Народні засоби від сонячних опіків

23 червня 2016

Ступінь сонячного опіку може бути різною - від легкої до важкої. І якщо перша характеризується невеликим почервонінням шкіри і легенею сверблячкою, то важка має більш виражені ознаки.

На шкірі нерідко утворюються водяні міхури. Обгоріла людина відчуває озноб. Температура тіла може здійнятися до 40 градусів. Можлива нудота або блювота. Через кілька днів шкіра починає облазити. У цьому випадку народних засобів буде недостатньо - необхідна допомога лікаря.

Якщо шкіра обпалена сонячними променями, її не можна мити засобами, до складу яких входить луг і спирт. Вони ще більше сушать шкіру, збезводнюючи її. Тому що шкіра повинна "дихати", не треба при догляді за нею використовувати косметичні препарати на основі жиру.

У першу чергу обгорілу шкіру варто остудити і зволожити. Для цього можна прийняти прохолодну ванну. Добре додати в неї харчову соду. Половини пачки буде цілком достатньо.

Відмінно охолоджують обгоріле тіло мокрі простирадла, які необхідно міняти в міру їхнього висихання.

АЛОЕ

Прекрасно бореться із сонячними опіками алое. Для готування засобу необхідно взяти кілька листиків алое, якому вже виповнилося три роки. Листочки перемелюють через м'ясорубку й в отриману кашку додають трохи молока. Склад наносять на обгорілу ділянку шкіри приблизно на 30 хвилин, після чого акуратно знімають м'якою серветкою. Для досягнення ефекту таку процедуру повторюють тричі на день. Після неї шкіру рекомендується змазати гелем проти опіків - Пантенолом або маслиновою олією. Остання у своєму складі містить велику кількість вітамінів. Зокрема, вітаміни А, Д і Е сприяють відновленню та зволоженню шкірного покриву.

КВАШЕНА КАПУСТА

Відмінно допомагає при сонячних опіках квашена капуста. Діставши з холодильника або льоху, достатньо просто прикласти її до обпаленого місця. Таку процедуру повторюють кілька разів.

КАРТОПЛЯ

Відмінним засобом проти сонячних опіків є сира картопля. Її варто натерти на дрібній тертці й цю кашку прикласти до обгорілої ділянки шкіри, прикривши зверху легкою бавовняною серветкою або марлею. Після закінчення півгодини пов'язку прибирають, а обпалене місце промивають під струменем прохолодної води. Замість сирої картоплі можна використовувати кашку з огірка, приготовлену аналогічним способом, пюре з абрикосів або кавуна.

КЕФІР І СМЕТАНА

При опіках допомагає використання кисломолочних продуктів - кефіру або сметани. Їх просто наносять на шкіру легкими рухами. Це зніме запальний процес і зменшить біль. До того ж ці засоби сприяють прискоренню регенерації шкіри. Однак сметана або кефір, що нанесені на шкіру, висихають, і скоринка, яка утворилася, підсилює болючі відчуття. У зв'язку з цим компрес із кисломолочних продуктів не слід тримати на шкірі більше зазначеного часу.

ЯЄЧНИЙ БІЛОК

Позитивний результат у лікуванні сонячних опіків дає яєчний білок. Його варто нанести на ушкоджену шкіру. При висиханні білка відчувається стягування шкіри. Після того, як він остаточно висохне, його необхідно обережно змити прохолодною водою.

ВІДВАРИ ТРАВ

Допомагають вилікувати опік і трав'яні відвари. Для їхнього готування використовують ромашку, м'яту, череду, календулу, кору дуба. Заварюють їх традиційним способом. Потім сильно охолоджують, просочують ними м'яку серветку і прикладають до опіку. Таку процедуру можна проводити кілька разів, у перервах охолоджуючи серветку, просочену відваром.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5238 Подобається: 1 | Не подобається: 1  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс