Лікування звичайною харчовою содою
Цей дрібнокристалічний порошок білого кольору являє собою особливу кислу сіль вугільної кислоти та натрію. Харчову соду застосовують у харчовій, медичній, хімічній, фармацевтичній промисловості та у металургії.
У медичних цілях харчова сода застосовується як унікальний слабкий антисептик. Наприклад, одним з методів лікування вірусних і бактеріальних інфекцій є полоскання горла розчином соди: половину чайної ложки соди варто розчинити в склянці простої теплої води й полоскати горло через кожні чотири години. Паралельно із цим нерідко застосовують інші лікарські засоби, щоб швидше позбутися інфекційного захворювання. Фахівці рекомендують також використовувати харчову соду для лікування нежитю, кон’юнктивіту, стоматиту та навіть бронхіту.
Харчову соду найчастіше використовують при опіку. Для обробки невеликих опіків необхідно прикласти на обпалене місце будь-яке чисте дрантя або марлю, змочену в содовому розчині. Повторюючи таку процедуру кілька разів до повного зникнення печіння, можна уникнути появи великих пухирів. Щоб полегшити біль при сонячних опіках, варто також змочити марлю або складений у кілька шарів бинт у содовому розчині (4 чайні ложки соди на 1 чашку холодної води) і прикласти до ураженої ділянки. Для полегшення болю при сильних сонячних опіках або ж при вітрянці, коли хворого мучить сильна сверблячка, рекомендується прийняти ванну з ледве теплою водою, у якій спочатку розчиняють одну пачку соди.
Щоб швидко зняти біль від порізів бритвою, потрібно прикласти до ураженої ділянки шкіри тампон, добре змочений содовим розчином (1 столова ложка соди на 1 чашку води).
Розчин харчової соди використовують для видалення білого нальоту в роті малят (молочниця немовлят), які в період грудного вигодовування нероздільно пов'язані з організмом мами. Зрозуміло, маля необхідно показати лікарю, однак до приходу фахівця кожна мама може полегшити стан дитини. Для цього одну чайну ложку харчової соди розчиняють у чашці теплої кип'яченої води, добре змочують бинтик і обробляють порожнину рота дитини.
Для лікування грибка стіп народна медицина радить содові ванночки для ніг: у прохолодній воді розчинити 1 ст. л. соди й 1 ст. л. солі. Після цього ноги необхідно промити теплою чистою водою. І інший спосіб: розчинити в п'яти літрах теплої води половину чайної ложки марганцівки, одну столову ложку харчової соди, одну столову ложку натертого на тертці господарського мила і дві столові ложки сухої гірчиці. Усі процедури необхідно виконувати щовечора перед сном. Варто нагадати, що грибок стіп дуже просто передається, тому завжди варто дотримуватися правил елементарної гігієни.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5837 |
|
© Газета Домовик 2012-2023