Чи небезпечний «фітнес на грядках»

29 травня 2021

Розбираємося, чи можуть городні роботи замінити тренування в спортзалі.

РУКИ, ПЛЕЧІ, ПРЕСС...

На весняні вихідні багато хто відправляється на дачу, ближче до городу. Роботи на ділянці завжди багато — згребти торішнє листя, перерити землю, розпушити клумби. У справу ідуть лопати, граблі, сапки, якими дачники навесні махають з ранку до вечора. Чим не повноцінне тренування?

І дійсно, при роботах на ділянці ви задіюєте різні групи м’язів: у першу чергу, звичайно, рук, плечей і кора. Кор - це комплекс м’язів, центральний каркас, фактично ядро нашого тіла, від англ. Core. До нього входять прямі м’язи живота; зовнішні косі м’язи живота; найширші м’язи спини; сідничні м’язи; м’язи, що приводять; трапецієподібні м’язи. Великі навантаження випробовує й спина: коли ми беремося за граблі, основний рух відбувається на себе.

Здається, ось воно! Усю зиму відпочивали й набиралися сил, щоб навесні ударно потрудитися й спалити все накопичене. Але ситуація не така вже й проста.

А ЧОМУ СПИНА ВІДВАЛЮЄТЬСЯ?

До вечора першого дня на дачі більшість трудящих випробовують приємну втому. На другий день робота йде важче, а до вечора хочеться впасти й не рухатися. А потім раптово не виходить устати з ліжка — спину прострелило. Що відбулося?

Справа в тому, що при будь-яких дачно-городніх роботах ми виконуємо асиметричні рухи: мало хто міняє руку, тримаючи лопату, або однаково добре орудує граблями й правою, і лівою. У підсумку навантаження на м’язи розподіляється нерівномірно. Додайте до цього повну відсутність розминки, розтяжки й заминки: людина відразу хапає лопату і йде копати, а ввечері — на диван, відпочивати перед телевізором від трудового дня.

Тим часом, розігрівання м’язів, поступове збільшення навантаження, грамотний розподіл навантажень, зміна виду діяльності й легка розтяжка наприкінці — обов’язкові умови для гарного тренування.

При дачних роботах ми їх не дотримуємо, проте щосили працює принцип «допалися»: півроку ніяк не навантажували тіло, а потім за пару днів перелопатили город. У підсумку навесні до професійних тренерів частіше приходять клієнти із забитими м’язами, болями в спині й навіть ознаками сколіозу, що починається. От і потренувалися на свіжому повітрі.

ПІДГОТОВКА ОБОВ’ЯЗКОВА

До роботи на дачній ділянці потрібно готуватися. Ми ж не намагаємося з ходу пробігти марафон — чому ж до п’ятичасового копання городу або махання граблями підходимо так легковажно?

Щоб не звалитися із хворою спиною й не порушити плани, вартувало б готуватися до них заздалегідь: регулярно тренуватися й у цілому стежити за рівнем своєї фізичної активності.

Але, мабуть, цього року це робити вже пізно. Якщо розумієте, що фізично не дуже готові до нового сезону на грядках, хоча б не геройствуйте. Не потрібно в перший же день розгрібати всю ділянку, а потім саджати десять рядів картоплі. Розподіліть навантаження рівномірно, намагайтеся чергувати «вправи» (трохи пройшлися граблями, трохи покопали, побілили дерева) і обов’язково відпочивайте. А ще включіть до списку справ прогулянки на свіжому повітрі: по-перше, ходьба — прекрасне кардіонавантаження, а по-друге, якщо ми не побачимо перших конвалій, то спізнимося на всю весну.

Загалом, робота на ділянці — це не повноцінна заміна тренуванням, а їх доповнення. А це значить, що й улітку не варто залишати заняття спортом. Якщо можливості піти у фітнес немає, можна скористатися тренуваннями он-лайн — це зручніше відвідування спортзалу, адже для відвідування заняття потрібний тільки інтернет.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2088 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс