Їжа проти ГРЗ: Чим можна допомогти своєму організму при застуді?
Настання осінньо-зимових холодів кожен сезон дає нам сигнал: настав час готуватися до простудних захворювань і зниженню імунітету! І ми біжимо на щеплення, скуповуємо гомеопатію, вітамінні комплекси й парацетамол.
Які народні засоби й прості продукти допоможуть захиститися від застуди й грипу? Якщо пізно бігти на щеплення, ковтати вітамінні комплекси й не хочеться витрачати гроші на пустушки-плацебо, візьміть на озброєння кілька простих і корисних рецептів.
ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДИ ЗА ДОПОМОГОЮ ВІТАМІННИХ ПРОДУКТІВ
Підсилити захисні функції організму в осінньо-зимовий період допомагають вітаміни А, С, Е и В6. Віддавайте перевагу свіжим продуктам: моркві, цибулі, броколі, солодкому перцю, яблукам, буряку, гарбузу, цитрусовим.
У броколі одного тільки вітаміну С у два рази більше, чим у цитрусових, а по змісту каротину вона стоїть в одному ряді з гарбузом і морквою. Щоб приготувати броколі у вершковому соусі, візьміть середній качан і розділіть на суцвіття. 150 г сиру натріть і змішайте зі склянкою жирних вершків. Викладіть у вогнетривкий посуд капусту й залийте вершковою сумішшю. Посоліть, поперчіть й запікайте в духовці протягом 30 хвилин.
Сало із часником є не тільки рецептом української кухні, але й відомим профілактичним засобом. Подрібніть 2 голівки часнику — у подрібнювачі для часнику або на тертці. Розітріть часник з крупною сіллю, натріть отриманою сумішшю 1 кг сала. Краще попередньо розріжте сало на чотири шматки. В 1/2 склянки води додайте 1 столову ложку оцту. Змочите у воді квадрат білої тканини й загорніть сало. Помістіть згорток у контейнер і сховайте в холодильник. Через 2-3 дня можна їсти.
Італійську приправу гремолату дуже легко приготувати. Для цього досить подрібнити пучок петрушки й 5 зубків часнику. Потім додати цедру 2 лимонів (у шкірці втримується максимум вітамінів). Змішайте всі інгредієнти й додайте 1 столову ложку оливкової олії. Варіації на тему дозволяють додати перець, сіль, трави. Гремолату подають до м’яса, курки, риби, додають у печеню (наприкінці готування), у тушковані овочі. Її можна їсти просто із хлібом. Найбільше користі в приправі, яка не пройшла теплову обробку.
Ядерний мікс «Богатир» (вживати в період епідемії, а також при перших симптомах). Для приготування необхідні продукти, які традиційно використовують для лікування застуди. Візьміть 2 лимона й вийміть із них кісточки. Подрібніть лимони в м’ясорубці (чопері, блендері) разом зі шкіркою, потім подрібніть голівку часнику й змішайте з лимонною масою. Додайте 150 г меду, добре перемішайте. Суміш перекладіть в банку й поставте в холодильник. Приймайте 3 рази в день після їжі по 1 чайній ложці, не запиваючи. Обережно: мікс не підходить для хворого шлунка.
Кисіль калиновий (підвищуємо імунітет): 1/2 склянки соку калини, змішайте із цукром (200 г або до смаку) і медом. Залийте 4 склянками окропу. Розведіть у невеликій кількості холодної води 4 столові ложки крохмалю. Ретельно перемішуючи суміш, влийте розведений крохмаль. Кип’ятити кисіль не варто, щоб зберегти всі корисні речовини.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ВСЕ-ТАКИ ЗАНЕДУЖАЛИ
Якщо хвороби уникнути не вдалося, не перевантажуйте травну систему. Енергію організму необхідно максимально направити на боротьбу з нездужанням, а не на переробку їжі. Тому відразу переходьте на продукти light: фрукти, свіжі й тушковані овочі, варену й тушковану рибу, парові котлетки, лікувальні киселі.
Курячий бульйон (і суп на курячому бульйоні) має протизапальну дію, полегшує дихання, коли закладений ніс, заспокоює біль у горлі, розріджує кров і навіть сприяє зміцненню нервової системи.
Один з варіантів лікувального курячого бульйону: вимийте 2 курячих ніжки (або 4 крильця), покладете в каструлю й залийте 2 літрами холодної води. Поставте на вогонь. Коли вода закипить, зменште вогонь і зніміть піну. Додайте щіпку перцю горошком, 1 цибулину й 1 невелику цілу моркву. Через 20 хвилин покладіть по 1 столовій ложці трав: м’ята, базилік, чабрець, материнка (орегано), звіробій. Ще через 20 хвилин — виключіть. Покладіть сіль (до смаку), дістаньте овочі (можна викинути або з’їсти) і курку. Бульйон процідіть.
Квашена капуста - відомий продукт народної медицини. Квашена капуста не проходить теплову обробку, тому зберігає в собі й вітаміни, і мінерали. Вона корисна при багатьох захворюваннях, у тому числі при застуді, бронхіті й ГРВІ.
Не тільки урізноманітнити своє меню, але й доповнити список вітамінів і мінералів можна, якщо приготувати салат із квашеної капусти з буряком. Візьміть 400 г квашеної капусти, відіжміть. 1 варений буряк очистіть й наріжте тонкою соломкою. 1 цибулину очистіть, наріжте півкільцями. Кріп вимийте, обсушіть і й подрібніть. 4 смужки бекону наріжте невеликими шматочками (дієтичний варіант на час хвороби - з вареним курячим філе). Розігрійте суху сковороду, покладіть бекон і присмажте за 4 хвилини. Додайте в сковороду цибулю й готуйте ще 3 хвилини. Змішайте капусту з буряком, додайте цибулю з беконом. Перемішайте й посипте салат кропом.
Лікувальний кисіль може бути лимонно-медовим. Для готування змішайте 3 столові ложки меду з 4 склянками води, доведіть до кипіння. 2 столові ложки крохмалю розведіть невеликою кількістю холодної води, влийте тоненькою цівкою у гарячу суміш, безупинно помішуючи. Якщо суміш не загустіла ще раз доведіть до кипіння, зніміть каструлю з вогню. Додайте в кисіль 3 столові ложки меду й сік одного лимона.
По рецепту калинового киселю можна приготувати журавлинний - він має протизапальні й жарознижуючі властивості, головне, щоб теплова обробка була зведена до мінімуму.
Під час хвороби необхідно багато пити. Наприклад, чай імбирний. Як і журавлина, імбир є ефективним жарознижуючим і протизапальним засобом. Для приготування скип’ятіть 1,2 л води, додайте 3 столові ложки натертого свіжого імбиру й 5 столових ложок меду.
Розмішайте й процідите напій, намагаючись видавити з імбиру максимальну кількість рідини. Додайте щіпку чорного перцю й 4 столові ложки лимонного або апельсинового соку. Можна покласти небагато свіжої м’яти. Пийте гарячим.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3103 |
|
© Газета Домовик 2012-2023