції: сіль, перець, коріандр.

Броколі відварити злегка, блендером подрібнити у пюре (декілька суцвіть броколі відкладіть, не дрібніть). Зелень дрібно порізати, можна також використовувати блендер. 

Яйця в окремому посуді збити виделкою, як на омлет. Влити в капусту. Сир натерти, додати в тісто. Додати спеції. Перемішати.

Тісто викласти ложкою у форми, зверху вертикально вкласти суцвіття броколі, які ви відклали в сторонку (при розрізі кексів вони дадуть зовнішній вигляд).

Запікати 180°С 20 хвилин.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2135 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс