Лікування пшоном: панкреатит, хвороби печінки, жовчного міхура і не тільки
Зерна проса (пшоно) містять багато калію, магнію, вітаміни групи В. Як лікарську сировину використовують зерна проса та висівки.
Пшоно виконує сечогінну й потогінну дію та використовується при лікуванні водянки. Воно сприяє зміцненню зламаних і ушкоджених кісток і з'єднанню м'яких тканин, а також загоєнню ран.
Пшоно дає силу, зміцнює м'язову систему, лікує хвороби печінки. Воно містить жири, велику кількість вуглеводів, вітамінів і мікроелементів. У ньому є мідь і марганець - тому пшоно має здатність стимулювати кровотворення. А магній, до того ж, сприяє розширенню коронарних судин.
Виявлено здатність пшона виводити з організму залишкові антибіотики та продукти їхнього розкладання (при прийомі антибіотиків рекомендується щодня їсти пшоняну кашу) і тим самим зменшувати ріст пухлин.
Пшоняну кашу та куліш використовують при недокрів'ї, хворобах серцево-судинної системи, печінки та нервової системи.
ЛІКИ ІЗ ПРОСА В НАРОДНІЙ МЕДИЦИНІ
При панкреатиті:
1 склянку пшона залити в каструлі (емальованій, без відколів) 2 літрами води й варити до повного розварювання крупи. Окремо на тертці натерти близько склянки гарбуза, додати в каструлю із пшоном і варити ще 3-5 хвилин. Злегка посолити, влити 1 чайну ложку соняшникової олії та з'їсти на вечерю.
Тривалість лікувального курсу 3 тижні. Через 10 днів повторити цілющу вечерю - запальний процес у тканинах підшлункової залози зменшується істотно.
При ішемічній хворобі серця:
прокалити пшоно на дуже сильному вогні, але так, щоб воно не змінило кольори. Третину склянки цього прожареного пшона промити, додати 750 мл води й зварити кашу на повільному вогні. Сіль і мед можна додати за смаком.
Пшоняну кашу серцевим хворим рекомендується вживати щодня, тому що пшоно багате калієм. Крім того, для стимуляції роботи серця корисно додавати, за можливістю, в усі кулінарні страви кардамон.
Для вигнання солітера:
потрібно змішати 1 головку часнику з 1 сирим жовтком свіжого яйця й 1 жменею сирого пшона. Подрібнити, розтерти й розвести відфільтрованою водою до рідкого стану.
Випити за один раз. Такою сумішшю можна вивести солітера за один раз.
При циститі:
взяти півсклянки пшона, злегка промити. Воду злити, а пшоно перекласти в літрову банку й налити склянку води кімнатної температури. І енергійно збивати рукою, м'яти пальцями. Вода зробиться білястою - її всю й треба випити.
За день випивати стільки, скільки зможете - обмежень немає. Болі в сечовому каналі та міхурі припиняються майже миттєво. Часті позиви теж перестають турбувати. Для повного рятування від циститу пити потрібно хоча б тижня два, а з використаного пшона можна варити кашу - піде тільки на користь.
Зубний біль, гайморит:
для зігрівального ефекту потрібно насипати в полотняний мішечок прожарене на сковороді (і не остигле) пшоно. Прикласти мішечок з гарячим пшоном до хворого місця. При відсутності пшона такий же ефект дає застосування солі грубого помелу.
При цукровому діабеті:
потрібно просо (неочищене пшоно) промити під проточною водою і злегка підсушити. Залити окропом. Настоювати 2 години. Процідити, пити по половині склянки 3 рази на день між прийомами їжі.
При хворобі печінки та жовчного міхура:
досить корисно з'їдати щодня кашу з м'якоті гарбуза та пшона.
Така ж дієта показана при коліті з недостатнім спорожнюванням кишечнику, також при слабкій моторній функції кишечнику, порушенні обміну речовин і набряках.
При хворобливій слізливості очей:
досить корисно промивати очі (або тримати примочки на очах) за 30-40 хвилин до сну відваром із пшоняної крупи.
При кон'юктивіті:
взяти 1 ст. л. крупи (пшона), промити, залити 1 скл. води, варити 10-15 хвилин, 2 години настояти. Відваром цим промивати очі до та після сну. Добре підходить це лікування й дітям.
Для зменшення білка в сечі:
потрібно промити пшоно, потім залити його окропом і помішувати до помутніння рідини. Дати трохи відстоятися й злити рідину в склянку. Приймати такий настій рівними частинами кілька разів на день - кількість випитого особливого значення не має. Продовжувати лікування до одержання результатів.
Попередження та протипоказання.
При колітах, особливо у людей похилого віку, пшоно може викликати запори - це треба врахувати і прийняти необхідні заходи. При гастриті з підвищеною кислотністю часто спостерігається печія.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 19188 |
|
© Газета Домовик 2012-2023