Як правильно полоскати горло
Неприємне відчуття в горлі, хворобливе ковтання та першіння – це ознаки застудного або інфекційного захворювання. Більшість цих захворювань починаються з таких симптомів. Звичайно, це може бути й результатом надмірної напруги зв'язок, таких як спів або лемент. У будь-якому разі, з появою цих симптомів, потрібно проводити лікування. Небезпечним захворюванням є ангіна, вона провокує утворення гною в мигдалинах, який може вийти у внутрішні такни, тим самим спровокувати зараження крові або дати ускладнення на серце.
Тому слід провести комплексне лікування для дезінфекції ротової порожнини. Дуже ефективним способом лікування ангіни є полоскання слизової оболонки рота за допомогою настоїв трав або ж аптечних препаратів.
НАСТОЯНКА КАЛЕНДУЛИ ДЛЯ ГОРЛА ПРИ АНГІНІ
Ще з давніх часів календулі знайшли широке застосування в народній медицині, з неї роблять цілющі настої та відвари, мазі й олію. Настоянка календули в першу чергу застосовується для лікування таких захворювань горла, як ангіна, тонзиліт, а також для лікування всієї порожнини рота. Вона має безліч цілющих властивостей, виявляє протизапальну дію, загоює, знищує мікробів. Дуже часто її призначають лікарі в комплексному лікуванні з антибіотиками для повного видужання.
Для готування настоянки для горла вам знадобиться одну чайну ложку дрібно здрібнених квіток календули залити 200 мл окропу. Щоб вона добре настоялася, ємкість потрібно щільно закрити кришкою. Через 30 хвилин настоянку процідити й можна приступати до полоскання.
Другий варіант є легшим у готуванні, у цьому випадку вам не знадобиться настоювати календулу, можна використовувати відразу аптечну настоянку. Візьміть склянку теплої кип'яченої води, і розведіть у ній одну столову ложку аптечної настоянки календули й отриманим розчином полощіть порожнину рота.
Проводити лікування потрібно з певним інтервалом 4-5 разів на день. Курс лікування триває близько тижня, до поліпшення самопочуття.
ЯК ПРАВИЛЬНО ПОЛОСКАТИ?
Багато хто недооцінює процедуру полоскання. Незважаючи на те, що це дуже проста процедура, вона є дуже важливим засобом при лікуванні застудних захворювань. У Японії були проведені наукові дослідження, які показали, що щоденне промивання навіть простою водою здатне розвинути стійкість до респіраторних інфекцій.
Користь полоскання в тому, що після промивання горла, мигдалини очищаються від вірусів і мікробів. Немає ризику подальшого запалення, тому видужання відбувається швидше. Спосіб полоскання дуже простий, відкиньте голову назад і витягніть язик якнайдалі й потім починайте виголошувати звук «У». Завдяки такому положенню голови і язика, препарат легко потрапляє в найбільш віддалені куточки рота.
Звертайте увагу на час виконання процедури, тому що полоскання має відбуватися не менше півхвилини. Також рекомендується робити чергування, спочатку виконувати промивання рота, потім - носа.
Чи можна проводити полоскання розчином календули при вагітності?
Під час вагітності жінка є вразливою до застудних захворювань, які неодмінно потрібно лікувати, тому що вони можуть нашкодити не тільки вагітній жінці, але й майбутній дитині. Головний біль, першіння в горлі, занепад сил і почервоніння мигдалин – усе це може бути ознакою ангіни. У першу чергу, при виявленні цієї хвороби потрібно звернутися до лікаря, тому що самостійне лікування є небажаним.
Під час вагітності немає суворих заборон на використання настоянки календули, звичайно, це не стосується тих, у кого є індивідуальна непереносимість. Тоді краще замінити її на інші народні засоби. При захворюванні горла можна робити настій із суцвіть календули і полоскати горло.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5292 |
|
© Газета Домовик 2012-2023