Корисні властивості горіхів

23 серпня 2017

Раніше в наших землях росли тільки лісові (фундук) і волоські горішки. Зараз із різних країн їх привозять набагато більше, і кожний з горіхів по-своєму корисний і смачний.

Горіхи містять головні джерела енергії – білки й жири. Причому білки схожі з білками м'яса. А двадцяти волоських горіхів вистачає для заповнення добової потреби людини в жирах. Однак можна не боятися потовстіти: горіхи застосовують і у вегетаріанській, і в дієтичній кухні, навіть у випадках ожиріння, оскільки клітковина поліпшує роботу кишечнику.

Крім того, вони містять багато мінеральних речовин і мікроелементів, зокрема йод і цинк, а також вітамінів, поліненасичених жирних кислот, що перешкоджають розвитку атеросклерозу.

Так, арахіс допомагає хворим гемофілією, діабетом і ексудативним діатезом. Кедрові горішки підвищують захисні сили, імунітет, добре впливають на розвиток дітей. Живильні властивості кедрової олії вище соняшникової. Фісташки є корисними для мозку й серця, а також при хворобах печінки. Підсилюють потенцію.

Волоські ще називають поживою для розуму. Жерці в прадавньому Вавилоні не дозволяли простим людям їсти горіхи, щоб вони не стали занадто розумними. Насправді, волоські горіхи благотворно впливають на судини головного мозку, будучи профілактикою інсульту й засобом для поліпшення пам'яті. При лікуванні використовуються не тільки горіхи, але й листя.

Фундук збирали ще в часи неоліту. Білка в цьому горісі більше, чим у м'ясі, а олія застосовується в косметології. Згідно з останніми дослідженнями, у лісовому горісі знайдена речовина, здатна сповільнити розвиток онкозахворювань. Фундук очищає організм, сприяє роботі кишечнику, перед сном рекомендується приймати жменьку цих горіхів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5731 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс