Подорожник: ефективний засіб народної медицини

25 травня 2016

У листях подорожника міститься каротин, вітаміни С і К, лимонна кислота, фітонциди, ферменти, глікозид, гіркі та дубильні речовини. У насінні подорожника присутні сапоніни, олеїнова кислота, а також вуглеводи.

Свіже стовчене листя застосовується для зупинки кровотечі з ран. Воно ж застосовується при пораненнях, забитих місцях, опіках, укусах комах як кровоспинний засіб. Здрібнене до соку листя подорожника прикладають на уражене місце, змінюючи пов'язку через 2-3 години. Також можна подрібнити і змішати рівні частини листя подорожника і деревію. Застосовувати як зовнішній засіб. Змінювати пов'язку 2-3 рази на день.

Сік подорожника необхідно готувати зі свіжої наземної частини. Листя зрізати з частиною черешка, ретельно промити в холодній проточній воді, дати стекти, обшпарити окропом, пропустити через м'ясорубку, віджати через щільну тканину. Якщо сік грузлий, густий, варто розвести водою 1:1.

Використовується він при гастриті зі зниженою кислотністю, а також при хронічному запаленні товстої кишки. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день за 15-30 хвилин до їжі. Курс лікування - 30 днів.

Збирати подорожник можна з травня по вересень. Але краще заготовлювати листя в період цвітіння рослини в червні-липні й сушити в тіні.

Настій з листя подорожника має відхаркувальну властивість, завдяки чому використовується при лікуванні бронхітів, коклюшу, бронхіальної астми, туберкульозу легенів. Залити 1-2 столові ложки сухого здрібненого листя подорожника склянкою окропу, настояти 30 хвилин, процідити.

При зовнішньому застосуванні настій свіжого листя сприяє швидкому очищенню й лікуванню ран, порізів, шкірних виразок, свищів, наривів і фурункулів.

Для одержання відвару листя подорожника великого 2 столові ложки сировини заливають склянкою окропу, закривають кришкою і нагрівають на паровій бані 30 хвилин. Потім охолоджують, проціджують і приймають по 1/2-1/3 склянки за 10-15 хвилин до їжі 3-4 рази на день. Зовнішньо застосовують цей відвар у вигляді примочок, промивань.

Якщо ноги утомилися, а також при потертостях і тріщинах на ногах рекомендуються ванночки з настою подорожника.

Для цього готують настій з 2 столових ложок здрібненого подорожника й 1 л води, що вливають у тазик з водою. Ноги тримають у тазику або ванні (якщо хочуть пролікувати ноги до колін і вище) 15-20 хвилин. На мозолі накладають здрібнене листя подорожника. Зверху роблять компрес і залишають його на ніч. Вранці приймають ножну ванну.

Настій ефективний при лікуванні холециститу: 1 столову ложку подорожника заварити 1 склянкою окропу, настояти 10 хвилин, процідити. Випити за 1 годину ковтками. Це доза на добу.

10 г насіння подорожника залити 1 склянкою окропу, настояти, укутавши, 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 2-3 рази на день при розладі шлунка, болях у шлунку, колітах, закрепах.

При хронічних закрепах, що супроводжуються спазмом гладкої мускулатури, приймати натще 1 столову ложку насіння і запити теплою водою. Ефект наступає через 8-10 годин.

При колітах: 1 чайну ложку насіння залити 1 склянкою гарячої води, кип'ятити в закритому емальованому посуді 30 хвилин, процідити гарячим і довести об'єм до вихідного. Приймати по 1-3 столовій ложці 3-5 разів на день до їжі.

При запаленні очей: 1 столову ложку сухого здрібненого листя заварити 1 склянкою окропу, дати прокипіти 2 хвилини, настояти, укутавши, 30 хвилини, ретельно процідити. Робити компреси на очі.

При нічному нетриманні сечі і хворобах нирок: 1 столову ложку листя залити 1 склянкою окропу, настояти, укутавши, 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день за 20 хвилин до їжі.

Але у цієї рослини є ще одне застосування. Її з великим успіхом застосовували і застосовують у косметології. З використанням соку подорожника готуються тоніки, тому що подорожник відмінно тонізує шкіру, лосьони і креми, а роздавлений у кашку подорожник можна змішувати з іншими інгредієнтами, щоб вийшли маски, і накладати їх на різні частини тіла. З подорожника можна робити косметичне мило. В основному, для всіх косметичних препаратів, застосовується настій з сухого здрібненого листя подорожника.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3404 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс