Натоптиші: домашні засоби, щоб упоратися з проблемою
Чому ми так часто залишаємо без уваги наші стопи? Чому ці частини нашого тіла нам здаються недостатньо важливими? Адже завдяки їм ми пересуваємося й упевнено стоїмо на ногах. Тому можна з упевненістю стверджувати, що наші стопи гідні не менше уваги й догляду, чим шкіра нашого обличчя.
Коли цього не відбувається, на ногах з'являються мозолі, натоптиші та інші проблеми.
ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ НАТОПТИШІ?
Наші ноги сильно утомлюються: взуття на підборах, використання шкарпеток і колготок, недостатнє зволоження й очищення від мертвих клітин шкіри, занадто вузьке взуття протягом довгих годин, піт... Усі ці фактори не можуть не позначатися на здоров'ї та красі наших стіп.
Натоптиші можуть з'явитися на будь-якій ділянці стопи. Як правило, найчастіше вони з'являються на п'ятах, на бічній поверхні великого пальця або мізинця, на верхній частині пальців ніг або на самій підошві. Якщо спочатку вони майже не заважають, то згодом натоптиші починають приносити людині усе більше хворобливих відчуттів.
Якщо вам доводилося один раз зіштовхуватися з цією проблемою, то ви знаєте, наскільки вона неприємна: вам стає важко підібрати підходяще взуття, складно перебувати на ногах увесь день, що неминуче позначається на настрої, активності й стані в цілому.
Для профілактики натоптишів не забувайте наносити на стопи зволожуючий крем щоразу після миття. Піклуватися про красу ваших ніг допоможе щотижневий масаж стіп з додаванням декількох крапель маслинової олії, вазеліну або бананового пюре.
Зверніть увагу і на взуття: воно має бути зручним, не занадто тісним і не занадто вільним. Якщо взуття нове, захистіть шкіру за допомогою пластиру або пов'язки в тих місцях, де звичайно з'являються мозолі та натоптиші. Надягайте нове взуття на кілька годин у день, щоб ноги не постраждали.
Повертаючись додому, знімайте взуття й колготки та робіть розслаблюючу ванночку для ніг. Можна додати у воду трав'яний відвар (наприклад, ромашки). Він не повинен бути занадто гарячим. Це дозволить ногам відпочити й відновитися.
Якщо у вас уже з'явилися натоптиші на допомогу прийде пемза. Це відмінний засіб проти натоптишів. Використовуйте її акуратно й уважно, щоб не ушкодити шкіру стіп. Найкраще використовувати пемзу після миття, коли шкіра стає розпареною і м'якою. Після процедури обов'язково наносьте на шкіру стіп зволожуючий крем.
ДОМАШНІ ЗАСОБИ ПРОТИ НАТОПТИШІВ
Хоча пемза є дуже ефективним засобом для рятування від натоптитшів, трапляється, що останні стають занадто глибокими та хворобливими. У цьому випадку будь-який тиск на них викликає біль. Тоді на допомогу прийдуть наступні домашні засоби.
Рецепт 1: 1/2 цибулини.
Розріжте цибулину й натріть проблемну зону стопи. Повторюйте процедуру щовечора перед тим, як іти спати. Змивати цибульний сік з ніг не потрібно. Постарайтеся, щоб сік цибулини добре проникав у шкіру. Після цього надягніть шкарпетки і лягаєте спати. Цибулина має цілющі й протизапальні властивості.
Рецепт 2: 1 зубок часнику, 1 ст. л. маслинової олії.
Подрібніть зубок часнику. Перемішайте з олією. Нанесіть суміш, що вийшла, на область стопи, яка постраждала від натоптишів. Закріпіть засіб за допомогою марлевої пов'язки. Для досягнення максимального ефекту олія та часник мають залишатися на шкірі всю ніч. Зранку зніміть пов'язку. Обполіскувати шкіру не потрібно. Повторюйте цю процедуру щодня, поки натоптиші не зникнуть.
Рецепт 3: 1 пучок стеблинок і квіток кропиви, 1 ст. л. води.
Подрібніть пучок стеблинок і квіток кропиви в блендері з додаванням води. Вийде засіб пастоподібної консистенції. Нанесіть пасту безпосередньо на натоптиші та зафіксуйте її за допомогою бинта. Засіб має знаходитися на шкірі як мінімум 3 години.
Рецепт 4: пучок квіток і листя календули, 1 ст. л. води.
Алгоритм готування цього засобу відповідає попередньому рецепту. Наносьте отриману пасту на проблемні ділянки шкіри щовечора перед сном.
Рецепт 5: 1 інжир.
Розріжте інжир навпіл і витягніть його м'якоть. Нанесіть її на проблемні області шкіри перед сном. Зафіксуйте засіб за допомогою бинта й надягніть шкарпетки для того, щоб не забруднити постільну білизну.
Зранку приготуйте для ніг теплу ванночку, після чого обробіть шкіру стіп за допомогою пемзи або спеціальної пилочки. Коли закінчите, не забудьте нанести на ноги зволожуючий крем.
Рецепт 6: 2 ст. л. харчової соди, 1 ст. л. води.
Приготуйте густу пасту з бікарбонату натрію (харчової соди) і води. Наносьте її на шкіру стіп круговими рухами, як у випадку зі скрабом. Почекайте 20-30 хвилин і змийте теплою водою. Після цього обробити стопу пемзою або пилочкою для видалення натоптишів. На закінчення нанесіть на шкіру зволожуючий крем.
Рецепт 7: 4 ст. л. ромашки, 1 л киплячої води.
Для початку необхідно приготувати настій ромашки. Закрийте каструлю кришкою, щоб ромашка добре настоялася, і почекайте кілька хвилин. Коли вода трохи охолоне, опустіть ноги в тазик з ромашковим настоєм. Така ванночка допоможе розм'якшити натоптиші та полегшить їхнє наступне видалення за допомогою пемзи.
Рекомендується повторити цю процедуру кілька разів. Як і в інших випадках, наприкінці обов'язково нанесіть на шкіру стіп зволожуючий крем.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3747 |
|
© Газета Домовик 2012-2023