Внутрішні збої організму позначаються на зовнішності
Весна вже починає радувати нас можливістю підставити обличчя теплому сонечку, а вітерцю дозволити освіжити тіло, що утомилося за зиму від кілограмів одягу. Адже навесні особливо хочеться виглядати свіжим і привабливим, а стан шкіри зазвичай не дає приводу для оптимізму. Тому весняний настрій часто затьмарюють проблеми зі шкірою, які загострюються саме в цю пору року. Ми бачимо в дзеркалі бліде обличчя з тьмяною шкірою, що найчастіше лупиться, на якій чітко проявляються дрібні зморшки, ластовиння або пігментні плями, так ще до цих неприємностей нерідко додається вугрова висипка.
Що ж робити з весняними лихами шкіри? Фахівці відзначають, що найчастіше весняні проблеми зі шкірою виникають у жінок. Учені пояснюють цей факт гормональним збоєм в організмі, при якому змінюється рівень жіночих гормонів - естрогену та пролактину. Чому саме навесні? Відповідь проста: серед основних причин виникнення весняного гормонального збою вчені називають збільшення світлового дня та підвищення сонячної активності, гіповітаміноз і ослаблення організму, у зв'язку із цим загострюється багато хронічних захворювань, що порушують рівновагу гормонів. Порушення гормонального фона часто пояснюється стресами, захопленням дієтами, при яких відбувається значне коливання ваги, безконтрольним прийомом протизаплідних засобів. Причиною порушення балансу гормонів може бути підлітковий вік, вагітність або період пременопаузи (перший, ранній період клімаксу).
Так, естроген - один із ключових гормонів жіночого організму, і тому будь-який збій у здоров'ї жінки порушує, насамперед, баланс його вироблення. Естроген виконує в жіночому організмі безліч важливих регулюючих функцій, деякі з них прямо пов'язані із зовнішнім виглядом шкіри. Під впливом естрогену перебуває діяльність фібробластів - клітин, відповідальних за будівництво колагенових волокон і пружність шкіри. Естроген регулює роботу сальних залоз, відповідає за втримання вологи в клітинах. Ось чому порушення вироблення цього гормону приводить до сухості шкіри та слизових оболонок, появи зморшок і вугрової висипки.
Якщо ж відбувається збій у виробленні пролактину, ми стаємо дратівливими і скаржимося на необґрунтоване збільшення ваги. Порушення гормонального фона - непроста проблема, яку доводиться вирішувати комплексно, зміцнюючи внутрішні сили організму й одночасно упорядковуючи його "дзеркало", тобто нашу шкіру.
Щоб зміцнити організм у міжсезоння, навіть якщо ви всю зиму приймали вітаміни, навесні необхідно переглянути пріоритети: зараз організм особливо має потребу у вітамінах А і Е - найсильніших природних антиоксидантах, що стимулюють обмінні процеси в клітинах шкіри, а також групи В (особливо В2, В3, В6, без яких не впоратися із лушенням і вугровою висипкою). Це не біда, що із приходом весни людському організму властиво зазнавати недолік сил і зниження активності, потрібно трошки допомогти йому збалансувати ресурси. І результат не сповільнить порадувати припливом енергії та сяючою здоров'ям зовнішністю.
І як би не хотілося напередодні літа додати фігурі стрункості, краще відмовитися від жорстких дієт, з якими ослаблений після зими організм не має сил упоратися. Дієтологи нагадують, що нераціональне харчування в першу чергу позначається на стані шкіри. Тому вони рекомендують у щоденне меню додавати більше свіжої зелені, багатої цінними вітамінами та мікроелементами. А от гострої їжі краще уникати, оскільки вона провокує посилене виділення шкірного сала (його в нормі за добу виділяється 30 г).
Навесні свіжість і чистота шкіри багато в чому залежить від грамотного догляду. У цю пору року їй особливо не вистачає вологи та вітамінів, запаси яких виснажилися за довгу зиму, тому вона виглядає млявою і блідою. Якщо причиною весняного смутку стала суха, блякла, в'яла шкіра з ластовинням і прищиками, лікарі радять не поспішати хапатися за таблетки або дорогі косметичні засоби, а звернути увагу на фітотерапію. Природні засоби - цілющі трави, трав'яні збори та рослинні олії цілком здатні впоратися із проблемами жирної шкіри, призупинити стрімке старіння сухої шкіри, продовжити її природну красу та молодість. Деякі красуні-непосиди самостійно заготовлюють трави влітку, хтось користується трав'яними зборами, придбаними у знайомих місцевих травниць, а можна все необхідне знайти в аптеці. І не тільки сушені трави, але й настої, мазі, чаї, лосьони на рослинній основі, а також ефірні та рослинні олії.
Відновити гладкість і ніжність шкіри допоможуть маски з натуральними інгредієнтами. Наприклад, розтерті ягоди чорної смородини позбавлять ластовиння і пігментних плям, маска з капустяного листя зменшить виділення шкірного сала, маска на основі відвару з кульбаб освіжить шкіру і підніме тонус.
Суху шкіру обличчя воложать і живлять, тонізують і розгладжують дрібні зморщечки - м'ята, пелюстки півонії, ромашка лікарська, мати-і-мачуха, польовий хвощ, липовий цвіт.
Відбілюють ластовиння і пігментні плями - кульбаба, петрушка, ягоди суниці, смородини.
Знімають запалення, звужують пори, борються з жирним блиском шкіри - шавлія, череда, кора дуба, чистотіл, кропива, календула, суничний лист, кореневище перстачу.
Очищення шкіри навесні має бути ретельним і в той же час щадним, оскільки жорсткі пілінги можуть травмувати стоншену за зиму шкіру. Для догляду вибирайте зволожуючі засоби зі вмістом гіалуронової кислоти, натуральних олій жожоба, авокадо, виноградних кісточок.
Олія зародків пшениці освітлює ластовиння та пігментні плями, матує шкіру.
Олія шипшини тонізує шкіру обличчя, є незамінною для догляду за втомленою, в'ялою шкірою.
Абрикосова кісточкова олія воложить і живить чутливу шкіру, прибирає зморщечки навколо очей.
Олія авокадо бореться із лушенням шкіри, має протизапальні властивості.
Олія жожоба надає шкірі еластичність, захищає від шкідливих Уф-променів активного сонця.
Олія виноградних кісточок звужує пори, рятує від гнійничкової висипки, підвищує пружність шкіри. Якщо шкіра покрита гнійничковою висипкою, також для очищення використовуйте протизапальні гелі з екстрактом алое.
А ще краще, знайдіть час і сходіть до лікаря. І не забувайте при виході на вулицю наносити сонцезахисний крем, щоб уникнути небажаної пігментації.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3735 |
|
© Газета Домовик 2012-2023