Знижуємо шкідливий холестерин
При підвищеному холестерині бляшки відкладаються на стінках судин і приводять до гіпертонії, збільшують імовірність інфарктів і інсультів, а таблетки часто виявляються неспроможними.
Ось якими цілющими рослини радять запастися експерти-фармацевти, щоб забути про проблеми з холестерином.
ГЛІД
Використовують квітки і плоди всіх видів глоду. Плоди збирають спілими, сушать у сушарках при температурі 55-60°C, після висушування відокремлюють плодоніжки, викидають зіпсовані плоди.
Настій готують з розрахунку 1 ст. ложка квіток або 2 ст. ложки здрібнених плодів на 1,5 склянки води. Приймають протягом доби в 3 прийоми за 30 хвилин до їжі.
СМОРОДИНА ЧОРНА
Використовують плоди й листя рослини. Листя заготовлюють під час цвітіння, плоди збирають у суху погоду, очищають від домішок і сушать у приміщенні або в сушарках, підв’ялюючи їх при температурі 35-40°C, потім досушують при 55-60°C.
Настій плодів готують з розрахунку 2 ст. ложки сировини на 1 склянку води. Приймають по 0,5-1 склянці 2-3 рази на день.
Настій з листя готують з розрахунку 2-3 ст. ложки здрібненої рослинної сировини на 2 склянки води. Приймають усередину по півсклянки 3 рази на день.
БУРКУН ЛІКАРСЬКИЙ
Для лікувальних цілей використовують траву буркуну, яку збирають на початку цвітіння.
Настій готують з розрахунку 2 ч. ложки трави на 1,5 склянки води. Приймають 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі.
КРІП
Використовується насіння кропу, з якого готують настій: 1 ст. ложка трави або насіння на 1,5 склянки води.
ЩАВЕЛЬ КІНСЬКИЙ
Заготовлюється коріння щавлю. Його викопують навесні або восени, очищають від землі і надземних частин рослини, промивають у проточній воді, розрізають на частини й сушать у тіні або сушарках при температурі 50-60°C, періодично перевертаючи сировину.
Настій готують з розрахунку 1 ст. ложка здрібненого коріння на склянку води. Приймають по 1 ст. ложці 3-5 разів на день. Урахуйте, щавель протипоказаний хворим, схильним до утворення оксалатних ниркових каменів.
ГОРОБИНА ЗВИЧАЙНА
Заготовлюють зрілі плоди. Після сортування й видалення домішок сушать у добре провітрюваних приміщеннях або в сушарках при температурі 60-80°C.
Для настою беруть 1 ст. л. висушених плодів на 1,5 скл. води. Приймають у 3 прийоми протягом дня.
ГАРБУЗ
Заготовлюють насіння гарбуза, яке сушать під навісом або на горищі протягом 5-6 днів. Сушити насіння в печі при високій температурі не рекомендується.
Гарбузову м'якоть і насіння гарбуза включають у раціон при хворобах серця, атеросклерозі й недокрів'ї.
ГОТУЄМО НАСТІЙ
Необхідну кількість рослинної сировини помістіть в емальований посуд, залийте кип'яченою водою і доведіть до кипіння. Кип'ятіть на слабкому вогні 10-15 хвилин, настоюйте не менше 45 хвилин до повного охолодження, потім фільтруйте, а рослинну масу, що залишилася, вижміть і додайте води до одержання первісного обсягу настою.
ТРИ ПОРАДИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я СУДИН
• Худніть. Чим більше маса тіла, тим більше холестерину виробляє ваша печінка. Однак сидіти на голодній дієті не можна. Якщо організм позбавлений надходження жирів з їжею, різко активується синтез власного холестерину! Тобто, як ні парадоксально, при голодуванні рівень шкідливого холестерину зростає.
• Відмовтеся від сигарет. Американські вчені провели дослідження, у ході якого з'ясувалося, що у людей, які викурюють більше 20 сигарет на тиждень, значно підвищується рівень холестерину в крові.
• Будьте активні. Фахівці Європейського товариства кардіологів повідомили про результати обстеження 8 тисяч офісних працівників, які спеціально не займалися спортом. Був заміряний рівень їх повсякденної фізичної активності. Виявилося, рівень шкідливого холестерину в крові нижче в активних співробітників.
ДОТРИМУЄМОся ДІЄТИ
Правильне харчування перешкоджає підвищенню рівня шкідливого холестерину в крові, тому важливо грамотно скласти своє меню.
Обмежте надходження жиру з їжею (не більше 30% добової калорійності раціону) і заміняйте тваринний жир рослинними оліями (соняшниковою, маслиновою та іншими). Відмовтеся від жирних сортів м'яса, замініть їх рибою, птицею (без шкіри) і бобовими.
Віддавайте перевагу хлібу цільнозерновому і з борошна грубого помелу та кашам з неопрацьованих злаків.
З'їдайте не менше 500 г овочів і фруктів на день.
Обмежте смажені страви. Варіть їжу, готуйте на парі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2400 |
|
© Газета Домовик 2012-2023