Морквяний сік допомагає при багатьох хворобах
Морквяний сік містить велику кількість поживних речовин, які корисні для очей.
Зокрема, 1 чашка (250 мл) морквяного соку містить понад 250 відсотків денної норми вітаміну A, в основному у формі каротиноїдів провітаміну A, таких як бета-каротин. Вітамін А життєво важливий для здоров’я очей. Кілька досліджень пов’язують споживання фруктів і овочів, що містять провітамін А, зі зниженням ризику сліпоти і вікових захворювань очей.
Більш того, морквяний сік є відмінним джерелом лютеїну і зеаксантину, двох інших каротиноїдів, які накопичуються у ваших очах і захищають їх від шкідливого світла.
Морквяний сік може зміцнити вашу імунну систему.
Обидва вітаміни А і С, що містяться у морквяному соку, діють як антиоксиданти і захищають імунні клітини від ушкодження вільними радикалами.
Крім того, цей сік є багатим джерелом вітаміну B6, що забезпечує понад 30 відсотків денної норми в 1 чашці (240 мл).
Дослідження у пробірках показують, що певні сполуки у морквяному соці можуть захистити від раку.
Зокрема, поліацетілени, бета-каротин і лютеїн з екстракту морквяного соку можуть бути ефективними проти клітин лейкемії людини.
Одне дослідження у пробірці показало, що лікування лейкозних клітин екстрактами морквяного соку протягом 72 годин призвело до загибелі ракових клітин і зупинки циклу зростання клітин.
Інше дослідження у пробірці дало аналогічні результати, але показало, що поліацетілени, а не бета-каротин або лютеїн, є основними протираковими агентами у морквяному соку.
Вживання невеликої кількості морквяного соку допомагає знизити рівень цукру в крові.
Зокрема, дослідження на щурах із діабетом 2 типу показують, що ферментований морквяний сік знижує рівень цукру в крові і покращує інші пов’язані маркери. Це тому, що сік містить пробіотики.
Інше дослідження на гризунах показало, що сік пурпурової моркви підвищує контроль цукру в крові через протизапальний ефект антоціанових пігментів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1992 |
|
© Газета Домовик 2012-2023