Глина – ваш домашній косметолог

8 травня 2020

Про цілющі властивості глини відомо з давніх-давен. Великі лікарі – Авіценна, Гіппократ, Гален – лікували своїх пацієнтів за допомогою компресів із глини. Основоположники сучасної медицини Боткін, Соколов, Покровський застосовували її для лікування найширшого спектра захворювань: істерії, базедової хвороби, захворювань печінки і шлунково-кишкового тракту, хвороб жовчовивідних шляхів і болю у суглобах, а також серцево-судинних захворювань.

Нині дослідження корисних властивостей глини проводять провідні фармацевтичні компанії Франції, Японії, США. Чим же пояснюється її позитивний вплив на наше здоров’я?

По-перше, глина – чудовий адсорбент, вона легко поглинає і нейтралізує шкідливі речовини й виводить їх із організму, очищаючи його. Багато в чому це пов’язано з тим, що до складу глини входить радій – радіоактивний елемент, який має антибактеріальні властивості. Він міститься в глині у малій кількості, а отже, не шкідливий для здоров’я. На відміну від хімічних антисептиків, що вбивають не тільки мікроби, а й здорові клітини, глина не чинить жодного негативного впливу на організм, а навпаки, зміцнює імунітет та оновлює клітини.

По-друге, глина містить усі необхідні організму мінеральні солі та мікроелементи: кремній, фосфат, залізо, азот, кальцій, магній, калій і багато інших, причому в об’ємах які найлегше засвоїти. Ці мінеральні речовини використовуються організмом при утворенні нових тканин, кісток, зубів, крові. А при насиченні організму кремнієм поліпшується засвоєння таких життєво важливих елементів, як кальцій, калій, залізо, фтор та мідь.

ВіД БІЛОЇ ДО ЗЕЛЕНОЇ

У природі існує кілька видів глини. Кожна має цілющі властивості.

Біла глина – найпоширеніша. Її використовують для виготовлення косметичних препаратів (включаючи дитячу косметику), а також присипок, мазей і паст. Біла глина – обов’язковий компонент очищувальних масок, позбавляє від вугрів висипки, має антисептичну і регенеруючу поверхневу дію; насичує епідерміс мінералами; перешкоджає поширенню мікробів (завдяки своїй властивості поглинати токсини); полегшує клітинну регенерацію, стимулюючи обмін речовин.

Блакитна глина містить мінерали, солі й елементи, яких потребує людський організм: азот, залізо, срібло, магній, кальцій і багато інших. Вона є прекрасним протизапальним засобом, володіє очищувальними й дезінфікуючими властивостями.

Широко застосовується блакитна глина в народній медицині. Вона використовується як ефективний засіб проти випадіння волосся та облисіння. Миття волосся водою з додаванням глини позбавляє від лупи, стимулює ріст волосся.

Блакитна глина застосовується для видалення зубного нальоту і каменю, лікує кровоточивість ясен, сприяє їх зміцненню. А ще вважається, що блакитна глина пом’якшує і тонізує шкіру, очищає від вугрів, відбілює, розгладжує зморшки, має антицелюлітну, антибактеріальну і антистресову дією.

Зелена глина забарвлена оксидом заліза. Вона містить магній, кальцій, марганець, фосфор, цинк, алюміній, мідь, кобальт, молібден. Використовується здебільшого для жирної шкіри і волосся, активна у боротьбі з лупою.

Червона глина. Її яскравий колір обумовлений присутністю сполук заліза і міді. Це не такий сильний адсорбент, як зелена глина, але її варто використовувати при нестачі заліза в організмі. Її часто застосовують навіть з лікувальною метою (приймати всередину слід тільки за призначенням лікаря). Червона глина підходить для сухої шкіри обличчя, оскільки на відміну від білої, вона не сушить шкіру. Ця глина застосовується і при вугрових і алергічних висипах.

Рожевої глини в природі не існує. Її отримують шляхом змішування білої та червоної глин, таким чином об’єднуючи їхні властивості. В яких співвідношеннях ви змішайте білу і червону глину – немає різниці.

Жовта глина – найкращий засіб для насичення шкіри обличчя киснем. Вона бореться із запальними процесами на шкірі, вбирає токсини. Жовта глина чудово підходить для змарнілою шкіри. Вона також допомагає розслабитися після важкого робочого дня. Існує думка, що регулярне застосування масок з жовтої глини дозволяє позбутися мігрені.

Сіра глина найчастіше застосовується для сухої шкіри, хоча підходить абсолютно для всіх типів. Вона чудово живить і зволожує, а також дуже дбайливо очищає і звужує пори шкіри. Важливою перевагою сірої глини є її омолоджувальні властивості

Синя глина, на відміну від інших видів, добувається в соляних озерах. Звідси і величезна кількість солей і мінералів у її складі. Синя глина широко застосовується в дерматології, зокрема при лікуванні псоріазу, дерматиту, екзем. Вона допомагає зняти набряк, оскільки солі сприяють виведенню зайвої води з організму. Завдяки антиоксидантам, які є в її складі, синя глина омолоджує шкіру обличчя, розгладжує зморшки, поліпшує циркуляцію крові. Її застосовують для всіх типів шкіри, навіть для чутливої. А з лікувальною метою застосування синьої глини дозволене навіть дітям.

МАСКИ ПРИ ЖИРНІЙ ШКІРІ ОБЛИЧЧЯ

Такі маски слід робити регулярно, але не частіше ніж один раз на тиждень. Готують їх безпосередньо перед застосуванням.

100 г білої глини розмішайте з 5 г гліцерину, 5 г спирту і 30 г води. Отриману суміш нанесіть на обличчя ватним тампоном. Через 20 хвилин змийте маску.

Змішайте 1 ч. л. тальку і 1 ч. л. білої глини, додайте 1 ст. л. молока. Отриману суміш нанесіть на обличчя. Через 20 хвилин зніміть маску ватним тампоном.

З РОЖЕВОЇ ГЛИНИ ДЛЯ СУХОЇ ТА ПОДРАЗНЕНОЇ ШКІРИ

Візьміть 3 ч. л. (з гіркою) рожевої глини, 3 ст. л.  молока і 1 ч. л. меду. Акуратно перемішайте всі інгредієнти. Нанесіть товстий шар суміші на попередньо очищену шкіру на 20 хвилин. Змивають маску прохолодною водою, потім наносять на обличчя живильний крем.

ІЗ ЗЕЛЕНОЇ ГЛИНИ ДЛЯ СУХОЇ ШКІРИ

Візьміть 50 г зеленої глини, розведіть відваром ромашки до консистенції густої сметани. Додайте 1 ч. л. оливкової олії першого віджиму і ретельно перемішайте. Нанесіть маску товстим шаром на обличчя, шию й ділянку декольте. Тримайте 10–15 хвилин (маска не повинна висохнути) і змийте, потім змастіть обличчя живильним кремом.

ТОМАТНА МАСКА З БЛАКИТНОЮ ГЛИНОЮ

Прекрасним відбілюючим ефектом славиться блакитна глина. Змішайте блакитну глину з томатним соком і кислим молоком (всі інгредієнти в рівних пропорціях) до кашоподібного стану. Нанесіть на чисте зволожене обличчя і залиште на 10 хвилин. Зітріть ватним тампоном.

ТОНІЗУЮЧА МАСКА З ЖОВТОЮ ГЛИНОЮ

Візьміть 1 ст. л. жовтої глини, змішайте із збитим яєчним жовтком і 1 ч. . обліпихової олії. Нанесіть на чисте обличчя, а через 10 хвилин змийте.

Омолоджуюча молочна маска з рожевою глиною

Столову ложку рожевої глини змішайте з теплим молоком до утворення сметаноподібної маси. Нанесіть на обличчя, коли підсохне, зніміть ватним тампоном.

ПОРАДИ

Шкіра після глиняних масок стає як у немовляти! Виберіть підходящий рецепт саме для вашого типу шкіри, і глиняні маски стануть вашим улюбленим секретом краси!

Щоб результат після нанесення маски був максимальним, врахуйте деякі нюанси її застосування. Врахуйте, що маски з глини необхідно наносити тільки на чисту шкіру обличчя, попередньо очищену від усяких забруднень.

Не рекомендується наносити подібну маску на шкіру навколо очей. Хоча деякі косметологи, навпаки, рекомендують це робити, оскільки глина чинить тонізуючий ефект, знімає набряки під очима.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3079 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс