Від смутку і суму

6 жовтня 2016

Часом помічаєш, що навіть у сонячний і радісний день на душі чомусь важко, поганий настрій, будь-який дріб'язок дратує. 

Хіба сучасне життя, з його конфліктами та безладдями, може не вивести із себе, не позбавити сну і спокою? Однак нашому організму під силу впоратися з безпричинною тривогою і дратівливістю. І для цього не обов'язково вдаватися до різних снодійних і заспокійливих.

Щоб реакція вашого організму не була такою хворобливою, пригадайте прості засоби з цілющих трав, які не тільки принесуть полегшення від болю, але й заспокоять, знімуть напругу й утому.

Якщо вам не спиться, гарним засобом є чай з лаванди. Ця трава має ароматні ефірні олії, що надають лікувальному чаю неповторний смак. Лаванда знімає спазми і неврози, діє як судинорозширювальний засіб.

10 г трави залийте 200 г окропу і настоюйте 5 хвилин у термосі. Пийте чай маленькими дозами протягом дня. І через кілька днів ви будете здивовані своїм світовідчуттям.

Прекрасним заспокійливим засобом є й меліса, не даремно її ще називають медяною  або бджолиною травою. Седативну і спазмолітичну дію виконують ефірні олії, що входять у її склад.

Приготувати чай досить просто: 3 чайні ложки здрібненого листя трави залийте склянкою окропу і, накривши кришкою, дайте настоятися протягом 5 хвилин. Випийте такий чай за 30 хвилин до сну - страхи і занепокоєння зникнуть, а ваш сон буде приємним і тривалим.

Дуже корисні ванни з мелісою, які допомагають відчути бадьорість і поліпшити настрій після стомлюючої роботи або тривалої поїздки, знімають дорожню утому. Залийте 500 г листя 2 л киплячої води і настоюйте протягом 15 хвилин під кришкою. Отриманий настій вилийте у ванну з водою, температура якої дорівнює 30°С.

Меліса прекрасно сполучається з іншими травами, підсилюючи їхні лікувальні властивості. Особливо гарні чаї та настої з валеріаною (у перекладі з латинської - "гарне самопочуття"), про цілющі властивості якої знали ще наші прабабусі.

1 столову ложку здрібненого кореня валеріани залийте склянкою холодної кип'яченої води і настоюйте протягом доби. Перед уживанням настій процідіть. Приймайте протягом дня до повного заспокоєння. Валеріана гарна тим, що не має ніяких побічних дій і не знижує концентрації уваги.

Можна приготувати й відвар валеріани: 1 столову ложку здрібненого кореня залити склянкою окропу і прокип'ятити протягом 15 хвилин на малому вогні. Настоювати 10-15 хвилин, потім процідити. Найкраще вживати до їжі три рази на день.

Якщо пустують нерви і навіть погодні зміни здатні вас "вивести із себе", візьміть 25 г кореня валеріани, 20 г листя м'яти, по 50 г трави материнки, трави буркуну лікарського і квіток глоду і змішайте. Потім 2 столові ложки суміші залийте 0,5 л окропу, дайте настоятися. Процідіть, приймайте такий чай щодня перед їжею по половині чашки.

Якщо нерви зовсім розхиталися, рекомендують попити заспокійливий відвар з пижма, материнки й календули: 1 столову ложку збору залийте склянкою окропу і пийте по півсклянки три рази на день протягом місяця.

Ефективно діють ванни з полину, розмарину та квіток липи. 1 кг суміші цих трав залийте 4 л холодної води, через 10 хвилин поставте на вогонь і варіть протягом 5 хвилин. Настоюйте 10 хвилин і процідіть. Вилийте у ванну, заповнену водою наполовину. Тривалість ванни 30 хвилин раз на тиждень перед сном.

І ще один прекрасний засіб від безсоння. Зашийте в маленьку подушечку листя меліси і покладіть під голову - спокійний міцний сон вам гарантований.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2879 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс