Як позбутися шуму у вухах і головного болю при ВСД

14 травня 2021

Шум у вухах при вегето-судинна дистонія (ВСД) - поширений симптом, який у більшості пацієнтів проявляється тривалий час. Хворий відчуває гул і потріскування, якщо потягнути за вушну раковину. Сезонне загострення ВСД призводить до посилення неприємних відчуттів.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ТРІСКА

До постійного тріску в вухах приєднуються тимчасове зниження слуху, головний біль, втрата апетиту. Основними причинами, що викликають погіршення стану хворого вегетативно-судинну дистонію, є:

- стрес;

- остеохондроз шийного відділу хребта;

- знижений тонус судин.

Якщо симптоми хвороби наростають поступово, у хворого з’являються органічні зміни в органі слуху. Придбані відхилення супроводжуються переживаннями, стресом, негативними емоціями. Порушення функції слуху розвивається на тлі виснаження нервової системи і постійного страху за своє здоров’я.

Панічні атаки служать причиною появи запаморочення, зниження слуху і шуму у вухах. Для точної діагностики патологічного процесу хворому необхідно звернутися до лікаря. Шум в голові при ВСД пов’язаний з нервово-судинними порушеннями. Пацієнт відчуває постійний гул, тиск на кістки черепа.

У більшості випадків писк у вухах починається зранку, посилюється в кінці робочого дня. Локалізація його різна, буває одностороннім або двостороннім. Появі дзвону у вухах супроводжують запаморочення і нудота. У пацієнта виникають тривога і страх.

Шум у вухах посилюється при емоційному напруженні або після охолодження голови. У хворого виникає монотонний гул, тріск у вухах викликає страх повернути голову в бік.

Неприємні відчуття в слуховому проході з’являються не відразу, а через кілька тижнів після вегетативного кризу. Різке посилення звукових відчуттів збігається із загостренням конфлікту вдома або на роботі. Відчуття гулу у вухах особливо яскраво виражено під час нападу мігрені. Іноді у пацієнта з’являються вегетативні порушення.

ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ШУМУ ЗА ДОПОМОГОЮ НАРОДНИХ МЕТОДІВ

Дзвін у вухах при ВСД вказує на появу неполадок в організмі. Якщо виник гул в голові, пацієнту допомагають домашні засоби. Кірку чорного хліба прогрівають в друшляку над каструлею з гарячою водою. Загортають теплий шматок в поліетиленову плівку і прикладають до вуха. Зав’язують голову хусткою і тримають компрес протягом години. Через 10-15 хвилин неприємний шум зникає.

Якщо на тлі судинної дистонії погіршився слух, необхідно приймати настій з наступних рослин:

- квіток липи;

- листя і ягід брусниці і чорниці;

- трави звіробою звичайного;

- бруньок берези повислої;

- виноградних кісточок.

Рослини змішують, беруть 20 г суміші і заливають 250 мл окропу в термосі. Настій приймають по 100 мл 2 рази на добу перед їдою. Курс лікування триває 2 місяці, потім роблять перерву.

При гулі і стукіт у вухах беруть цибулину середнього розміру, вирізують отвір і наповнюють його насінням кмину. Цибулину запікають у духовці. Сік, що утворився в теплому вигляді закопують в хворі вуха 2 рази на добу до повного одужання.

ЛІКАРСЬКА ТЕРАПІЯ

При вегето порушеннях лікар призначає препарати, які надають зміцнює дію на нервову систему, підвищують тонус судин.

Хворому рекомендують лікарські засоби:

- вітаміни групи В;

- еленіум;

- діазепам;

- Белоїд;

- 10% розчин хлориду кальцію.

Для лікування судинної дистонії призначають нікотинову кислоту і таблетки Кофетамін. Пацієнту рекомендують фізіотерапевтичні процедури:

- електрофорез 2% розчину Новокаїну;

- голковколювання.

Якщо головний біль і шум у вухах виникли на тлі ВСД, пацієнту проводять дегидратационную і протизапальну терапію. Ефективна акупунктура біологічно активних точок, розташованих на 2 см допереду від козелка вуха, в проміжку між 1 і 2 пальцями стопи.

Масаж триває не менше 30 секунд. Ще одне доступне цілющий засіб - відвар лаврового листя. 5 г сировини заливають 250 мл окропу і настоюють 2 години на водяній бані. Хворий приймає ліки 3 рази на день до зникнення тріска в вухах.

МАСАЖ І ПОЗБАВЛЕННЯ ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

Зіткнувшись з неприємними відчуттями у вусі, ми намагємося усунути їх, приймаючи таблетки, призначені лікарем. Хворого часто цікавить питання про те, як полегшити свої страждання і не нашкодити здоров’ю.

Вегетосудинна дистонія, що провокує головний біль, лікується за допомогою масажу. Процедуру можна проводити самостійно або в медичній установі.

Хворий масажує задню частину шиї і вушні раковини. Перед початком сеансу пацієнту рекомендують пити магниевую воду, що рятує організм від токсинів.

Усунути головний біль допомагає прохолодний компрес, який звужує кровоносні судини. Рушник змочують у холодній воді і прикладають до чола. При дистонії внаслідок поганого кровотоку у пацієнта з’являється гул у вухах і напади головного болю за типом мігрені. Для усунення неприємних симптомів лікар рекомендує заварювати чай з сухим листям перцевої м’яти або втирати ефірне масло в область потилиці і скронь, в шкіру навколо вушних раковин.

Позбутися від головного болю допомагають яблука і фруктовий оцет. Пацієнту рекомендують щодня з’їдати один фрукт, рівномірно посипавши кілька часточок невеликою кількістю солі.

ФІЗИЧНІ ВПРАВИ

Порушення вегетативної функції нервової системи нерідко виявляється болем у вухах, запамороченням. Рекомендовано комплекс вправ, які позбавляють від неприємних відчуттів.

Заняття треба проводити щодня, в спокійному темпі, після 12 години дня. Хворий сидить на стільці, випрямивши шию і спину, руки тримає на колінах. Потім виконує рухи головою вгору-вниз, повороти убік до легкого упору.

Він нахиляє голову вліво, торкаючись вухом плеча. Під час занять хворий може чути посилюється гул у вухах. Якщо виникло запаморочення, необхідно уповільнити темп і відпочити кілька хвилин.

Після виконання комплексу рекомендується повільно походити по кімнаті 1-2 хвилини. Поряд з фізичними вправами, пацієнт приймає настій ягід червоної горобини і листя подорожника.

Після комплексного лікування, що триває 20 днів, хворий відчуває себе краще, припиняються запаморочення і шум у вухах. Заняття фізичною культурою необтяжливі для людини, він витрачає на їх виконання не більше 12-15 хвилин.

Гімнастика для м’язів шиї при остеохондрозі допомагає позбутися від спазму, усунути неприємні відчуття і больовий синдром у вухах.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1811 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс