Навіщо і як потрібно застосовувати насіння льону

13 квітня 2016

Насіння льону з давніх часів відоме своїми корисними властивостями. Це й ліки, і цінний дієтичний продукт харчування, і незамінний засіб у косметології. Усі секрети лляного насіння ще не розкриті повністю, але важливість цього продукту переоцінити важко.

Ще в древні часи лляне насіння вважалося ліками від усіх хвороб. І не дивно, адже кожне з маленьких насіннячок - ціла комора корисних речовин. Антиоксиданти, вітаміни, мінеральні речовини, - усе це є в великих кількостях і збалансованому вигляді в насінні льону.

Насіння льону - прекрасне джерело вітамінів A, E, B, а також важливе джерело селену. Воно багате калієм, якого в ньому міститься приблизно в 7 разів більше, ніж у бананах у перерахуванні на суху масу.

Лляне насіння містить три види цінних поліненасичених жирних кислот: омега-3, омега-6 і омега-9, правильний баланс яких необхідний для нормального функціонування всіх органів людини. Поліненасичені жири, а також вітамін F (його теж багато в лляному насінні), сприяють зниженню рівня холестерину в крові та кров'яного тиску. Тому насіння льону використовують для профілактики та лікування атеросклерозу, інсульту, інфаркту, тромбозів та інших розладів серцево-судинної системи. У ньому також містяться особливі речовини - антиоксиданти, які мають антибактеріальні й антивірусні властивості.

Насіння льону знаходить застосування в профілактиці та лікуванні цукрового діабету, тому що воно підсилює дію інсуліну, що дозволяє знижувати його дози. Воно також відоме як найсильніший протипаразитарний продукт. Відвар насіння льону згубно діє на всі види глистів, крім аскарид.

Через високий вміст поліцукридів насіння льону при зануренні у воду швидко розбухає і виконує обволікаючу й бактерицидну дію на слизову оболонку травного тракту, і тому незамінне при лікуванні гастриту й виразки шлунка. Воно також є потужним сорбентом, що за своїми властивостями не поступається активованому вугіллю. Але при цьому потрібно пам'ятати, що його обов'язково варто запивати достатньою кількістю води.

Насіння льону застосовують для схуднення. Воно є відмінним джерелом рослинної клітковини, а вона, як відомо, активізує діяльність кишечнику. Своєчасне очищення кишечнику є діючою профілактикою багатьох серйозних захворювань.

Регулярне вживання в їжу лляного насіння полегшує перебіг алергійних захворювань, нормалізує гормональний баланс в організмі жінки.

Відваром лляного насіння лікують фурункули, опіки, різні запалення в порожнині рота й горла. Його використовують у якості зм'якшуючого та відхаркувального засобу при сухому кашлі. Застосовується також при циститах, нефритах, каменях у сечовому міхурі.

ЯК ВЖИВАТИ НАСІННЯ ЛЬОНУ?

Найпростіше - це додавання насіння у звичайну їжу, на день його варто з'їдати приблизно 5 г. Його додають у багато продуктів харчування: хлібобулочні вироби, каші, йогурти.

У багатьох країнах існують державні програми, що стимулюють використання насіння льону для профілактики багатьох захворювань. Так, наприклад, у Німеччині в сфері хлібопечення використовується більше 1 кг на людину на рік тонн цього цінного продукту. А в Канаді навіть була прийнята спеціальна національна програма, що рекомендує включення до 12% насіння льону в хлібобулочні вироби.

ГОТУВАННЯ ВІДВАРУ З НАСІННЯ ЛЬОНУ

Найчастіше з лляного насіння готують відвари або настої. Свіжий відвар приємний на смак, готувати його про запас не рекомендується. Рекомендуємо кілька найпоширеніших рецептів готування відвару з насіння льону.

Одну столову ложку насіння залити двома склянками окропу й дати настоятися (краще в термосі) одну ніч. Приймати по 100 г за півгодини до їжі 2-3 рази на добу.

Столову ложку насіння залити однією склянкою окропу й варити 30 хвилин на повільному вогні під закритою кришкою, періодично помішувати. Приймати так само, як і в першому рецепті.

Столову ложку насіння розмолоти в кавомолці, залити склянкою окропу, дати настоятися.

Існують й інші рецепти. Який саме вибрати - не принципово. Головне, що при будь-якому варіанті ви вже через кілька днів помітите сприятливий вплив насіння льону на ваш організм.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3476 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс