Відвар вівса зміцнить серце, легені та нервову систему

4 жовтня 2018

Овес завжди застосовувався в народній медицині. Крупа й борошно із зерен вівса містять велику кількість крохмалю і білків, а також цукор, жири, мінеральні солі та інші речовини.

Овес використовується як дієтичне харчування, а настоянки, водні витяжки та інші препарати з соломи цього злаку рекомендуються як стимулятори при безсонні, розумовому виснаженні, фізичній утомі. Ванни з відваром вівсяної соломи допомагають при ревматизмі, подагрі, ішіасі та деяких шкірних захворюваннях. Солома вівса використовується як протидіабетичний, потогінний, сечогінний, вітрогінний і жарознижуючий засіб.

Ще Гіппократ радив відвар вівса або настій вівса при виснаженні та слабості організму. Він рекомендував пити відвар вівса або настій просто як чай.

Кому корисні та рекомендовані відвар вівса або настій вівса? - Так, уже напевно, усім.

Відвар вівса просто необхідний для зміцнення нервової системи, серця, легенів і поліпшення складу крові.

Відвар вівса сприяє обміну речовин в організмі, лікує виразкову хворобу шлунка, хронічний гастрит (причому, незалежно від кислотності). Особливо корисний при хронічному гепатиті та панкреатиті.

Відвар вівса виявляє протизапальну і сечогінну дію, його п'ють при набряках і водянці живота ниркового походження, запаленні нирок і сечового міхура, а також при нетриманні сечі у дітей.

Відвар вівса - сильний потогінний і жарознижуючий засіб при застуді.

Лікувальний ефект краще, якщо поєднувати прийом відвару зерен з ваннами з відвару вівсяної соломи. Відвар вівса, підсолоджений медом, дають дітям і дорослим при кашлі.

КЛАСИЧНИЙ РЕЦЕПТ ВІДВАРУ ВІВСА

1-2 скл. зерна заварити в 1 л окропу, настояти 20 хв. Приймати по 0,5 склянки 3 рази на день при захворюваннях печінки.

ВІДВАР ВІВСА НА МОЛОЦІ ВІД ЗАПАЛЕННЯ ЛЕГЕНІВ У ДІТЕЙ

1 склянку вівса з лушпайкою, добре промити й залити літром молока. Уварювати годину на слабкому вогні. Процідити і давати дітям пити замість чаю або супу - кілька разів протягом дня. З медом, з маслом - за бажанням. Особливо корисно вживати кисіль на ніч. Зберігати довго не можна - швидко прокисає. Краще щодня варити свіжий. 

ВІДВАР ВІВСА ПРОТИ БЕЗСОННЯ

500 г зерен вівса потрібно промити холодною водою, залити 1 літром води, варити до напівготовності, процідити і приймати щодня по 150-200 мл, додаючи трохи меду.

"ЕЛІКСИР ЖИТТЯ"

3 склянки вівса ретельно промити й залити 3 літрами води. Кип'ятити 20 хвилин на слабкому вогні, потім зняти з вогню і добре вкутати на 24 години, або залити в термос.

Пізніше відвар процідити через щільну серветку, додати в нього 100 грамів меду, щільно закрити кришкою, поставити ще раз на вогонь і дати скипіти.

Після того, як охолоне, перелити в чисті пляшки і поставити в холодильник. Перед уживанням додавати свіжовижатий сік лимона (за смаком).

П'ють відвар маленькими ковтками, дуже повільно, із задоволенням, смакуючи, по 100 грамів на день за півгодини до їжі. Коли напій закінчиться, відвар роблять ще три рази. Курс проводять 3 рази на рік: навесні, улітку й восени.

Цей рецепт допоможе очистити організм від шлаків і природнім шляхом підвищити життєвий тонус.

ВІДВАР ВІВСА КРУТИЙ

3 склянки неочищеного вівса залити 3 л води, варити на слабкому вогні 3 години, процідити, зберігати в холодильнику. Пити в теплому виді по 0,5 склянки за 1 годину до їжі.

Відвар знімає будь-яке запалення, виводить шлаки, нормалізує роботу шлунка, підшлункової залози, печінки, нирок.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6120 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс