Користь і шкода календули
Майже всі знають таку рослину, як календула. Але не всі знають, що це цілюща трава. Календула користується великим попитом і любов’ю у споживачів. Більшість звикла до того, що календула використовується у вигляді мазі або ж у вигляді настоянки зовні, але мало хто знає, що календула також корисна і для прийому всередину.
Ще дуже давно один знаменитий перський філософ і вчений Авіценна зацікавився цією лікувальним рослиною і вирішив її досліджувати від «А» до «Я». За час своїх досліджень він з’ясував, що до складу календули входить велика кількість біохімічних складових, і зробив з цього такі висновки:
– ця рослина здатна знизити рівень холестерину в крові;
– допомагає виводити жовч з організму;
– крім цього календула допоможе зняти всі запальні процеси в печінці. І навіть допомагає відновити її після перенесеного холециститу і тривалого гепатиту;
– календула сприяє нормальному функціонуванню не тільки самої печінки, але і кишечника;
– календула допомагає також при лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки;
– сприяє усуненню печії;
– сприяє регуляції і нормалізації кислотно-лужного балансу.
Крім того, що така цілюща рослина має такі прекрасні й корисні властивості, вона ще благотворно впливає на лікування печінки, шлунково-кишкового тракту, а також на жовчний міхур.
Календулу, по суті, багато хто недооцінює і даремно. Оскільки вона ефективна не тільки в лікуванні внутрішніх органів, але це також прекрасний дезінфікуючий засіб.
Цим же відваром або ж настоянкою календули, розведеної в теплій воді, можна зняти запальні процеси в ротовій порожнині і горлі. До того ж, можна знезаразити і руки, якщо у вас немає антисептика під руками. Календула у вигляді відвару або ж настойки буде надавати ряд дій. Як, наприклад, протигрибкову, протизапальну і протимікробну. І, безумовно, сприяє виведенню з організму шкідливих шлаків і токсинів.
Але як би все прекрасно не було, навіть у такої рослини, як календула, є шкода і протипоказання. Так ось, календулу можна, але небажано вживати або застосовувати зовнішньо тим людям, у яких спостерігаються такі захворювання, як гіпотонія, гастрит гострої форми і виразкова хвороба в загостреній формі. Зверніть на це увагу. У всіх інших випадках можна.
Не варто приймати календулу якщо є індивідуальна непереносимість. Адже під час прийому настоїв чи відварів з календули можуть виникати деякі побічні дії. Це може бути і гіркота в роті, і болі в животі, іноді алергічні прояви.
Коли це алергія, то справа буде простіша. Ви знаєте, напевно, що могло її викликати, адже почали приймати щось новеньке. А ось на рахунок болю в животі, то це дуже легко сплутати зі спазмолітичними болями під час менструацій, якщо це жінка, або ж можна грішити на отруєння якимось продуктом. А гіркота в роті може також сигналізувати і про те, що ви занадто часто і у великих кількостях п’єте каву або інші подібні напої. Тільки ось про календулу мало хто подумає в таких випадках.
Зверніть увагу і на те, що таку траву в будь-якому вигляді не можна вживати під час вагітності та годування груддю. У той час, як її зовнішнє використання не несе ніякої шкоди, а навпаки надає досить таки позитивні ефекти. За допомогою календули ви можете не тільки позбутися від запальних процесів (прищиків), але і нормалізувати гормональний фон, підвищити працездатність організму, а також в короткі терміни зробити шкіру гладкою, пружною і красивою. Тому така рослина нерідко використовується в косметичних цілях.
РЕЦЕПТИ З КАЛЕНДУЛИ
Настойка
На 1 частину сухих суцвіть беруть 10 частин спирту 70%. Для вживання всередину15 крапель настойки розводять у склянці води. Вживають по 15 крапель цього розчину 2-3 рази в день. Для зовнішнього застосування 1 ч. л. настойки розводять в 0,5 склянки води.
Настій
2 ст. л. сухих суцвіть календули залити 2 склянками 40-50 градусної кип’яченої води й накрити кришкою. Дати настоятися 6 годин. Процідити. Дати відстоятися ще 6 годин, після чого видалити осад. Приймати по 0,5 склянки настою 3 рази в день. Для зовнішнього використання одну частину настою розводять двома частини води.
Відвар
1 ст. ложку суцвіть залити 1 склянкою гарячої води. Накрити кришкою. Помістити в каструльку з гарячою водою. Витримати на повільному вогні 15 хв. Потім дістати, остудити протягом 45 хв. і процідити. сировину, що залишилася, віджати. Отриманий відвар долити холодним окропом до одержання склянки готового засобу. Зберігати в холодильнику не більш двох діб. Приймати по 1-2 ст. л. 2-3 рази в день.
Мазь
Беруть 1-2 частини соку або порошку календули й 10 частин теплого розтопленого внутрішнього свинячого сала. Ретельно перемішують. Зберігають у прохолодному темному місці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2255 |
|
© Газета Домовик 2012-2023