Врослий ніготь - вирішуємо хворобливу проблему
Нігтьоїда - це хворобливий стан, що заподіює сильний дискомфорт, при якому шкіра навколо нігтя запалюється (може бути через вростання нігтя). А в деяких випадках і супроводжується наявністю інфекції. Які ж симптоми та причини такого стану? Чи можна позбутися цієї проблеми натуральними засобами?
ЯКІ Ж СИМПТОМИ?
Про те, що з'явилася нігтьоїда, ви довідаєтеся за почервонінням й/або припухлістю шкіри навколо нігтьової пластини. Як правило, при натисканні на це місце буде відчуватися біль, у деяких випадках може потрапити й розвитися інфекція, про це буде свідчити скупчення гною.
МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ
Нігтьоїда може з'явитися з однієї або відразу декількох наступних причин:
- Занадто велика довжина нігтів.
- Аномальний ріст нігтьової пластини.
- Травма шкірного покриву через вростання нігтя.
- Невідповідне взуття, що занадто сильно давить на пальці.
- Надмірне потовиділення.
- Ушкодження.
- Шкірні захворювання.
ЧИМ ЛІКУЄМО
• Настій з чебрецю
Чебрець - лікарська рослина, що допоможе впоратися з інфекціями та запальними процесами, а також заспокоїти біль, тобто це просто ідеальний засіб при врослих нігтях і нігтьоїді.
Настій готується дуже просто: 2 ст. л. чебрецю на склянку киплячої води. Заварювати треба протягом п'яти хвилин, а потім, коли трохи охолоне, занурити в нього ушкоджений палець (або пальці) на 5-10 хвилин. Для досягнення бажаного результату повторювати дану процедуру потрібно кілька разів на день.
• Лимон і сіль
За допомогою цих двох простих інгредієнтів можна зробити ефективний засіб для лікування врослого нігтя.
Візьміть лимон і зробіть у ньому невеликий отвір, засипте туди трохи морської солі і як би надягніть на ушкоджений палець. Залишіть його так на 20 хвилин і повторюйте цю процедуру щодня, поки не наступить полегшення та нігтьоїда не пройде. Обидва компоненти виконують протизапальну та дезінфікуючу дію.
• Цибульний компрес
Цибуля також має протизапальні властивості. Для лікування нігтьоїди необхідно зварити цибулю і розім'яти її до одержання однорідної маси. Потім перекласти ще теплу пасту, що вийшла, у стерильну пов'язку (марлю або тканину). І такий компрес прикладати до ушкодженого пальця, можна навіть закріпити бинтом, щоб збільшити час впливу хоча б до двох годин.
• Компрес із моркви
Цей овоч крім того, що допоможе позбутися врослого нігтя та нігтьоїди, зможе також відновити ушкоджені ділянки шкіри. Готується він так само, як і компрес із цибулі. Даний компрес варто робити три рази на день і тримати, щонайменше, 15 хвилин.
• Яєчний білок
Цей засіб належить до швидкодіючих і дає дуже гарні результати, якщо застосовувати його часто (поки не помітите, що наступає поліпшення стану). А робити потрібно наступне: збити яєчний білок і наносити його на ушкоджене місце кілька разів на день. Білок можна зберігати в холодильнику протягом трьох днів.
ЧИ МОЖНА ЗАПОБІГТИ?
Появи врослих нігтів і нігтьоїди можна уникнути, якщо додержуватися наступних порад.
- Намагайтеся стежити за тим, щоб нігті завжди були акуратно підстрижені. Те ж саме стосується й кутикули, використовуйте спеціальні інструменти та пилки, щоб не допустити появи задир.
- Намагайтеся не носити незручне взуття, у якому ви відчуваєте сильний тиск на пальці (вузькі туфлі і т.д.). Дуже важливо, щоб природна форма стопи не "порушувалася", вільне місце має залишатися ще й для того, щоб шкіра дихала. Також варто уникати носіння взуття на високому каблуці (принаймні протягом тривалого часу).
- Якщо ви упустили на ніготь щось важке або одержали травму іншого характеру, використовуйте натуральні засоби для лікування (звичайно, якщо випадок не серйозний і не вимагає оперативного втручання).
Не забувайте про те, що шкіра рук і ніг має бути добре зволожена. Найкраще використовувати для цього різні креми з вітаміном Е або рослинними оліями. Якщо ж в ушкодженій області мають місце ще й грибкові захворювання, то крім обраного методу лікування буде необхідно щодня капати ще трохи ефірної олії чайного дерева (тому що вона є дуже сильним протигрибковим засобом).
Останні рекомендації: якщо ви помітили, що у вас є інфекція, і вона незважаючи на прийняті вами заходи не проходить (і/або підсилюється, тобто площа поразки шкіри стає усе більше й більше), то краще негайно звернутися до лікаря щоб уникнути можливих ускладнень (абсцес, поширення інфекції, втрата нігтя). Вони трапляються досить рідко, але все-таки краще не зневажати, адже це ваше здоров'я.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3937 |
|
© Газета Домовик 2012-2023