Синдром Іллі Муромця
Сидів Ілюша сиднем тридцять і три роки. Тільки він хворобою був прикутий до лави, а ми - роботою до офісного крісла. Лікарі розповіли, що відбувається з організмом при довгому положенні сидячи.
СЕРЦЕ
Коли людина сидить, мускули спалюють менше жиру, а кров тече більш повільно, дозволяючи жирам швидше та легше накопичуватися на стінках судин. Через звуження судин підвищується кров'яний тиск, зростає навантаження на серце. Підсумок - гіпертонія та захворювання серця.
ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА
Наша підшлункова залоза виробляє інсулін - гормон, що доставляє в клітини глюкозу для вироблення енергії.
Але у сидячої людини м'язи не діють, клітини не посилають сигнал про засвоєння глюкози, і підшлункова починає напружуватися, щоб зробити ще більше інсуліну. Тривалі перевантаження залози можуть привести до діабету.
КИШЕЧНИК
Останні дослідження підтвердили, що сидячий спосіб життя значно підвищує ризик онкологічних захворювань, у першу чергу раку кишечнику та грудей. Учені вважають, що підвищений рівень інсуліну сприяє зростанню ракових клітин.
ГОЛОВА
Коли людина рухається, у мозок надходить свіжа кров, багата киснем, завдяки чому поліпшуються й розумова діяльність, і настрій. В «позі мислителя» ці процеси сповільнюються, приводячи до падіння працездатності, погіршення настрою і необоротних змін у мозку через недолік кисню.
ШИЯ ТА ПЛЕЧІ
Якщо день у день витягати шию до монітора комп'ютера або схилятися над клавіатурою, деформуються шийні хребці. У результаті може відбутися їхнє розбалансування, через що стає важко та боляче тримати шию прямо. Також при нахилі постійно напружений трапецієподібний м'яз (зв'язує шию і плечі), що приводить до болів у плечах.
СПИНА
При русі м'які диски між хребцями розтягуються і стискаються, як губки, усмоктуючи свіжу кров і живильні речовини. Коли ми довго сидимо, диски нерівномірно сплющені, колаген твердішає (білок сполучної тканини) навколо сухожиль і зв'язок, що оточують хребет, і спина костеніє. У той же час при згорбленій посадці різко підвищується ризик утворення міжхребетних гриж у поперековому відділі хребта.
СІДНИЦІ
Коли ми сидимо, м'язи сідниць не напружені і звикають до цього. Підсумок - дряблість сідниць, порушення рівноваги і твердості ходи.
НОГИ
У сидячому положенні сповільнюється циркуляція крові, що приводить до затримки рідини в ногах. У результаті проблеми - від набряку, варикозу вен до небезпечних згустків крові глибоко у венах і тромбозу, чреватого летальним результатом.
ВАЖЛИВО! ЯК СИДІТИ ПРАВИЛЬНО
1. Не нахиляйтеся вперед.
2. Плечі тримайте розслабленими, а руки притиснутими до тіла з боків.
3. Лікті мають бути зігнутими під кутом 90 градусів, а ступні ніг стояти на підлозі.
4. Спиратися краще на невисоку спинку сидіння - трохи нижче середини спини.
5. Через кожні 30-40 хвилин походіть хоча б пару хвилин. У цілому ж на день бажано гуляти не менше години.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4669 |
|
© Газета Домовик 2012-2023