Вирощування цибулі

16 квітня 2014

Цибуля, мабуть, найважча культура з овочевих у плані агротехніки. Це так ще й тому що цибулю можна вирощувати відразу декількома (а точніше 3-ма) способами - сіянкою, розсадою та з насіння. Але ж є ще вигонка! І у кожної з цих технологій - свої тонкості.

ПОСАДКА ЦИБУЛІ

При підготовці під посадку або посів ріпчастої цибулі потрібно враховувати, що ця культура досить вимоглива до родючості ґрунту.

Під час осінньої перекопки під цибулю вносять перепрілу органіку (неперепрілий гній значно знизить якість цибулі при тривалому зберіганні цибулин), попіл або інші багаті калієм добрива.

При посадці цибулі-сіянки вносьте достатню кількість фосфорних добрив, фосфор сприяє поліпшенню кореневої системи цибулі. При цьому мінеральні підживлення добре замінити органо-мінеральними добривами, для цих цілей підійдуть «Фурор», «Вермісол», «Ідеал», «Вермістим», «Гумісол». Такі підживлення залежно від якості ґрунту та росту цибулі вносять один або два рази на місяць.

ЦИБУЛЯ З НАСІННЯ

Вирощування цибулі розсадою є дуже трудомістким. Потрібно посіяти насіння в окремі комірки, а потім пікірувати росточки, вибраковуючи слабкі та ті, що не зійшли, акуратно пересадити сіянці в ґрунт без ушкодження корінів і т.д.

Посів насіння у ґрунт - так само не легкий. Насіння цибулі погано набухає і довго проростає. Поки воно зійде, його легко забивають бур'яни. Якщо насіння не дражироване, воно погано помітне в борозенці, що створює складності.

Якщо посадка цибулі, а вірніше в цьому випадку сівба була зроблена навесні, то великі цибулини виростити навряд чи вийде. Найбільш ефективним є вирощування з насіння озимих сортів цибулі. Їх висівають наприкінці сезону, що дозволяє зібрати гарний урожай наступного року.

ЦИБУЛЬНА НЕМАТОДА

Нематода живе у верхній межі ґрунту. У заражених цибульною нематодою цибулин є особливість, характерна для цього шкідника - своєрідні скривлення у формі дуги білого кольору прямо біля денця цибулинки.

При цьому в одній цибулині може міститися до 6 тисяч нематод, і якщо цибулю висаджувати в різних місцях ділянки, незабаром вся площа буде зараженою.

Ефективні проти нематоди вимочування цибулі у воді температурою близько +45 °С на протязі 1 години. Однак ураховуйте, що вода швидко остигає, тому краще витримувати цибулю невеликими партіями, накриваючи ємкість кришкою.

Підійде проти шкідника й 4-відсотковий розчин формаліну, у який варто занурити цибулину на 2 хвилини. При цьому пам'ятайте, що при вирощуванні цибулі з насіння подібна проблема відсутня.

ЗБЕРІГАННЯ СІЯНКИ

Для вегетації та вирощування цибулі, температура при якій вона зберігається, має важливе значення, часом це недооцінюють дачники і садівники.

Так цибуля, що зберігається протягом 20 днів при температурі від 2 до 19 градусів тепла, буде скоріше стрілкуватися, тому зберігати сіянку потрібно при температурі нижче двох градусів, або при вище 19 (що в принципі відповідає кімнатній).

Важливий момент: стрілкуватися буде та цибуля, що зберігається в зазначеному діапазоні температур більше 3-х тижнів, іншим цибулинам які зберігалися меншу кількість часу це не загрожує, як і зовсім дрібним цибулинкам.

ПОПУЛЯРНІ СОРТИ ЦИБУЛІ

Сорти цибулі можна розділити на гострі і салатні (солодкі). Гострі більш лежкі, але менш врожайні і цибулини у них маленькі. Солодкі - більш соковиті, урожайні (цибулини деяких сортів досягають 1 кг), але, на жаль, менш лежкі. Ось чому особливу популярність отримали напівгострі сорти.

ЦИБУЛЬНІ ХИТРОСТІ

1.Щоб отримати гарний урожай цибулі, сійте найбільшу сіянку, діаметром більш ніж три міліметри.

2.Висаджуйте цибулини в борозенки глибиною 4 см. Відстань між цибулинами залишайте 10-12 сантиметрів, так цибуля вийде крупнішою (якщо звичайно не женетеся за кількістю на шкоду якості)

3.Після посадки борозну присипають ґрунтом, а при занадто ранній посадці - накривають агроволокном.

4.Якщо цибулина, висаджена у відкритий ґрунт, буде отримувати достатньо мінеральних речовин, то зелень (стрілки) вона пустить дуже швидко.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 10766 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс