Новорічна аптечка. Які ліки слід купити додому перед святом?

26 грудня 2020

Домашня аптечка - те, що є у кожної людини. Адже в ній зберігається базовий мінімум препаратів, які дозволять упоратися з болем, що раптово виникнув, температурою, що підвищується, й навіть з невралгією, якщо говорити про розігріваючі мазі. Але на Новий рік потрібно особливо ретельно підійти до підбору препаратів, адже у свята ризик НП може суттєво підвищитися: активне приготування їжі, феєрверки, переїдання й, чого вже там гріха таїти, надлишок алкоголю можуть суттєво підпортити здоров’я.

Отут важливо розуміти, що медична допомога у свята теж не здійснюється за стандартними правилами: поліклініки закриті, у лікарнях - переважно чергові лікарі. Працює тільки швидка допомога, яка ну ніяк розірватися не може. Тому варто запастися препаратами й медичними предметами, які допоможуть надати собі самому першу допомогу, полегшити свій стан і загасити біль, що виник, наприклад, через зміну погоди.

СКЛАД АПТЕЧКИ

Одним із затребуваних варіантів після свята, на якому всі активно п’ють шампанське, загадуючи разом з ним новорічні бажання, а також більш міцні спиртні напої, є ліки від похмілля. Звичайно всі вони базуються на такій діючій речовині, як ацетилсаліцилова кислота. У більшості препаратів, які повинні зняти синдром, що мучить людину, являють собою комбінації з кислоти, гідрокарбонату калію й лимонної кислоти або гліцину. По суті, ці засоби допомагають зняти гострий болючий синдром, але повністю від інтоксикації не позбавлять. При цьому все-таки варто подбати про наявність таких препаратів в аптечці на свята, щоб потім не лежати з компресом і страждати від голови, що розколюється.

Ферменти різного роду сьогодні активно використовуються, якщо людина переїла. Вони допомагають організму (зокрема, шлункові й підшлунковій залозі) швидко впоратися з наслідками, дозволяють полегшити процес травлення. Єдине - варто заздалегідь проконсультуватися з лікарем про доцільність такого роду препаратів, вибрати разом з ним найбільш підходящий варіант і визначити дозування.

Варто потурбуватися й про наявність у домашній святковій аптечці протидіарейних засобів. Найкраще вибирати рослинні варіанти, які діють м’яко. На випадок, якщо організм перестане справлятися з усіма застільними надмірностями, треба мати пігулочку щоб нормалізувати випорожнення. Паралельно слід покласти в аптечку препарати для відновлення водно-сольового балансу й таблетки від нудоти.

Природно, необхідно пам’ятати й про наявність таких препаратів, як знеболююче. Адже в довгі вихідні трапитися може буквально все що завгодно - від звичайного головного болю до болісного синдрому в животі і т.д. 

Фахівці рекомендують покласти у святкову аптечку розігріваючі мазі. Адже люди починають виходити на прогулянки з дітьми, їх активність у порівнянні зі звичайним життям помітно збільшується, і в непідготовлених організмах усе це може викликати болі в м’язах і суглобах. Упоратися з ними можна спробувати стандартними процедурами - намазати область ураження розігріваючою маззю й укутати її в тепло. 

Окремим рядком можна виділити лікувальні мазі, які можна використовувати при опіках. Адже в пору феєрверків і бенгальських вогнів, а також багатогодинній кухонної підготовці до свята ризики опіків помітно виростають. І слід заздалегідь закупити препарати, які допоможуть швидко відновити шкірні покриви й угамувати болючий синдром.

Звичайно ж, незайвими будуть препарати й проти алергії. Адже таке явище не рідко виникає зненацька, на якісь продукти, які раніше були звичними. А прояви алергійної реакції можуть бути вкрай небезпечними - якщо розвивається набряк Квінке, відлік часу іде буквально на хвилини. 

Додайте в аптечку жарознижуючі засоби. Від раптової хвороби на свята ніхто не застрахований. Тому варто заздалегідь потурбуватися про свій захист. Адже з температурою, що підвищується, ломотою в кістках і м’язах, болем у голові йти й шукати відкриту аптеку буде просто неможливо.

Також варто потурбуватися про наповнення домашньої аптечки на Новий рік різними кровоспинними, антисептичними препаратами. Перекис водню, йод, зеленка, хлоргексидин, гемостатична губка - усе це стане відмінним вирішенням при порізах, опіках, ранах. Коштують вони недорого, а користі надають максимум. Головне - використовувати їх без фанатизму, щоб не погіршити ситуацію. Наприклад, при порізі або опіку не можна мазати йодом або зеленкою всю рану, обробляти необхідно тільки краї. Акуратніше слід діяти й з іншими препаратами - усе тільки по інструкції.

Своє місце в такій аптечці повинні зайняти й перев’язні матеріали: бинти, пластири, вата. Вони дозволять закрити рани, обробити травмовані ділянки тіла, допоможуть зробити просту пов’язку, виявляться незамінними в ситуаціях, коли треба зупинити кров і т.д.

Багато препаратів, які допомагають у тих або інших ситуаціях, є безрецептурними, тобто вільно продаються в аптеках. Але незважаючи на такий вільний доступ до них, все-таки варто пам’ятати, що подібні засоби - все-таки в першу чергу лікарські, а виходить, мають свої показання й протипоказання, плюс рекомендації із сумісності. І найкраще у всіх цих комбінаціях розбирається винятково фахівець. Тому бажано відвідати лікаря заздалегідь і уточнити у нього, що і як можна ухвалювати разом, у яких ситуаціях. Що не можна поєднувати ні при яких умовах і т.ін.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1947 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс