5 порад дачнику для здоров'я спини
Усі хвороби спини - від надмірної ретельності й відсутності міри. Розглянемо п'ять найчастіших помилок, які роблять фанати грядок, і розповімо, як їх уникнути.
ПЕРЕД РОБОТОЮ НА ГРЯДКАХ ПОТРІБНА РОЗМИНКА
Вихідні короткі, а стільки треба встигнути! Тому городяни, що дорвалися до землі, кидаються відразу в бій - копати, орати, поливати. Але якщо у вас в основному сидяча робота і спортом ви не займаєтеся, організм дуже швидко виразить свій протест проти настільки інтенсивного й незвичного навантаження.
Дачні роботи - як спортивні вправи, вимагають попередньої розминки, розігріву м'язів перед основним тренуванням. Тому приступати до них потрібно поступово: спочатку гілочки обрізали, бур'яни посмикали - а потім уже за культиватор або лопату схопилися.
РОЗПОДІЛЯЙТЕ НАВАНТАЖЕННЯ
Одна з найчастіших причин того, що фанати лопати й сапки звертаються до лікаря - це переоцінка власних можливостей. Зовсім необов'язково тягати повні відра або копати до повної знемоги.
Навантаження має бути розподілене рівномірно у двох руках, вага повинна бути пропорційною ступені розвитку м'язової маси. Для жінок середньої ваги це приблизно не більше 10-12 кг. Якщо у людини є остеопороз, і ця вага буде занадто великою.
Крім того, багато хто не тільки не розраховує свої сили, але ще й працює неправильно. Підняти ривком із землі важенний мішок - лише виглядає ефектно. На ділі ж - велике навантаження на нижній відділ хребта, що може привести до зсуву хребців і утворення грижі. Усі важкості слід піднімати, а також опускати, із прямою спиною, злегка присівши, щоб основне навантаження розподілялося по спині рівномірно.
Ще одна помилка - не переступаючи ногами, повертатися всім корпусом назад, щоб щось дістати або викинути, наприклад, землю з лопати або вирвані бур'яни. Подібні рухи, що скручують, приводять до защемлення нерва.
І заведіть, нарешті, лавочку для прополки грядок. Робота вниз головою - вірний шлях не тільки до корінцевого синдрому (так називається защемлення спинно-мозкового нерва), але й порушення мозкового кровообігу, який може привести до інсульту.
НЕ ІГНОРУЙТЕ УТОМУ
Від занадто великих навантажень нерідко відбувається невеликий зсув міжхребетних дисків, які защемляють нерви, що й викликає біль у спині. У принципі, це не фатальний стан - достатньо дати спокій натрудженим м'язам, і все пройде.
Багато хто як і раніше певен: клин клином вибивається, і продовжують трудитися, мужньо перемагаючи біль, таким чином лише погіршуючи свій стан. Це може привести до стійких змін м'язів, розвитку в них запалення, набряку, хронічного болю й навіть до загострення радикуліту.
Експерти радять: якщо відчуваєте не просто приємну утому в спині, руках і ногах, а тягнучий біль, особливо якщо він зберігається навіть у стані спокою - відкладіть відра й лопати.
НА ЗАБУДЬТЕ НАДЯГНУТИ КОФТУ
Розпаленілі довгоочікуваним сонечком і інтенсивною роботою, ви сміливо скидаєте куртку й сорочку, а до вечора здригаєтеся від «прострілів» у попереку. «Протягнуло!», - звичайно говорять у таких випадках.
Дійсно, під час роботи м'язи розігріваються, а під прохолодним вітерцем - сковуються. Як наслідок - набряк, який приводить до порушення венозного кровотока. Це й викликає болючі відчуття.
Якщо ви певні, що вас продуло на протязі, можна скористатися розігріваючою знеболюючою маззю. У всіх інших випадках вона протипоказана.
ЗАБУДЬТЕ ПРО ЛАЗНЮ
І це ще одна найбільша омана - лікувати м'язи спини теплом. Ніяких лазень, зігріваючих компресів, розігріваючих мазей і теплих шарфиків! Гріти запалені м'язи не можна! Тепло викликає приплив крові до хворого місця, набряк підсилюється, а разом з ним і біль.
Краще, що ви можете зробити, - це дати відпочинок спині, а саме - полежати. Всупереч стереотипам, жорстка поверхня в цьому випадку не допоможе, оскільки нашим неідеальним спинам з неправильними вигинами буде незручно на такій поверхні. Але й пухові перини ні до чого: поперек у них буде провалюватися, а це викликає додаткову напругу м'язів.
Якщо немає ортопедичного матраца, можна підкласти валик під поперек і ноги - це дозволить м'язам розслабитися й поліпшить кровообіг.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3703 |
|
© Газета Домовик 2012-2023