Диво, яка вона гарна!

4 вересня 2013

Саме так можна сказати про петрушку, без якої сьогодні вже неможливо уявити стіл. Хоча вирощувати її як овоч у нас почали тільки в XIX столітті.

Петрушка багата вітамінами А, В, С, В1, В2, К, РР, мінеральними солями заліза й кальцію, фосфором, натрієм і калієм. В одному пучку свіжої зелені - добова доза вітаміну С і бета-каротину!

Як відомо, петрушка - ефективна помічниця і при багатьох захворюваннях. Вона виконує сечогінний, жовчогінний, спазмолітичний вплив на організм людини, зменшує його інтоксикацію і є антисептиком. Її використовують для поліпшення кисневого обміну в організмі, для регулювання діяльності наднирників і щитовидної залози.

Народна медицина рекомендує зелень петрушки при атеросклерозі, для посилення секреції травних залоз, як дезінфікуючий і протизапальний засіб при хворобах нирок, печінки, жовчовивідних шляхів, при захворюваннях серця. Вона корисна при авітамінозах і анемії. Примочки з зелені петрушки зменшують місцеве запалення на шкірі, заспокоюють при укусах бджіл і комарів.

Коренем петрушки, який багатий каротином, лікують захворювання очей. Він необхідний для відновлення життєвих сил сітківки. Корінь ретельно промивають, дрібно нарізають, заливають окропом і ставлять на вогонь на 10-15 хвилин. Потім охолоджують і п'ють настій по півсклянки перед їжею 2-3 рази на день. Цей же відвар використовують для компресів і очних промивань.

Хворим, які страждають ожирінням і захворюваннями печінки, рекомендується вживати в їжу корінь петрушки або приймати настій. Готують його так: 2 ст. л. здрібненого коріння (або зелені з корінням) заливають 1,5 скл. окропу, настоюють протягом декількох годин, проціджують. Приймати усередину по 1-2 ст. л. 4 рази на день за півгодини перед їжею.

Настій у вигляді чаю з коренів петрушки вживають у різних дозах при здутті кишечнику. Чай з кореня петрушки швидше очищає шкіру від висипки й скорочує час протікання таких важких заразних хвороб, як кір і скарлатина.

Якщо регулярно жувати корінь, можна зміцнити ясна. А любителі цибулі та часнику можуть позбавити оточуючих від неприємного запаху, пожувавши гілочку петрушки, а заодно й продезінфікувати порожнину рота.

Фітотерапевти визначили, що відвар насіння з успіхом використовується при миготливій аритмії, ускладненій серцевою недостатністю з набряками. 1 ч. л. стовченого насіння петрушки заливають 0,5 л холодної кип'яченої води, настоюють протягом 8-10 годин, проціджують. Приймають усередину по півсклянки 3 рази на день. Можна просто подрібнити насіння в порошок і приймати усередину по 0,5 г три рази на день за півгодини перед їжею.

Сік петрушки - один з найбільш сильнодіючих, тому його не можна вживати в чистому вигляді. Краще 30-60 г соку петрушки змішати з соком моркви, салату, шпинату або селери.

Соком свіжої зелені петрушки, який приймають усередину приблизно по 10 мл 5 разів на день до їжі, лікують гастрити. Сік поліпшує секрецію шлункового соку й нормалізує кислотність.

При циститах з петрушки готують такий настій: 1 ст. л. суміші коренів і листя заливають склянкою окропу, настоюють годину, потім проціджують; приймають по 1/2 скл. 2 рази на день. Однак при гострих стадіях запальних захворювань настій петрушки протипоказаний.

Сік петрушки настільки сильний, що ним можна вилікувати навіть алкоголізм. Правда, лікування такого складного захворювання вимагає ретельності й терпіння. Тривала терапія приводить до стійкого результату, якщо 3 рази на день приймати по 1 ст. л. суміші рівних частин соку петрушки й селери.

Є у петрушки ще одна майже чарівна якість: вона служить протиотрутою при отруєнні небезпечними отрутами.

А ось при вагітності й епілепсії, подагрі, нефриті та гепатиті цю чудову траву вживати не рекомендується.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5777 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс