Гранат: і король, і лікар
Його називають рубіновим королем і першим лікарем. Гранат гарний і ставний, а на довершення він «зілля від ста хвороб». Сухий зовні та соковитий усередині - цей загадковий плід (насправді ягода) здавна вважався символом достатку й краси. Є думка, що його зовнішність стала прообразом символу верховної влади - держави.
МОЛОДІСТЬ І СИЛА
Про цілющі властивості гранатів написано в грецьких трактатах і давньоіндійських манускриптах. Гранат багатий залізом, при недоліку якого в організмі падає й рівень гемоглобіну. Крім незамінного мікроелемента, він джерело вітамінів А, С, Е, групи B. Перші три - відомі антиоксиданти, покликання яких - боротися зі старінням, запобігати важкі органічні захворювання. Причому в гранаті вони «сильніші й активніші», чим у червоному вині тазеленому чаї.
Часте споживання гранатів приводить до зниження високого артеріального тиску. А тонкі молочного кольору перегородки плода, висушені й додані в чай, заспокоюють нервову систему, розсіюють тривогу, допомагають запобігти безсонню.
Любов до граната запобігає атеросклерозу і крихкості кровоносних судин. Також є думка, що речовини плода знижують ризик розвитку рака грудей у жінок. При цьому варто враховувати: гранат протипоказаний тим, у кого гастрит з підвищеною кислотністю та виразка шлунка.
ЗМІЦНЮЄМО ІМУНІТЕТ
Чимала кількість мікроелементів, вітамін С і дубильні речовини граната - краща профілактика вірусних та інфекційних захворювань.
Заболіло горло? Приготуйте водний відвар з його шкірки, прополощіть горло. Це ідеальний за своєю ефективністю засіб при фарингіті й ангіні. Дубильні речовини шкірки дуже м'яко знімуть біль, а органічні кислоти «переможуть» інфекцію.
Їжте один гранат на тиждень - це глибокий реверанс убік зміцнення імунітету. Нарешті, ще немаловажний факт: гранати потрібно споживати тим, хто працює або живе в зоні підвищеної радіації.
ДІАБЕТ І ОЖИРІННЯ
Соковиті приємно-солодкі плоди - одні з небагатьох, які можна без побоювання їсти при діабеті. Олія насіння плода багата кон’югованою ліноленовою кислотою, що здатна знижувати масу тіла та поліпшувати чутливість інсуліну, що говорить про можливості зниження ризику діабету 2-го типу.
Крім цього, у кісточках граната містяться олії, які відновлюють гормональний баланс організму. Тому не викидайте гранатове насіння - їжте його, особливо в тих випадках, коли важко переносите ПМС, головні болі або стан менопаузи.
ЯК ВИБРАТИ ГАРНИЙ СОЛОДКИЙ І СОКОВИТИЙ ГРАНАТ?
Вибрати гранат, щоб усередині він виявився спілим, соковитим і солодким, не розкриваючи його, досить важко, але можливо.
Насамперед, потрібно звернути увагу на шкірку. Вона має бути насиченого червоного кольору, іноді з жовтогарячим або рожевим відтінком. Важливо щоб на гранаті не було коричневих м'яких плям, що свідчить про початок гниття продукту. Шкірка спілого граната щільно обтягає плід, чітко підкреслюючи його грані. На поверхні граната не повинно бути ніяких ушкоджень.
Крім того, шкірочка дозрілого плода має бути підсохлою і трохи здерев'янілою. Але варто пам'ятати, що занадто суха кірка може бути свідченням того, що плоди занадто довго зберігалися й усередині теж встигли висохнути або підгнити.
На дотик гранат не повинен бути гладким. Якщо гранат гладкий - це означає, що його зірвали недоспілим. Зрілий гранат має бути важчим, чим він може показатися на вигляд. Справа в тому, що в спілому гранаті немає ніяких порожнеч, а зерна налиті соком.
Вибирайте щільні та тверді плоди. Якщо гранат м'який, можливо він був підморожений або побитий під час транспортування.
При виборі також варто заглянути у хвостик або так звану «корону» граната. Там не повинно виявитися ніяких зелених паростків, а суцвіття має бути висохлим.
Гарний спілий гранат не має запаху.
Якщо при покупці є можливість спробувати гранат, обов'язково скористайтеся цим. Тому що, дуже часто визначити солодкі зерна чи ні можна тільки на смак.
Зерна спілого граната мають бути соковитими й солодкими. Колір зерен не є критерієм якості та спілості граната. Але якщо ви хочете прикрасити ним салат або іншу страву, то, безсумнівно, потрібно вибирати гранати із зернами насиченого
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4173 |
|
© Газета Домовик 2012-2023