Горіхи запобігають розвиткові пухлин молочної залози
Відповідно до результатів дослідження, проведеного американськими вченими з Гарвардської школи громадського здоров'я і Жіночого госпіталю ім. Пітера Брайєма, у жінок у віці 30 років, які регулярно вживали в пубертатний період горіхи, на 39% рідше розвиваються доброякісні новоутворення молочної залози (ДНМЗ).
У попередніх роботах учені вже звертали увагу на те, що ДНМЗ рідше виникає у тих жінок, які в підлітковому віці вибирали дієту, багату рослинними оліями та горіхами. Метою даної роботи було встановити вплив раціону харчування в отроцтві і юності на ризик розвитку ДНМЗ у зрілих літах. Для цього в ході великого дослідження, присвяченого проблемам дорослішання, що почалося в 1996 р., проаналізовані стан здоров'я, спосіб життя та дієта 16 882 дітей (вік - 9-14 років). У 2004 р. у дослідження були включені ще 10 923 дитини (вік - 10-17 років). Усі дівчатка кожні 2 роки заповнювали анкети, що дозволяли оцінити склад їхнього раціону харчування, а по досягненні ними 18 років повідомляли про випадки виникнення у них ДНМЗ, підтверджених результатами біопсії.
Проаналізувавши частоту виникнення ДНМЗ і рівень уживання продуктів, багатих білками і жирами рослинного походження, учені прийшли до висновку, що споживання 10 г рослинної олії на день значно знижувало ризик розвитку досліджуваної патології у зрілих літах. Учені звернули увагу на те, що ризик розвитку патології молочної залози при раціоні, що містить достатню кількість білків і жирів рослинного походження, знижувався навіть у дівчаток з обтяженим сімейним анамнезом.
Таким чином, учені підкреслюють, що за допомогою збалансованого раціону харчування можна здійснювати профілактику розвитку патології молочної залози, однак замислюватися про неї потрібно в дитячому та підлітковому віці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6521 |
|
© Газета Домовик 2012-2023