Морозиво коли болить горло: міф або реальність?
Напевно вже всі чули або ставили таке запитання: чи можна їсти морозиво, якщо болить горло? Є гарні новини із приводу цієї теми. Іноді десерт може бути кращим знеболюючим і його не заборонено їсти, коли болить горло. Але потрібно дещо врахувати.
Морозиво насправді не ліки. Зверніться до лікаря, якщо у вас сильний біль у горлі або біль супроводжується лихоманкою. Якщо ви підозрюєте, що біль у горлі викликана COVID-19, обов’язково дотримуйте всіх заходів безпеки, що рекомендовані мінздравом і якомога швидше зателефонуйте своєму лікареві.
А тепер пропонуємо докладніше вивчити цю тему й довідатися, чи буде боліти горло після морозива й чи можна від десерту занедужати.
ТАК ЧИ МОЖНА ЇСТИ ХОЛОДНІ ДЕСЕРТИ ПРИ БОЛІ В ГОРЛІ?
На жаль, морозиво не вилікує хворе горло, особливо якщо ви занедужали вірусним захворюванням. Однак холодні десерти можуть полегшити біль у горлі. Якщо вам складно їсти продукти через дискомфорт, викликаний ковтанням, кілька ложок заспокійливого замороженого десерту принесуть настільки необхідне полегшення й радість, плюс такі продукти калорійні, а це піде тільки на користь. Так що можна їсти морозиво коли болить горло, але тільки в невеликих кількостях. Якщо ви зібралися перекусити холодним десертом, то врахуйте, що не всі види можна вживати. Наприклад, такі види не підійдуть:
- супер-солодкі й жирні;
- з додаванням горіхів і шоколаду.
Уникайте всіх продуктів, які можуть дратувати горло. Крім цього, погана ідея є морозиво, якщо у вас нестерпність лактози або алергія на молочні продукти. У такому випадку купіть морозиво без молока.
Важливо: їсти морозиво коли болить горло можна, але тільки небагато й у якості знеболюючого, але спершу проконсультуйтеся з вашим лікарем, тому що випадки бувають різні.
ЯКЩО Я З’ЇМ ХОЛОДНИЙ ДЕСЕРТ, Я ЗАХВОРІЮ?
Ось ще одне популярне питання, яким задаються в літню пору: чи можна занедужати після холодної їжі? Відповімо відразу: переживати немає про що. Інфекційні хвороби з’являються не через холодне морозиво, а після вірусів і бактерій. Якщо після морозива болить горло, то це трапилося не через нього, десерт спрацював як каталізатор. Тому якщо ви повністю здорові, то переживати не варто. В основному є дві причини болю, якщо ви з’їли холодне.
У випадку якщо у вас хронічні інфекції й ви з’їли морозиво, ви можете спровокувати простудні захворювання.
Є ще один варіант - коли ви на порозі хвороби. У такому випадку холодні продукти можуть запустити процес. Коли людина перебуває в такому стані, то холодне середовище або їжа звужують кровоносні судини, а після цього може відбутися спазм. Внаслідок, організм одержує менше лімфоцитів і наш захист сильно слабшає.
Але варто відзначити, що багато лікарів радять з’їсти небагато морозива, щоб полегшити біль у горлі, якщо звичайно у вас немає хронічних захворювань.
РЕКОМЕНДАЦІЇ
Деякі педіатри вважають, що морозиво й хворе горло - міф. Що вони пропонують: якщо людина з дитинства буде загартовувати горло, то вона ніколи не довідається, що таке ангіна. Лікарі стверджують, що якщо дотримуватися методики загартовування горла, то можна назавжди забути про ангіну.
У першу чергу необхідно перестати підігрівати воду, молоко або сік до кімнатної температури.
По-друге, якщо ви прагнете попити компот або воду прямо з холодильника, спершу потрібно потримати рідину в роті, щоб вона стала теплішою, а після вже проковтнути.
По-третє, їсти холодні десерти потрібно невеликими порціями.
По-четверте, загартовувати горло потрібно так: взяти свіжовичавлений сік, заморозити його, а після ним насолоджуватися.
Варто відзначити, що цю методику не рекомендують використовувати без попередньої консультації з лікарем, тому що можна тільки нашкодити своєму організму, плюс спровокувати хвороба.
Сподіваємося, що ви вдосталь поласуєте морозивом у літній сезон і при цьому ваше горло не буде боліти, але якщо все таки відчуєте біль, те сміло можна доїсти ложку холодного десерту. Але не забувайте, що найкраще відразу звернутися до лікаря й не експериментувати зі своїм здоров’ям. Бережіть себе й своїх близьких.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2217 |
|
© Газета Домовик 2012-2023