Піклуємося про волосся
Якщо ви правильно доглядаєте за волоссям, а воно чомусь продовжує випадати, обов'язково обстежтеся у лікаря. Можливо, цьому є якась реальна причина, і, коли ви усунете її, волосся перестане випадати з такою швидкістю. Пропонуємо скористатися порадами фахівців.
ФІТОТЕРАПІЯ
Багато рослин сприятливо впливають на ріст волосся. Приводимо тільки деякі з них.
Для ополіскування волосся можна використовувати відвари: коренів, стебел і листя однолітнього лопуха (щодня протягом місяця), коренів реп'яха (корені кип'ятити в духовці до повного розм'якшення, потім остудити й процідити, обполіскувати волосся щодня), суміші в рівних кількостях кореневищ лепехи й лопуха (2-3 рази на тиждень протягом місяця), ромашки (особливо підходить цей рецепт блондинкам).
Можна використовувати також настої трав: кропиви дводомної (1-2 рази на тиждень, застосовувати необхідно не менше півроку, періодично роблячи тижневі перерви в лікуванні), листя мати-і-мачухи, кореневищ лепехи болотної, трави материнки звичайної, деревію, фіалки триколірної. Настої застосовувати 2-3 рази на тиждень, курс - 10-15 процедур.
Корисними властивостями володіють соки багатьох рослин: березовий сік (його можна використовувати для миття волосся), цибульний сік (1-2 рази на тиждень необхідно втерти в шкіру голови 2-3 столові ложки соку, пов'язати голову рушником і залишити на 1-2 години, потім вимити, як звичайно), свіжий сік капусти (утирати в шкіру голови).
При тьмяному темному волоссі гарною зміцнювальною дією володіє маска з 1 чайної ложки касторової олії, 1 чайної ложки меду, 1 яйця, соку 1 цибулини. Таку маску необхідно втерти в корені волосся на 2 години до миття, а потім вимити, як звичайно.
Коли ж мова заходить про таку хворобу шкіри голови, як себорея, крім рецептів, наведених вище, можна скористатися й методами лікування, з огляду на вид себореї, установити який зможе лише лікар-дерматолог. Так, при сухій себореї необхідно використовувати рослини у вигляді масел і кремів, які в невеликій кількості потрібно м'яко та ніжно втирати протягом 15 хвилин.
Реп'яхова олія (з коренів реп'яха) або олія з коренів лопуха готується наступним чином. Здрібнені корені необхідно залити рослинною олією (маслиновою або соняшниковою) у співвідношенні 1:3, настояти добу, а потім прогріти на водяній бані протягом 1 години і процідити. Утирати в теплому вигляді 2 рази на тиждень, курс - 8-10 процедур.
Обліпихову олію змішати з соняшниковою (1:9) і втирати в шкіру голови 2 рази на тиждень, курс - 10 процедур.
При лікуванні жирної себореї мазі використовувати не можна, а лише спиртові або водно-спиртові розчини. Настоянку березових бруньок (1:10 на спирті або горілці) утирати в шкіру голови через день, курс - 20 процедур, через місяць курс можна повторити.
Настоянку календули - квіток нагідків лікарських (1:10 на горілці) утирати через день протягом місяця, через 3-4 тижні курс лікування можна повторити.
Настоянку здрібнених плодів софори японської (1:5) утирати через день, курс - 20 процедур.
Настоянкою прополісу на спирті (1:4) змазувати шкіру голови на ніч по проділах. Вранці протерти плівку, що утворилася на шкірі, ватяним тампоном, змоченим спиртом або горілкою, курс - 30 процедур, повторити через 2 місяці. Але цей препарат може викликати алергію.
Для миття волосся 2-3 рази на тиждень при жирній себореї рекомендуються настої: звіробою, кореневища перстачу прямостоячого, квіток пижма, полину гіркого, квіток ромашки, чистотілу, листя шавлії.
Гарний ефект дає застосування соку алое - його необхідно втирати в шкіру голови по проділах через день протягом 3 місяців.
ЗАСОБИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ
Хлібна м'якушка. Для миття волосся можна використовувати м'якушку чорного житнього хліба. Для цього його необхідно на кілька годин замочити у воді, потім ретельно розім'яти і довести до консистенції рідкої сметани. Суміш хліба з водою необхідно втерти в шкіру голови і нанести на волосся. Через кілька хвилин волосся ретельно промити теплою водою.
Гірчиця. 2-3 столові ложки сухої гірчиці необхідно ретельно перемішати з водою до кашкоподібного стану, потім долити теплою водою до 0,5-1 л суміші (залежно від довжини волосся) і нанести на волосся, утираючи в шкіру голови. Потім змити теплою водою.
Кисломолочні продукти. Можна використовувати абсолютно будь-який кисломолочний продукт: кефір, кисляк, йогурт, кумис. Кисломолочним продуктом необхідно густо намазати волосся і злегка втерти його в шкіру голови. Через 10-20 хвилин змити теплою водою. Якщо у волоссі залишився кислий запах, промийте його з додаванням гірчиці.
Мити волосся потрібно тоді, коли воно стало жирним.
Розтирання шкіри голови. Почніть розтирати шкіру голови, це поліпшить приплив крові до волосся, а отже і його живлення. Розтирати шкіру голови необхідно щодня (не лінуйтеся!). І не припиняйте розтирання навіть після того, як волосся перестане випадати. Цей процес займає всього кілька хвилин, а результат може бути ефективним. Розтирати шкіру голови можна під час і після миття волосся, коли витираєте волосся махровим рушником. Процедура повинна бути не занадто довгою, найкраще проводити розтирання доти, поки не з'явиться відчуття тепла, сверблячки, а також поколювання та навіть біль в області шкіри голови. Позитивний результат можна чекати через 3-4 місяці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3022 |
|
© Газета Домовик 2012-2023