П’ять захисників імунітету

20 березня 2020

Провесною можуть розбушуватися не тільки почуття, але й простудні захворювання. Вогке повітря й перепади температури подобаються вірусам більше, ніж мороз. Ослабленому за зиму імунітету потрібна допомога.

Амла.
Амла.

1. ВІТАМІН С

Згідно із багатьма дослідженнями, при нестачі вітаміну С знижується ефективність роботи кліток імунної системи, а отже, і чутливість до вірусів.

Вітамін С міститься у свіжих фруктах, овочах і ягодах, тому варто налягати на напої із шипшини, чорної смородини, обліпихи й ембліки. 

Індійський аґрус ембліка або амла входить у раціон шанувальників аюрведи, оскільки посідає друге місце серед ягід по вмісту вітаміну С, у ньому також є таніни, каротин, рибофлавін, кальцій, залізо, фосфор. Екстракт ягід має імуномоделюючі й антиоксидантні властивості, справляє антибактеріальну дію.

2. ЦИНК

Дефіцит цинку – часта причина порушень імунітету, без цього мікроелемента погіршується вироблення противірусних білків інтерферонів. Навіть незначний дефіцит цинку позначається на здатності організму боротися з інфекціями. 

Симптоми дефіциту цинку - запальні захворювання шкіри, респіраторні інфекції, алергії, стомлюваність. 

Чемпіони з вмісту цинку – насіннячко гарбуза й соняшника, кунжут, м’ясо, сир, вівсянка, бобові. Комбінація цинку з вітаміном С забезпечує роботу захисних сил організму.  

3. ВІТАМІН Е

Токоферол (вітамін Е) потрібно для відтворення клітин імунної системи, яким необхідно швидко «розмножуватися» при зустрічі з вірусами. 

Вітамін Е міститься в продуктах рослинного походження – олія із зародків пшениці, шпинаті й капусті. 

Багато спортсменів-любителів вживають також екстракт ягід асаі, вони родом із джунглів Амазонки. У ягодах є вітаміни Е и В1, а також залізо, протеїни, амінокислоти, жирні кислоти Омега-3 і майже така ж кількість білка, як у молоці і яйцях.

4. МАНГІФЕРИН

Майже весь рік із прилавків магазинів не зникають плоди манго. Цікаво, що регулярне вживання цього екзотичного солодкого фрукта сприяє поліпшенню імунітету. Крім вітамінів А, Е, С, групи В та мікроелементів (калій, магній, цинк, кальцій, фосфор, залізо, селен), манго містить речовину мангіферин, яке має імуностимулюючі властивості. 

У традиційній медицині мангіферин використовують як противірусний засіб – проти вірусу герпесу, вітряної віспи, лишаю, що оперізує. Мангіферин один з найсильніших антиоксидантів і добре захищає шкірні покриви.

5. СЕЛЕН

Цей елемент запускає окисно-відновні реакції в тканинах організму, його ще називають «мікроелементом довголіття». Завдяки йому зменшується гострота запальних процесів, він благотворно впливає на стан шкірних покривів, нігтів і волосся. 

Багатим джерелом селену є продукти з великим вмістом білка – яйця, молочні продукти, також він міститься в зернових і бобових, грибах, нирках, морепродуктах і рибі. Помічене, що засвоєння селену підвищується в присутності антиоксидантних вітамінів - A, E і C.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2080 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс