Українська національна кухня. Готуємо разом

10 вересня 2014

Українська кухня, нарівні з італійською, французькою, японською, індійською та будь-якою іншою кухнею світу, цілком може змагатися за першість смаку! 

Борщ полтавський з галушками.
Борщ полтавський з галушками.

У кожній з них є свій, неповторний відбиток історичного минулого народу, що придумав розмаїтість страв. Хоча, багато страв робиться з тих самих продуктів - картоплі, помідорів та огірків, зелені... Усі народи готують, використовуючи вогонь, енергію магнітних хвиль або - сонячне світло. І проте, куштуючи страви, ви майже завжди з повною впевненістю зможете сказати: «Я знаю, чий геній дав з'явитися на світ цій страві!»

Українські страви пізнають в усьому світі - навряд чи ви знайдете іноземця, котрий якщо й не пробував, то хоча б чув про український борщ і вареники. Ні одні рецепти українських страв так не відрізняються, як рецепти готування борщу! Це, напевно, єдина страва, смак якої, навіть при готуванні за тим самим рецептом, у різних господарок буде зовсім різним! Борщ може бути й кислим, і солодким, і солоним, і прісним, але він завжди знайде свого шанувальника.

Важливе місце в українській кухні займають борошняні та хлібобулочні вироби. Як уже говорилося, нарівні з борщем традиційні українські страви - це вареники, а також млинчики. Українські вареники готуються, в основному, з начинкою з картопляного пюре. Іноді до них роблять часниковий соус, але найчастіше такі вареники подають до столу зі сметаною. Проте, це не єдиний рецепт: вареники бувають пісними, а також з капустяною, сирною або вишневою начинкою. Те ж стосується і млинчиків, які також бувають пісними, або подаються з різними джемами, варенням, згущеним молоком - на закуску. А можуть подаватися і як холодні закуски з «солоною» начинкою - грибами, кабачками та ін.

БОРЩ ПОЛТАВСЬКИЙ З ГАЛУШКАМИ

Курка 500-700 г, буряк цукровий або борщовий (середній), картопля, цибуля ріпчаста -2 шт., морква - 1 шт. (середня), капуста - 600-700 г, солодкий перець, томатний сік - 300-400 мл, борошно, сметана, сіль, лавровий лист, зелень.

Готуємо бульйон. М'ясо кладемо в холодну воду (4 літри) і перед закипанням обов'язково знімаємо піну, додаємо дрібно нарізану цибулю й варимо якщо курка магазинна то хвилин 30, а домашню курочку не менше 1 години. 

Цукровий буряк нарізаємо тонкою соломкою або натираємо на велику тертку й обсмажуємо на рослинній олії. Підсмажений буряк відправляємо в бульйон варитися. 

Картоплю нарізаємо скибочками і теж відправляємо варитися. 

Цибулю нарізаємо дрібним кубиком і обсмажуємо на рослинній олії, коли вона стане прозорою, додаємо натерту моркву. Перець солодкий нарізаємо дрібним кубиком і обсмажуємо разом із цибулею та морквою. 

До спасированих овочів додаємо томатний сік і доводимо до кипіння. Потім наші овочі з томатним соком відправляємо в каструлю. Тонко шаткуємо капусту і додаємо в борщ. Доводимо до кипіння, солимо за смаком. 

А тепер швидко готуємо галушки. Галушки можна приготувати на сметані. Для цього сметану злегка підсолюємо і додаємо борошно. 

Тісто виходить в'язким і галушки викладаємо в борщ ложкою або руками. Для того щоб тісто не прилипало змочуємо ложку або руки водою. 

Галушки можна приготувати іншим способом. У воду або молоко додаємо сіль, яйце і всипаємо просіяне борошно. Замішуємо щільне тісто й залишаємо набухати. Потім тісто розкочуємо колом і нарізаємо шматочками розміром 3 на 3 см і варимо до готовності 5-7 хвилин. 

Галушки варити можна окремо та потім покласти в кожну тарілку. А можна варити безпосередньо в борщі. 

КУЛІШ

6 картоплин, 0,5 скл. пшона, 150 г сала, 2-3 цибулини, 1 ст. л. зелені петрушки, 1,5-2 л. води, 2 ч. л. солі.

У киплячу підсолену воду засипати пшоно, зварити до готовності, додати нарізану дрібними кубиками картоплю, варити ще 30 хв., потім заправити куліш пересмаженою на салі дрібно нарізаною цибулею, шкварками, що утворилися при цьому, зеленню петрушки та кип'ятити ще 5 хв.

ЯЙЦЯ В СМЕТАНІ

4 яйця, 0,5 склянки сметани, 1 ст. ложка кропу.

Зварені вкруту яйця нарізати великими кільцями, покласти на сковороду, посолити, залити густою сметаною і поставити в духовку на 10-15 хв. При подачі на стіл посипати здрібненим кропом.

КУРКА ТУШКОВАНА З ГАЛУШКАМИ

1 курка, 1 скл. води або бульйону, 100 г вершкового масла, 0,25 скл. соку лимона, 2 склянки готових галушок.

Курку розрізати на 4 частини, покласти в каструлю, залити водою і соком лимона, додати масло, посолити і тушкувати протягом 1 години на невеликому вогні.

Тим часом приготувати галушки з пшеничного борошна, відварити їх окремо.

Коли курка буде готова, засипати її готовими галушками, перемішати, додати ще масла.

Поставити в духовку на 10-15 хвилин, закривши кришкою.

КИШЕНЯ 

На 4 порції: 4 шматки свинячої корейки, 120 г капусти, 2 ст. л. вершкового масла, 4 пера зеленої цибулі, 1 ст. л. дрібно нарубаного кропу, 1 ч. л. гірчиці, 2 ст. л. рослинної олії.

Зачистити корейку від жиру та зробити із внутрішнього боку від кістки надріз до середини шматка. Змазати «кишеню» гірчицею. Капусту тонко порізати, обсмажити у вершковому маслі на слабкому вогні 5-7 хв. Цибулю подрібнити, додати в капусту разом із кропом і спеціями. 

Начинити м'ясо капустяним фаршем. Обсмажити м'ясо на сильному вогні, по 2–3 хв. з кожного боку, і довести до готовності в духовці при 200°С, 10–15 хв. 

БУЦИКИ 

Борошно - 1 склянки, молоко - 1/2 склянки, яйце - 2 шт., сода - на кінчику ножа, масло вершкове - 50-100 г, мед або сметана - за смаком.

Борошно просівають, додають молоко, яйця, соду й замішують прісне тісто. Розкочують його шаром товщиною 2-2,5 мм, нарізають невеликими квадратиками і два протилежних куточки квадратика з'єднують. Варять буцики в підсоленій воді, відкидають на друшляк, після чого злегка обсмажують у вершковому маслі. Подають із медом або сметаною. 

ПАМПУШКИ ПШЕНИЧНІ З ЧАСНИКОМ 

Житнє борошно - 450 г, пшеничне борошно - 120 г, олія рослинна - 2 ст. л., вода (окріп) - 1/2 склянки, цукор - 2 ст. л., дріжджі - 30 г, сіль - за смаком.

Дріжджі, цукор, сіль і борошно (1/4 норми) розводять у теплій воді та замішують тісто. Дають йому підійти, потім додають залишок борошна, рослинну олію, добре вимішують і знову дають підійти. Формують булочки вагою по 25 г, розстоюють їх у сотейнику та випікають у жарочній шафі. 

Часник розтирають з сіллю, розводять з рослинною олією і кип'яченою водою. Подають пампушки під цим соусом.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5700 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс