Фактори ризику розвитку деменції

1 червня 2019

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила більш десяти основних факторів ризику розвитку деменції, пов’язаних зі способом життя і умовами, які дають поштовх розвитку недоумства.

Це може служити рекомендаціями того, як уникнути психічного зниження у подальшому житті.

Нові керівні принципи, засновані на аналізі багаторічних досліджень, показали, що відсутність фізичної активності, куріння, нездорове харчування і надмірне вживання алкоголю значно збільшують загрозу таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.

Медичні умови, включаючи діабет, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину й ожиріння, також знайшли своє місце у розвитку когнітивного зниження і повномасштабної деменції.

Згідно з новою доповіддю, турбота про себе може стати найкращою довгостроковою стратегією для вирішення цієї проблеми.

Дослідження, проведені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, виявили, що вік - найбільш істотний фактор ризику, але деменція не є неминучим наслідком старіння. Крім відсутності фізичної активності, куріння, нездорового харчування і надмірного вживання алкоголю, огляд попередніх досліджень виявив, що соціальна ізоляція, когнітивна бездіяльність і втрата слуху також пов’язані з таким станом.

Відносно харчування, яке поліпшує когнітивне здоров’я, встановлено, що найсильніший зв’язок показує середземноморський стиль.

При цьому не виявлено зв’язку між звичайними добавками і зниженням ризику розвитку деменції. У деяких випадках білкові добавки, навпаки, можуть мати негативний ефект.

Тим часом деякі вчені вважають, що майже всі стратегії боротьби із деменцією розраховані на забезпечених людей. Потрібні кращі соціально-економічні умови, щоб дотримуватися правильного харчування, мати доступ до засобів для фізичної активності й соціальної взаємодії.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2136 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс